Ухвала
від 13.04.2017 по справі 757/21405/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21405/17-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням старшого слідчого СВ Печерського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, -

В С Т А Н О В И В :

13 квітня 2017 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого СВ Печерського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 про накладення арешту на речі, які були вилучені 11.04.2017 в ході огляду нежилого приміщення у жилому будинку АДРЕСА_1 .

Обґрунтовуючи клопотання сторона кримінального провадження вказує, що у провадженні слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017100060001707 від 12.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України,.

Під час досудового розслідування встановлено, що 11.04.2017, приблизно о 17 год. 00 хв., в приміщенні закладу «Золота підкова», що за адресою: м. Київ, бульвар Л.Українки, 15 працівниками УЗЕ у місті Києві ДЗЕ НП України було виявлено діяльність закладу, в якому займаються гральним бізнесом.

За вказівкою оперативного чергового Печерського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києва, на місце пригоди була направлена слідчо-оперативна група по приїзду якої за адресою: м. Київ, бульвар Л.Українки, 15, у приміщенні виявлено громадянку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка представилась працівником закладу «Золота підкова».

ОСОБА_5 повідомила, що працює у закладі «Золота підкова», що за адресою: м. Київ, бульвар Л.Українки, 15 останні два місяці на посаді касира, на інші питання відмовилась відповідати, користуючись нормами ст. 63 Конституції України.

На місці пригоди ОСОБА_6 пояснив, що 11.04.2017 він прибув за вказаною адресою: АДРЕСА_1 до закладу під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де у касі заплатив 50 гривень, на що касир йому видала папірець з 14-м кодом: 44-68-00-08-83-36-53, який ввів на обраному ним комп`ютері. Під час гри візуалізація була схожа на гру, як в гральних автоматах. Грав з метою виграти грошові кошти.

В присутності понятих, слідчим СВ Печерського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_7 проведено огляд вказаного приміщення в ході якого було виявлено та вилучено 13 системних блоків без номерів, 13 клавіатур, 13 моніторів, 12 столів, 12 стільців, які передані на відповідальне зберігання ТОВ «ТК ТОП Логістик плюс» (ЄДРПОУ 38482464), два аркуші паперу з паролями, 10 флеш-накопичувачів, термопринтер модель POS-5890K.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 203-2 КК України, тобто зайняття гральним бізнесом.

У ході досудового розслідування встановлено, що нежилі приміщення будинку АДРЕСА_1 , в яких був проведений огляд та вилучено зазначене майно були орендовані ТОВ «НОВІН КОМ» (ЄДРПОУ 40587683).

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що вищезазначені речі та документи, які вилучені під час огляду місця події мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також могли бути використані як засоби вчинення кримінального правопорушення і зберегти на собі його сліди.

На підставі ст. 107, ч. 2 ст. 172 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без повідомлення власника майна, з метою забезпечення арешту майна та без фіксації перебігу судового засідання технічними засобами.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, приходить до наступного.

У відповідності до ст. ст167-168 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди. Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Судовим розглядом встановлено, що під час проведення огляду місця події 11.04.2017, в приміщенні закладу «Золота підкова», що за адресою: м. Київ, бульвар Л.Українки, 15 працівниками УЗЕ у місті Києві ДЗЕ НП України було виявлено діяльність закладу, в якому займаються гральним бізнесом. Під час огляду виявлено 13 системних блоків без номерів, 13 клавіатур, 13 моніторів, 12 столів, 12 стільців, два аркуші паперу з паролями, 10 флеш-накопичувачів, термопринтер модель POS-5890K.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження дійшов висновку про наявність правових підстав для накладення арешту на технічні засоби, оскілки вони підпадають під критерії визначені ст. 98 КПК України та є свідченням об`єктивних підстав щодо застосування ч. 3 ст. 170 КПК України для накладення арешту.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 170-173, ст. 309, 372 КПК України слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого СВ Печерського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити частково.

Накласти арешт на 13 системних блоків без номерів, 13 клавіатур, 13 моніторів, 12 столів, 12 стільців, два аркуші паперу з паролями, 10 флеш-накопичувачів, термопринтер модель POS-5890K, які були вилучені 11.04.2017 в ході огляду нежилого приміщення у жилому будинку АДРЕСА_1 .

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом 5 днів із дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.04.2017
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу66731623
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/21405/17-к

Ухвала від 13.04.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Бортницька В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні