УХВАЛА
м. Вінниця
25 травня 2017 р. Справа № 802/558/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Мультян М.Б. розглянувши у порядку письмового провадження заяву Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про заміну сторони виконавчого провадження правонаступником по справі за позовом управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі Вінницької області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Маяк" про відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі Вінницької області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Маяк" про відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 19 березня 2015 року адміністративний позов задоволено повністю.
13 травня 2017 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду надійшла заява від Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про заміну сторони у справі. Так, заявник з посиланням на норми ст.ст. 55, 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) просить суд замінити стягувача щодо виконання зазначеної вище постанови Вінницького окружного адміністративного суду на його правонаступника у зв'язку із реорганізацією шляхом злиття у Гайсинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області.
Ухвалою від 15 травня 2017 року подана заява призначена до розгляду в судовому засіданні з викликом осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у розгляді справи, в судове засідання не прибули, про дату, час та місце проведення останнього були повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до частини другої статті 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи, що особи, які беруть участь у справі, належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання, суд вважає за можливе розглянути питання про заміну сторони виконавчого провадження за їх відсутності в письмовому провадженні. При цьому технічна фіксація судового процесу відповідно до положень статті 41 КАС України не здійснюється.
Вирішуючи питання про заміну сторони правонаступником, суд виходив з такого.
За результатами розгляду адміністративної справи № 802/558/16-а Вінницький окружний адміністративний суд постановою від 19 березня 2015 року стягнув з товариства з обмеженою відповідальністю "Маяк" на користь управління Пенсійного фонду України в Теплицькому районі Вінницької області заборгованість в розмірі 6831 грн. 93 коп.
На виконання зазначеного рішення суду 28 квітня 2015 року Вінницький окружний адміністративний суд видав виконавчий лист № 802/558/15-а.
Згідно ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно із ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року № 1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив (ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження").
Окрім того, суд зазначає, що обов'язковою умовою для здійснення заміни сторони у виконавчому провадженні, є наявність відкритого виконавчого провадження.
В сою чергу, заявник, звертаючись до суду, не надав жодних доказів на підтвердження існування виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа виданого Вінницьким окружним адміністративним судом 28 квітня 2015 року по адміністративній справі № 802/558/15-а.
Враховуючи зазначене та приймаючи до уваги відсутність виконавчого провадження, суд дійшов висновку, що відсутні правові підстави для заміни стягувача у даній справі.
Керуючись ст.ст. 55, 165, 186, 254, 264 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про заміну сторони виконавчого провадження правонаступником по справі за позовом управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі Вінницької області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Маяк" про відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій - відмовити.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мультян Марина Бондівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2017 |
Оприлюднено | 01.06.2017 |
Номер документу | 66786606 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Мультян Марина Бондівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні