№1-кс/760/8005/17
(№760/9458/17)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31. 05. 2017 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_4 - про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні за №12017100090003788 від 07.04.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України,
В С Т А Н О В И В :
До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_4 - про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні за №12017100090003788 від 07.04.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених в клопотанні.
Слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України вважає за можливе розглянути дане клопотання без повідомлення власника майна, оскільки, це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно з положеннями ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутись прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Слідчим суддею встановлено, що Солом`янським УП ГУ НП у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017100090003788 від 07.04.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи 06.04.2017 року перебуваючи за адресою: м. Київ, пр. Повітрофлотський, 92-Б самовільно, всупереч встановленому порядку вчинили дії спрямовані на заволодіння нерухомим майном ТОВ «Бізнес Скай».
Так, 11 січня 2008 року на підставі Протоколу № 2 загальних зборів учасників ТОВ «Бізнес Скай» ОСОБА_5 передано частку учасника ТОВ «Бізнес Скай» (код ЄДРПОУ 25642403) в розмірі 100%, що складає 33 200,00 грн. Окрім того встановлено, що ТОВ «Бізнес Скай» володіє 43/100 частини нежитлового будинку (літ Б) складського комплексу, загальною площею 284,7 кв. м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , яка належить товариству на підставі договору купівлі-продажу від 15.12.2000 року.
В подальшому 17 жовтня 2016 року державним реєстратором Солом`янської районної державної адміністрації в м. Києві на підставі договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ Бізнес Скай від 15 вересня 2016 року укладеного між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , було зареєстровано зміни щодо нового учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Скай» - ОСОБА_6 .
Допитана ОСОБА_5 вказала, що договір про продаж частки в статутному капіталі ТОВ Бізнес Скай від 15 вересня 2016 року вона не укладала та не підписувала.
16 грудня 2016 року укладено договір купівлі-продажу з відстрочкою платежу між ТОВ «Бізнес Скай» в особі директора ОСОБА_6 та Покупцем фізичною особою ОСОБА_7 про продажу 43/100 частини нежитлового будинку (літ Б) складського комплексу, загальною площею 284,7 кв м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .
В подальшому 10 березня 2017 року між ОСОБА_7 та фізичною особою ОСОБА_8 було укладено договір про задоволення вимог іпотекодержателя.
Відповідно до умов договору Іпотекодавець ОСОБА_7 передав у власність Іпотекодержателю ОСОБА_8 43/100 частини нежитлового будинку (літ Б) складського комплексу площею 284,7 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в рахунок виконання зобов`язань за договором позики.
В ході розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_5 ,, ухвалою Господарського суду м. Києва від 22.12.2016 року призначено судово-почеркознавчу експертизу. Згідно висновку експерта Київського науково дослідного інституту судових експертиз №673/674/17-32 від 22.02.2017 року встановлено, що підпис від імені ОСОБА_5 у протоколі від 14.10.2016 року №14/10 та у договорі купівлі продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Бізнес Скай» від 15.09.2016 року виконано рукописним способом з попередньою технічною підготовкою шляхом передавлювання справжнього підпису загостреним предметом на дані документи з наступним обведенням їх пишучим приладом з барвною речовиною чорного кольору.
Слідчий в поданому клопотанні зазначав, що у органа досудового розслідування наявні підстави вважати, що не застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом накладення арешту на нерухоме майно у вигляді заборони користування, розпоряджання майном може призвести до подальшого його використання, чи настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
В зв`язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання, на що слід зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Зважаючи на викладене вище, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 173 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки слідчим було обґрунтовано правову підставу для арешту майна, а тому потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звернувся із клопотанням про арешт майна, в зв`язку з чим вважаю за можливе клопотання задовольнити.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 172, 173, 372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на об`єкт нерухомості, а саме: 43/100 частини нежитлового будинку (літ Б) складського комплексу, загальною площею 284,7 кв. м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 які на праві власності належать ОСОБА_8 із забороною розпоряджатися та використовувати його до постановлення у кримінальному провадженні №12017100090003788 від 07.04.2017 року, кінцевого рішення.
Ухвала про арешт майна виконується негайно.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 66860235 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Бобровник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні