№ 760/6978/17
(№1-кс/760/6213/17)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20. 04. 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бобровник О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Корніцького Д. Ю., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Ковалем Р. В. - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110000000067 від 31.10.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч.3 ст. 212 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Корніцького Д. Ю., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Ковалем Р. В. - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110000000067 від 31.10.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч.3 ст. 212 КК України.
Подане клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 31.10.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч.3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Київської області діє організована злочинна група осіб у складі п'яти осіб, які використовували реквізити та поточні рахунки юридичних осіб із ознаками фіктивності, сприяли діючим суб'єктам підприємницької діяльності в умисному ухиленні від сплати податків, шляхом документального оформлення господарських операцій, які свідчать про нібито купівлю - продаж товарно - матеріальних цінностей, послуг або укладання угод про надання поворотної фінансової допомоги.
У ході проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих розшукових дій у вказаному кримінальному провадженні встановлено підконтрольні даній групі осіб підприємства, з використанням реквізитів яких здійснюється надання послуг з ухилення від сплати податків, серед яких: ТОВ Триплекс Трейд (код ЄДР 39399215), ТОВ ТХС Україна (код ЄДР 39555339).
Разом з тим встановлено, що вищевказані підприємства з ознаками фіктивності вже здійснили та продовжують здійснювати операції для формування незаконного податкового кредиту для суб'єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки, що призвело та в подальшому призводить до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.
Так, згідно наявних автоматизованих інформаційних систем ДФС України Податковий Блок , які мають статус офіційних та відкритих загальнодоступних джерел міністерства Юстиції України встановлено, що ТОВ Триплекс Трейд (код ЄДР 39399215), ТОВ ТХС Україна (код ЄДР 39555339) зареєстровані та перебувають на обліку в ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві.
Слідчий зазначав, що в ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві зберігаються оригінали свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, свідоцтва про реєстрацію платника, декларацій з податку на додану вартість, з додатками №5, уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ; отримані та виписані податкові накладні в електронному вигляді, декларації з податку на прибуток, декларації за формою 1-ДФ , актів планових та позапланових перевірок підприємства, з додатками до них, прийняті повідомлення-рішення по складеним актам, відомості щодо сплати донарахованих платежів, або документи щодо оскарження повідомлень-рішень службовими особами підприємства, заяви представників та службових осіб підприємства, та відповідні прийняті по них рішення, пояснення, та інші матеріали відпрацювання та встановлення місця знаходження платника, інші документи, що знаходяться в юридичній (номенклатурній) справі платника.
В зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а саме: інформацію з якого часу підприємство перебуває на податковому обліку та являється платником податків, суми податкового кредиту по податкового зобов'язання внесених платником до декларацій з податку на додану вартість, сум податків, нарахованих та сплачених платником до бюджету, сум донарахованих податків в ході проведення планових та позапланових
перевірок, прийняті повідомлення-рішення по складеним актам, відомості щодо сплати донарахованих платежів, або документи щодо оскарження повідомлень-рішень службовими особами підприємства.
В зв'язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи, просив задовольнити.
Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, а тому клопотання розглянуто за правилами ч.2 ст. 163 КПК України, без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, так як стороною обвинувачення у судовому засіданні доведена необхідність отримання доступу до вказаних документів, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, іншим способом неможливо.
Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Корніцькому Д.Ю., слідчим слідчої групи - старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Трофімову Б.В., Жмуцькому М.В., Кашаріній В.С., Кожедуб К.М., на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення оригіналів документів у службових осіб ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві, які містяться в юридичній (номенклатурній) справі ТОВ Триплекс Трейд (код ЄДР 39399215), ТОВ ТХС Україна (код ЄДР 39555339) за період часу з 01.01.2013 по 28.03.2017, а саме:
- свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість;
- свідоцтва про реєстрацію платника;
- декларацій з податку на додану вартість, з додатками №5;
- уточнюючіх розрахунків до декларацій з ПДВ;
- отримані та виписані податкові накладні в електронному вигляді;
- декларації з податку на прибуток;
- декларації за формою 1-ДФ
- актів планових та позапланових перевірок підприємства, з додатками до них;
- прийняті повідомлення-рішення по складеним актам;
- відомості щодо сплати донарахованих платежів, або документи щодо оскарження повідомлень-рішень службовими особами підприємства.
- заяви представників та службових осіб підприємства, та відповідні прийняті по них рішення;
- пояснення, та інші матеріали відпрацювання та встановлення місця знаходження платника;
- інші документи, що знаходяться в юридичній (номенклатурній) справі платника.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О. В. Бобровник
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2017 |
Оприлюднено | 06.06.2017 |
Номер документу | 66838681 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні