Постанова
від 30.05.2017 по справі 521/4631/17
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

ПОСТАНОВА Справа № 521/4631/17

25 травня 2017 року м. Одеса

Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:

головуючого судді Передерка Д.П.

за участю представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1

захисника особи, яка

притягується до відповідальності ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_2 адміністративну справу № 0085/500000000/17 відносно ОСОБА_3, який народився 21.03.1078 року у м. Хмельницькому, громадянина України, працюючого водієм ООО Ера Транс Хмельницький , проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, про порушення митних правил, передбаченого ст. 483 ч. 1 МК України, яка надійшла з Одеської митниці ДФС України , -

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про порушення митних правил № 0085/500000000/17 від 28 січня 2017 року, вбачається, що 27.01.2017 до МТП Чорноморськ в зону діяльності відділу митного оформлення № 3 м/п Чорноморськ Одеської митниці ДФС самоходом прибув вантажний тягач DAF реєстраційний номер НОМЕР_1, кузов № НОМЕР_2 з напівпричепом-рефрижератором KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3 кузов № НОМЕР_4 під керуванням гр. України ОСОБА_3 з вантажем овочі сирі морожені: цукрова кукурудза .

З метою пропуску через митний кордон України вищевказаного транспортного засобу з вантажем до Одеської митниці ДФС було надано як підставу для переміщення документи, а саме: митна декларація ЕК10АА від 25.01.2017 №125110011/2017/115203, CMR № 0047280 закордонний паспорт ER275521 від 11.03.2014 виданий органом 6801, технічний паспорт на транспортні засоби №СХ0427691 від 29.07.2016 та№ СХ0427688 від 29.07.2016, тощо.

Відповідно до наданих до Одеської митниці ДФС документів було встановлено, що 25.01.2017 в зоні діяльності ВМО №1 м/п Східний термінал Київської митниці ДФС в митному режимі ЕК 10 АА за МД №125110011/2017/115203 було оформлено товар овочі сирі морожені: цукрова кукурудза. 1 Кукурудза в качанах заморожена 10080 кг, 2. Кукурудза в зернах заморожена 5400 кг, виробник Ніко Фрост , країна виробництва: Україна .

Зазначений вантаж було відправлено від ПП Уфіт (ЄДРПОУ 36196913, м. Київ, вул. Волинська, 34/1, оф.2-2) до МТП Чорноморськ з послідуючим відправленням до Грузії на адресу компанії ООО Corn House Georgia (Цкнети, ул. 9 Апреля, №6, Дидгорский р-н, г. Тбилиси, Грузия).

Під час проведення митного огляду автомобіля НОМЕР_5, кузов № НОМЕР_6 з напівпричепом-рефрижератором KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3 кузов № НОМЕР_4, відповідно до п. 5,9 Постанови КМУ № 467 із застосуванням мобільної скануючої системи Rapiscan Eagle 407, розташованої на території МТП Чорноморськ ВМО №3 м/п Чорноморськ Одеської митниці ДФС, виявлено наявність на фотознімку сторонніх предметів у просторі підлоги вантажного напівпричепу-рефрежератору KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3.

Після цього у ході проведення огляду напівпричепу-рефрижератору KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3 кузов № НОМЕР_4 було використано службову собаку відділу кінологічного забезпечення Одеської митниці ДФС (відповідно паспорту - Leanto magic mistery ascent star), яка чітко зреагувала на наявність тютюнових виробів у причепі даного автомобілю.

28.01.2017, згідно ст. 338 Митного кодексу України, ПКМУ від 23.05.2012 № 467 та на виконання Рішення про здійснення переогляду Одеської митниці ДФС від 28.01.17 №9/15-70-40 проведено переогляд товарів, що знаходяться в напівпричепі- рефрижераторі KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3 кузов № НОМЕР_4.

Так, при проведенні переогляду в порожнинах підлоги напівпричепу- рефрижератору KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3 кузов № НОМЕР_4 по всьому периметру, доступ до яких став можливий лише після демонтування передньої ніжньої планки передньої стінки, у спеціально виготовлених сховищах з метою незаконного переміщення товару з приховуванням від митного контролю, виявлено цигарки, без марок акцизного збору України: марки Lilac Hilton - 2400 пачок, Super Slims NZ Black - 4000 пачок, Super Slims NZ Gold - 26500 пачок, Ashima Luxury Size 1700 пачок.

Тобто, виявлення пачок цигарок стало можливим лише після демонтування передньої ніжньої планки передньої стінки напівпричепа-рефрижератора KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3. Блоки з сигаретами були складені у шести секціях, тобто на всю площу підлоги напівпричепа-рефрижератора, яка була розділена на 6 секцій.

Відповідно частини 5 до Постанови Пленуму Верховного суду України Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил від 03.06.2005 № 8, незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані.

Згідно п. 53 ст. 4 МК України, спеціальне виготовлене сховище (тайник) - сховище, виготовлене з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України, а також обладнані та пристосовані з цією метою конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу тощо.

Тобто, виявлені у середині напівпричепу-рефрижератору KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3 кузов № НОМЕР_4, цигарки без марок акцизного збору України: марки Lilac Hilton - 2400 пачок, Super Slims NZ Black - 4000 пачок, Super Slims NZ Gold - 26500 пачок, Ashima Luxury Size 1700 пачок, переміщувались через митний кордон України з приховуванням від митного контролю з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників).

Таким чином, на думку митного органу, результати аналізу наявних документів свідчать про вчинення водієм гр. України ОСОБА_3 дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників).

Представник Одеської митниці з'явившись до судового засідання, вказані в протоколі обставини підтвердив та просив притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, яке передбачено ч. 1 ст. 483 МК України.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 до судового засідання не з'явився, про дату та час розгляду протоколу про порушення митних правил був повідомлений належним чином. Разом с цим, ОСОБА_3 надав до суду заперечення на протокол про порушення митних правил, складеного відносно нього, з якого вбачається, що з обставинами вчинення правопорушення, викладеними у протоколі, він не погоджується, йому не відомо яким чином сигарети з'явились у напівпричепі. Станом на час складення протоколу, це був його другий рейс, пов'язаний з перетинанням митного кордону. В період з 3 січня по 23 січня 2017 року автомобіль з причепом знаходився на автостоянці і окрім нього, доступ до автомобіля був також у власника автомобіля, директора підприємства Ера Транс Хмельницький та інших водіїв які працюють на підприємстві ООО Ера Транс Хмельницький . Він не повідомляв митним органам у якості підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані, оскільки не був особою, повноваженою для декларування товарів.

Захисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, також заперечувала проти протоколу про порушення митних правил і надала до суду письмову заперечення, які залучені до матеріалів провадження.

Дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС та думку захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи письмові пояснення цієї особи, суд вважає, що митним органом не надано достатніх доказів, які свідчать про наявність в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 483 ч 1 МК України, при цьому суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів, транспортних засобів, через митний кордон України і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно до ст. 10 КУ про АП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Як вбачається здиспозиції ч.1 ст.483 МК України, дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, вчиняються шляхом використання спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

З огляду викладене, суд вважає, що вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 483 МК України, характеризується умисним вчиненням винною особою певних дій, метою яких є переміщення через митний кордон заборонених товарів, або повна чи часткова несплата обов'язкових митних платежів.

Дослідивши докази, які надані до суду митним органом на підтвердження обставин, викладених у протоколі про порушення митних правил, суд не вбачає в цих доказах даних, яки б свідчили про вчинення саме водієм ОСОБА_3 певних дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, чи які підтверджували б обізнаність водія про наявність сторонніх предметів у просторі підлоги вантажного рефрижератора - напівпричепу, де були виявлені предмети порушення митних правил. При цьому суд враховує, що ОСОБА_3 як на стадії складання адміністративного протоколу так і при його розгляді в суді, надавав тотожні свідчення про свою непричетність до правопорушення, які не були спростовані митним органом відповідними доказами. Крім того, враховуючи, що ОСОБА_3 не є власником транспортного засобу, в якому були виявлені предмети порушення митних правил, а також те, що напівпричіп - рефрижератор KOGEL реєстраційний номер НОМЕР_3, в якому були виявлені предмети порушення митних правил, належить підприємству Ера Транс Хмельницький , що робить можливим доступ до цих транспортних засобів третіх осіб, суд вважає цілком можливим і достатньо ймовірним використання вказаного автомобіля та рефрижератора у якості засобу вчинення правопорушення іншими особами.

Таким чином, вищевикладені обставини свідчать, про недоведеність вини ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, а висновок митних органів про вину ОСОБА_3 в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 483 ч. 1 МК України , ґрунтується на припущеннях, що відповідно до вимог ст. 62 Конституції України є недопустимим.

На підставі вищевикладеного, провадження по адміністративній справі за протоколом про порушення митних правил № 0085/500000000/17 від 28 січня 2017 року підлягають закриттю, у зв'язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 483 ч. 1 МК України.

Відповідно до положень ст. 265 КУпроАП, речі, що є безпосереднім предметом адміністративного правопорушення підлягають конфіскації.

Керуючись п.1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 КУпАП, ст. 527, 528, 529 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_3 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 483 ч. 1 МК України.

Вилучений напівпричіп - рефрижератор KOGEL , реєстраційний номер НОМЕР_3 кузов № НОМЕР_4 та технічний паспорт на нього - повернути власнику чи уповноваженій ним особі.

Предмети адміністративного правопорушення: цигарки без марок акцизного збору України марки Lilac Hilton - 2400 пачок, Super Slims NZ Black - 4000 пачок, Super Slims NZ Gold - 26500 пачок, Ashima Luxury Size 1700 пачок - конфіскувати.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справ протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Д.П. Передерко

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення30.05.2017
Оприлюднено07.06.2017
Номер документу66873961
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —521/4631/17

Постанова від 10.08.2017

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Одеської області

Кадегроб А. І.

Постанова від 30.05.2017

Адмінправопорушення

Малиновський районний суд м.Одеси

Передерко Д. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні