МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24.05.2017 р. Справа № 814/815/17
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Князєв В.С., ознайомившись з матеріалами
за позовом Управління Держпраці у Миколаївській області, вул. Маршала Василевського, 40/1, м. Миколаїв, 54003
до відповідача Фермерського селянського господарства «Вікторія», вул. Антонова, 69, с. Чаусове, Первомайський район, Миколаївська область, 55234
про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду,
в с т а н о в и в:
Позивач, Управління Держпраці у Миколаївській області, звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до фермерського селянського господарства «Вікторія» шляхом повної заборони виконання робіт та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, у зв'язку з відсутністю дозвільних документів, передбачених ст. 21 Закону України «Про охорону праці», Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107 (далі - Порядок), а саме:
- трансформаторної підстанції СКТП-713 (відповідно п. 15 додатку З Порядку);
- вантажопідіймального крану козлового типу з електротельфером Т-10532 зав. № 37685 вантажопідіймальністю 3,2 тони, який розташований в механічній майстерні за адресою: 55234, Миколаївська область, Первомайський район, с. Чаусове, вул. Польова, 1 в (відповідно п.2 додатку 2, п.19 додатку 3 Порядку);
- талі електричної на монорельсі і талі ручної в приміщенні насосної станції за адресою: 55234, Миколаївська область, Первомайський район, с. Чаусове, вул. Москаленка, 4 а (відповідно п.2 додатку 2, п.19 додатку З Порядку);
- робіт із збереження і переробки зерна (відповідно п.25 додатку 2 Порядку).
Ухвалою суду від 26.04.2017 року відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів або до 26.05.17 року подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
23.05.2017 року від представника відповідача надійшла заява про надання додаткового строку для підготовки заперечень на адміністративний позов.
Дослідивши заяву відповідача, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Згідно з ч. 3 ст. 183-2 КАС України, про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Таким чином, строк, встановлений ухвалою про відкриття скороченного провадження є процесуальним строком, встановленим законом та може лише бути поновленим у разі пропущення його особою, яка бере участь у справі.
Крім того, відповідач ухвалу суду від 26.04.2017 року, відповідно до наявного у матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, отримав 04.05.2017 року. Отже, відповідач мав достатньо часу на подання заперечення на адміністратвний позов Управління Держпраці у Миколаївській області.
Враховуючи викладене, суд відмовляє відповідачу в задоволенні його заяви.
Керуючись ст.ст. 102, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви відповідача про надання додаткового строку для підготовки заперечень - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення 5-денного строку з дня проголошення ухвали.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя Князєв В.С.
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2017 |
Оприлюднено | 06.06.2017 |
Номер документу | 66826649 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Князєв В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні