Ухвала
від 29.05.2017 по справі 802/851/17-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

29 травня 2017 р. Справа № 802/851/17-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Вільчинський Олександр Ванадійович, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНМА-Р"

до: державного реєстратора прав на нерухоме майно Жмеринської районної державної адміністрації ОСОБА_1, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2; треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_3 Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Шаргородський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, товариство з обмеженою відповідальністю "БМБ"

про: визнання протиправним рішення про відмову у державній реєстрації ,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНМА-Р" до державного реєстратора прав на нерухоме майно Жмеринської районної державної адміністрації ОСОБА_1, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2; треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_3 Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Шаргородський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, товариство з обмеженою відповідальністю "БМБ" про визнання протиправним рішення про відмову у державній реєстрації.

Ознайомившись з вказаною позовною заявою і доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Відповідно до статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.

Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві позивач зазначає зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У поданій до суду позовній заяві ТОВ "ВІНМА-Р" зазначає двох відповідачів - державного реєстратора прав на нерухоме майно Жмеринської районної державної адміністрації ОСОБА_1 та приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2.

Разом з тим, відповідно до прохальної частини позовної заяви позивач просить суд:

визнати неправомірним та скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Жмеринської районної державної адміністрації ОСОБА_1 від 22.05.2017 №35304048 про відмову у державній реєстрації прав;

внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно зміни шляхом внесення запису про припинення державної реєстрації права власності №1843423, а саме за суб'єктом: товариством з обмеженою відповідальністю "БМБ", ідентифікаційний код юридичної особи 32774076, форма власності: приватна на нежитлове приміщення загальною площею 1334,96 м.кв. з реєстраційним номером 116343105253, яке знаходиться за адресою: Вінницька область Шаргородський район с. Мурафа вул. Заводська, 16, у розмірі частки 1/1, на підставі договору купівлі-продажу нежилого приміщення від 26.07.2013, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 та зареєстрованого в реєстрі за №3588.

Таким чином, одна з вимог звернута до державного реєстратора прав на нерухоме майно Жмеринської районної державної адміністрації ОСОБА_1. Зі змісту іншої позовної вимоги не вбачається до кого із відповідачів вона заявлена.

Крім того, зміст позовних вимог має бути узгоджений з положеннями статті 105 КАС України. Так, відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

У зв'язку з викладеним позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 КАС України та (або) суб'єктний склад відповідачів.

Частиною третьою статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Статтею 9 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції від 01.01.2017 судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з положеннями частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції від 01.01.2017 ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2017 становить 1600 грн.

Таким чином, починаючи з 01.01.2017 для юридичної особи ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 1600 грн.

В той же час, абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

До матеріалів позовної заяви доданий документ про сплату судового збору у розмірі 100 грн., що дає підстави для висновку про те, що позовна заява не оплачена судовим збором у встановленому законом порядку та розмірі.

За правилами, визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані вище недоліки позовної заяви не дають можливості відкрити провадження у справі, а тому позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНМАР-Р" підлягає залишенню без руху для їх виправлення у встановлений судом строк шляхом уточнення змісту позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 КАС України та (або) суб'єктного складу відповідачів, а також шляхом надання доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі за такими реквізитами: УДКСУ м. Вінниці, код платежу 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38054707, Банк отримувача: ГУ ДКУ у Вінницькій області, м. Вінниця, МФО 802015, р/р 31219206784002, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Вінницький окружний адміністративний суд.

Керуючись ст. ст. 6, 105, 106, 108, 165, 185, 186, 254 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНМА-Р" до державного реєстратора прав на нерухоме майно Жмеринської районної державної адміністрації ОСОБА_1, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2; треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_3 Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Шаргородський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про визнання протиправним рішення про відмову у державній реєстрації залишити без руху.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом уточнення змісту позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 КАС України та (або) суб'єктного складу відповідачів, а також шляхом надання доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі за такими реквізитами: УДКСУ м. Вінниці, код платежу 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38054707, Банк отримувача: ГУ ДКУ у Вінницькій області, м. Вінниця, МФО 802015, р/р 31219206784002, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Вінницький окружний адміністративний суд.

Копію ухвали надіслати позивачу - для відома та виконання.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.05.2017
Оприлюднено06.06.2017
Номер документу66848204
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/851/17-а

Ухвала від 19.06.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Вільчинський Олександр Ванадійович

Ухвала від 29.05.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Вільчинський Олександр Ванадійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні