№ 760/20283/16-к
(№1-кс/760/6140/17)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19. 04. 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бобровник О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУФР ГУ ДФС у Київській області Трофімова Б. В., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Біленко В. І. - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 3201516000000000363,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУФР ГУ ДФС у Київській області Трофімова Б. В., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Біленко В. І. - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 3201516000000000363.
Подане клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню відомості якого внесені до ЄРДР від 09.12.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ "Камелія Груп", ПП "ТК "Бріз", ТОВ "Грейнтрейдінг", ТОВ "Трейд Фарм Хімпостач", ТОВ "Траст-Імпорт", ТОВ "Новий Світ Північ", ТОВ "Алмера Трейдинг", які зареєстровані та здійснюють свою діяльність на території Київської області, належать до злочинної групи фіктивних підприємств, здійснюють імпорт товарів на митну територію України по заниженій митній вартості та з приховуванням від митного контролю, ухиляються від сплати податків в значних розмірах, формують податковий кредит шляхом накопичення імпортного ПДВ з подальшою його реалізацією підприємствам реального сектору економіки, що призводить до заниження суми податкових зобов'язань та ухилення від сплати податків та зборів до державного бюджету України більш ніж на 3 млн. грн.
Окрім цього встановлено, що ТОВ "Камелія Груп", ПП "ТК "Бріз", ТОВ "Грейнтрейдінг", ТОВ "Трейд Фарм Хімпостач", ТОВ "Траст-Імпорт", ТОВ "Новий Світ Північ", ТОВ "Алмера Трейдинг" перераховують грошові кошти з банківських рахунків за придбаний товар на рахунки ТОВ Картрейд . Операції проводяться з урахуванням ПДВ, але ТОВ Картрейд навіть не отримувало свідоцтво платника ПДВ. Аналізом бази АІС Податковий блок встановлено, що ТОВ "Камелія Груп" (код ЄДР 39079696), ПП "ТК "Бріз", ТОВ "Грейнтрейдінг", ТОВ "Трейд Фарм Хімпостач", ТОВ "Траст-Імпорт", ТОВ "Новий Світ Північ", ТОВ "Алмера Трейдинг" не формували собі податковий кредит з ПДВ. Також, враховуючі, що розрахунок проводиться вже за придбаний товар, а не за передоплату, що має відображатись в 5 додатку Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів , але даних відомостей не має, тому реальність проведених операцій викликає сумніви.
Разом з тим встановлено, що вищевказані підприємства з ознаками фіктивності вже здійснили та продовжують здійснювати операції для формування незаконного податкового кредиту для суб'єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки, що призвело та в подальшому призводить до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.
Так, згідно наявних автоматизованих інформаційних систем ДФС України Податковий Блок , які мають статус офіційних та відкритих загальнодоступних джерел міністерства Юстиції України встановлено, що ТОВ ТК Бріз (код ЄДР 39214826), ТОВ Грейнтрейдінг (код ЄДР 39263908) зареєстровані в Києво-Святошинській районній державній адміністрації Київської області.
Слідчий зазначав, що в Києво-Святошинській районній державній адміністрації Київської області зберігаються наступні документи: рішення про створення підприємства, статут підприємства та зміни до статуту, реєстраційні картки, накази про призначення службових осіб, протоколи зборів учасників підприємства, довіреності на право представлення інтересів підприємства в державних органах.
В зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженню, а саме: щодо осіб, якими прийнято рішення про створення суб'єкта підприємницької діяльності, щодо видів діяльності підприємства згідно до статуту, періодів та ПІБ осіб, що перебували на посадах службових осіб та відповідали за здійснення фінансово-господарської діяльності, щодо осіб, які мали право представлення інтересів підприємства в державних органах, тобто містять відомості про відповідальних осіб і період часу їх діяльності, що впливають на кваліфікацію дій службових осіб зазначених суб'єктів господарської діяльності з ознаками ризикових .
В зв'язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи, просив задовольнити.
Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, а тому клопотання розглянуто за правилами ч.2 ст. 163 КПК України, без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, так як стороною обвинувачення у судовому засіданні доведена необхідність отримання доступу до вказаних документів, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, іншим способом неможливо.
Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Корніцькому Д.Ю., слідчим слідчої групи - старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Трофімову Б.В., Жмуцькому М.В., Кашаріній В.С., Кожедуб К.М., на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення оригіналів документів у службових осіб Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, які містяться в реєстраційних справах ТОВ ТК Бріз (код ЄДР 39214826), ТОВ Грейнтрейдінг (код ЄДР 39263908) за період часу з 01.01.2013 по 28.03.2017, а саме:
- статуту підприємства, зміни до статуту;
- наказів про призначення службових осіб підприємства;
- реєстраційних карток про проведення державної реєстрації;
- змін до установчих документів юридичної особи;
- довіреностей на право представлення інтересів підприємства в державних органах;
- матеріали листування та інші документи, які стосуються діяльності підприємства та містяться у реєстраційній справі даного підприємства.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О. В. Бобровник
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2017 |
Оприлюднено | 07.06.2017 |
Номер документу | 66838632 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні