21/1828-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"22" травня 2007 р. Справа № 21/1828-А
за позовом Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський
до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Добробут" с. СлобідкаРихтівська Кам'янець-Подільського району
про стягнення 28116 грн.
Суддя Секретар судового засідання Козій Т.М.
Представники сторін:
від позивача - Браеску-Семенишен Р.А. - за довіреністю від 20.12.2006 року.
від відповідача - не з'явився
Позивач у позовній заяві та його представник у судовому засіданні просять стягнути з відповідача 28116,00 грн. податку на додану вартість з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію, виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини. При цьому посилаються на п. 11.29, п. 11.21 Закону України „Про податок на додану вартість” та п. 4 Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками-платниками ПДВ щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затвердженого Постановою КМУ від 06.02.1999 року № 271. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що в порушення даного Порядку відповідач не перерахував на спеціальний рахунок кошти в сумі 28116,00 грн., які підлягають стягненню до бюджету у безспірному порядку.
Відповідач, повідомлений належним чином про час, місце та дату судового розгляду справи, своїми процесуальними правами не скористався, відзив на позов не подав, повноважного представника для участі у судовому засіданні не направив, що не перешкоджає вирішенню спору згідно п. 8 ст. 35 КАС України.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Протягом 2004-2007 років відповідачем використано не за цільовим призначенням кошти в сумі 28116,00 грн., які підлягають стягненню до Державного бюджету України у безспірному порядку. У зв'язку із цим позивач, просить стягнути зазначену суму.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.
Згідно п. 11.29 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість”, із змінами і доповненнями, сільськогосподарські товаровиробники не сплачують до бюджету ПДВ з операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою. Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку. Порядок акумуляції та використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів.
Згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.1999 року № 271 „Про затвердження Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками-платниками ПДВ щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини” на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарський товаровиробник складає декларацію з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва., включаючи: продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власно сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живого вагою, і в терміни, передбачені законодавством для звітності, подають її до органів державної податкової служби. Не перераховані на окремий рахунок кошти за такою декларацією вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням, і підлягають стягненню до державного бюджету у безспірному порядку.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивач посилається на те, що за період 2004-2007 років відповідачем використано не за цільовим призначенням кошти в сумі 28116,00 грн., які підлягають стягненню до Державного бюджету України у безспірному порядку. При цьому зібраними у справі доказами підтверджується зазначене. Зокрема, судом враховуються дані поданих відповідачем скорочених декларацій по ПДВ, карточки особового рахунку, Декларації. Натомість, відповідачем не надані докази перерахування коштів на спецрахунок за період, що зазначений у позовній заяві, в більшій сумі, ніж врахована позивачем.
Судом враховується , що у разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку, контроль за чим здійснюється органами державної податкової служби згідно Закону України „Про державну податкову службу в Україні”.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД
ПОСТАНОВИВ :
Позов Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Добробут" с. Слобідка Рихтівська Кам'янець-Подільського району про стягнення 28116,00 грн. ПДВ задоволити.
Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Добробут" с. Слобідка Рихтівська Кам'янець-Подільського району, вул. Л. Українки, 1, код 03785548, на користь Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський, вул. Огієнка, 74, код 03057590, для перерахування в Державний бюджет України 28116,00 (двадцять вісім тисяч сто шістнадцять гривень 00 коп.) ПДВ.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 668667 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Огороднік К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні