ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
30.05.2017 Справа № 904/5461/17
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КІНГС ОСОБА_1", м. Нікополь, Дніпропетровська область
про стягнення 100 000,00 грн.
Суддя Рудовська І.А.
Представники:
від позивача: ОСОБА_2, довіреність № б/н від 04.01.17р.
від відповідача: не з'явився
Суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю "КІНГС ОСОБА_1" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стальконструкція-109" (далі - відповідач) про стягнення 100 000,00 грн. - заборгованості за договором про надання безпроцентної поворотної фінансової допомоги № 5 від 30.03.2017 р. та витрат по сплаті судового збору.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов'язань за договором про надання безпроцентної поворотної фінансової допомоги № 5 від 30.03.2017 в частині своєчасного та повного повернення наданої на його виконання суми грошових коштів.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 10.05.2017 р. по справі № 904/5461/17 порушено провадження, розгляд справи призначено у судове засідання на 30.05.2017 р.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, до суду надав відзив на позов, в якому позовні вимоги визнає та просить розглянути справу без участі представника відповідача.
При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 30.05.2017 р. оголошені вступна та резолютивна частини судового рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
30.03.2017 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю " КІНГС ОСОБА_1 " (далі - позикодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Стальконструкція-109" (далі - позичальник) укладений Договір про надання безпроцентної поворотної фінансової допомоги № 2 (далі - Договір), відповідно до умов п. 1.1. якого позикодавець зобов'язується надати позичальнику фінансову підтримку (допомогу) на поворотній основі у вигляді грошових коштів в розмірі, встановленому договором, а позичальник зобов'язується повернути їх позикодавцю у визначений договором строк.
У пункті 8.1. договору сторони визначили, що договір набирає чинності з моменту його підписання повноважними представниками сторін та скріплення печатками учасників договірних відносин та діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за договором.
Згідно з умовами пунктів 1.2., 1.3. та 1.4. договору під поворотною фінансовою допомогою в договорі слід розуміти суму коштів, що надійшла позичальнику у користування за договором. Поворотна фінансова допомога не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою для виконання. Поворотна фінансова допомога використовується для потреб позичальника відповідно до статутних цілей його діяльності.
У розділі 2 договору сторони визначили розмір та строки позики, а саме: - поворотна фінансова допомога надається позичальнику на загальну суму 100 000 грн. 00 коп. (пункт 2.1. договору); - поворотна фінансова допомога підлягає остаточному поверненню позикодавцю до 14.04.2017 включно (пункт 2.2. договору).
При цьому, відповідно до пунктів 3.2., 3.3. та 3.4. договору: - позика надається у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів у розмірі 100 000 грн. на розрахунковий рахунок позичальника. Позикодавець має право надати позику частинами. Надання допомоги при безготівковому перерахунку підтверджується випискою по рахунку або відповідною квитанцією (платіжним дорученням); - поворотна фінансова допомога надається в національній валюті України - гривні; - позика вважається переданою позичальникові в момент зарахування позики (останньої її частини) на розрахунковий рахунок позичальника.
На виконання умов Договору позивачем перераховано на рахунок відповідача грошові кошти в сумі 100 000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 2 від 04.04.2017 р. (а.с. 17).
В той же час, у розділі 3 договору сторони погодили, зокрема, порядок повернення позики: - позичальник зобов'язаний повернути суму позики (або неповернену її частину в разі дострокового погашення частини позики) в останній день строку, встановленого в пункті 2.2. договору (пункт 3.6. договору); - позика повертається у безготівковій формі платіжним дорученням шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок позикодавця (пункт 3.7. договору); - днем повернення позики (останньої її частини) вважається день зарахування суми позики (останньої її частини) на поточний рахунок позикодавця (пункт 3.8. договору); - позичальник протягом семи днів після перерахування повної суми позики зобов'язаний повідомити про це позикодавця у будь-який зручний дня нього спосіб (пункт 3.9. договору).
При цьому, у строки, визначені в пункті 2.2. договору, відповідач отриману позику не повернув.
Таким чином, відповідач взяті на себе зобов'язання за Договором не виконав, грошові кошти у розмірі 100 000,00 грн. в узгоджений сторонами строк не повернув, чим порушив умови Договору, внаслідок чого у нього утворилася заборгованість перед позивачем, яка складає 100 000,00 грн., що і є причиною виникнення спору.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Основні засади господарювання в Україні визначає Господарський кодекс України, який регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання (ст. 1 Господарського кодексу України).
Стаття 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 530 Цивільного кодексу України зазначено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Зобов'язання, строк виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Відповідно до ст. 1046 Цивільного кодексу України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Статтею 1049 Цивільного кодексу України вказано, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
На момент розгляду справи сума заборгованості відповідача складає 100 000,00 грн., докази погашення якої в матеріалах справи відсутні та яка визнається відповідачем у відзиві на позов, внаслідок чого суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Згідно з пунктом 4 частини третьої ст. 129 Конституції України та ст. 33, ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
З огляду на викладене та з урахуванням встановлених обставин справи, суд вважає, що вимоги позивача до відповідача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у розмірі: 100 000,00 грн. - заборгованості за договором про надання безпроцентної поворотної фінансової допомоги № 5 від 30.03.2017 р.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору по справі покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 49, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Стальконструкція-109" (53222, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Херсонська, буд. 353; код ЄДРПОУ 34766376) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КІНГС ОСОБА_1" (53200, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Героїв Чорнобиля, 102; код ЄДРПОУ 39197984) 100 000,00 грн. (сто тисяч грн. 00 коп.) - заборгованості за договором про надання безпроцентної поворотної фінансової допомоги № 5 від 30.03.2017 р., 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот грн. 00 коп.) - судового збору, про що видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя ОСОБА_3 Дата підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 ГПК України "31" травня 2017 р.
Повне рішення складено 30.05.2017
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2017 |
Оприлюднено | 06.06.2017 |
Номер документу | 66829556 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні