Рішення
від 11.05.2007 по справі 11/45-1320
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/45-1320

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" травня 2007 р.Справа № 11/45-1320

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Сидорук А.М.             

Розглянув справу

за позовом: Прокурора Борщівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного управління екології та природних ресурсів в Тернопільській області, м. Тернопіль вул. Шашкевича,3, Кудринецької сільської ради Борщівського району Тернопільської області.

до  відповідача: Приватного підприємства «Кудринці», с. Кудринці Борщівського району Тернопільської області.

За участю представників сторін

Прокурор: Шимків А.Р.

Позивача: Гнида А.Л. –головний спеціаліст-юрист.

Відповідача: Шпак В.І. –директор.

Суть справи: Прокурор Борщівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного управління екології та природних ресурсів в Тернопільській області, м. Тернопіль вул. Шашкевича,3, Кудринецької сільської ради Борщівського району Тернопільської області звернувся до господарського суду Тернопільської області із позовною заявою до Приватного підприємства «Кудринці», с. Кудринці Борщівського району Тернопільської області про стягнення 59 733,11 грн. збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання води.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав, в судовому засіданні представник відповідача проти позовних вимог заперечує в зв'язку з тим, що підприємство на даний час знаходиться в складному матеріальному становищі і відповідач не в змозі був вчасно отримати дозвіл на спеціальне використання води. В підтвердження своїх заперечень відповідач подав господарському суду докази заборгованості підприємства по заробітній платі та по сплаті податків та обов'язкових зборів до державних цільових фондів.

В судовому засіданні в порядку ст. 77 ГПК України 03.05.2007 року до 11.05.2007 року оголошувалась перерва.

В розпочатому судовому засіданні представникам сторін та прокурору роз'яснено права і обов'язки сторін, передбачені ст. 20, 22, 81-1 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та прокурора, судом встановлено наступне:

Приватне підприємство „Кудринці” с. Кудринці Борщівського району Тернопільської області зареєстроване як юридична особа Борщівською районною державною адміністрацією Тернопільської області 23.09.2004 року.

Відповідно до п. 9 ст. 44 Водного кодексу України, користувачі зобов'язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу. У випадку використання води водних об'єктів загальнодержавного значення, дозвіл на спеціальне водокористування видається державними органами охорони навколишнього природного середовища (ч. 1 ст. 49 Водного кодексу України).

Проведеною прокуратурою Борщівського району Тернопільської області разом з фахівцями Державного управління екології та природних ресурсів в Тернопільській області перевіркою дотримання вимог природоохоронного законодавства встановлено, що відповідач ПП „Кудринці” експлуатує ГЕС на річці Збруч. Для виробництва електроенергії проводився забір поверхневих вод без дозволу на спеціальне водокористування в період з 01.11.2005 року по 01.10.2006 року, чим порушено вимоги п.„з” ст. 68 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”. За результатами проведеної перевірки було складено акт від 12.10.2006 року.

У відповідності ст. 111 Водного кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України. Притягнення винних у порушенні водного законодавства до відповідальності не звільняє їх від обов'язку відшкодування збитків, завданих ними внаслідок порушення водного законодавства.

Згідно поданим позивачем розрахунком за період з 01.11.2005 року по 01.10.2006 року відповідачем використано 121904310 метрів кубічних поверхневих вод, внаслідок чого державі заподіяні збитки в сумі 59 733 грн. 11 коп.

Відповідно до ст. 110 Водного кодексу України порушення водного законодавства тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України. Особи, які винні у недотриманні умов дозволу або порушенні правил спеціального водокористування несуть відповідальність за порушення водного законодавства.

На день розгляду справи докази відшкодування відповідачем збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, в матеріалах справи відсутні.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає позовні вимоги Прокурора Борщівського району Тернопільської області, в інтересах держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного управління екології та природних ресурсів в Тернопільській області, м. Тернопіль вул. Шашкевича,3, Кудринецької сільської ради с. Кудринці Борщівського району Тернопільської області обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Згідно ст. 49 ГПК України господарські витрати покладаються на відповідача.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33,43,49,75,77,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1.          Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Кудринці», с. Кудринці Борщівського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 33006774:

- на користь Кудринецької сільської ради с. Кудринці Борщівського району Тернопільської області ідентифікаційний код 04395417; р/р № 33111329700055 в УДК в Тернопільській області, код класифікації доходів бюджету 50080200, МФО 838012, призначення платежу –інші надходження до фондів охорони навколишнього природного середовища –59 733 грн. 11 коп. збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання води;

- в доход державного бюджету України 597 грн. 33 коп. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати накази.

3. На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторонами може бути подано апеляційну скаргу, а прокурором –апеляційне подання протягом десяти днів з дня його прийняття (підписання –21 травня 2007 року) через місцевий господарський суд.

 

Суддя                                                                                          А.М. Сидорук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення11.05.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу668634
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/45-1320

Рішення від 11.05.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні