Ухвала
від 02.06.2017 по справі 925/582/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

          

          "02" червня 2017 р.                                                   Справа № 925/582/17

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В., розглянувши

клопотання державного підприємства “Новоград-Волинське досвідне

лісомисливське господарство”

про здійснення судового процесу в режимі відеоконференції

у справі

за позовом державного підприємства “Новоград-Волинське досвідне

лісомисливське господарство”, с. Майстрів, Новоград-

Волинський район, Житомирської області

до товариства з обмеженою відповідальністю “Черкаситехноторг”,

м. Черкаси

про стягнення 15 377 грн. 96 коп.

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Черкаської області з позовом звернулося державне підприємство “Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство” до товариства з обмеженою відповідальністю “Черкаситехноторг” про стягнення з відповідача 13 260 грн. 00 коп. попередньої оплати та 2 117 грн. 96 коп. неустойки у зв'язку з невиконанням відповідачем умов договору купівлі-продажу товару №0076 від 06 жовтня 2016 року.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 22 травня 2017 року було порушено провадження у справі та призначено розгляд справи на 22 червня 2017 року.

До господарського суду надійшло клопотання від державного підприємства “Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство” про участь позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Розглянувши подане клопотання, судом враховано наступне:

Згідно ч. 1 ст. 741 ГПК України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.

Відповідно до ст. 21 ГПК України сторонами в судовому процесі є позивач і відповідач.

Позивачами є підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

Відповідачами є юридичні особи та у випадках, передбачених цим Кодексом, - фізичні особи, яким пред'явлено позовну вимогу.

Згідно ст. 28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.

          Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації.

          Участь представників сторін в господарських засіданнях є правом, а не обов'язком (ст. 22 ГПК України).

Учасники судового процесу не позбавлені права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника і неможливість розгляду справи без участі представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах (статті 32 - 34 ГПК), причому відсутність коштів для оплати послуг представника не може свідчити про поважність причини його відсутності в судовому засіданні.

          Клопотання позивача не містить достатніх обґрунтувань необхідності проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Враховуючи вищенаведене, а також ту обставину, що ухвалою господарського суду від 22 травня 2017 року про порушення провадження у справі та призначення справи до розгляду, явка представника позивача в судове засідання обов'язковою не визнавалась, водночас судом було витребувано у позивача оригінали всіх доданих до позовної заяви документів для огляду їх в судовому засіданні, суд не вбачає підстав здійснювати розгляд господарської справи в режимі відеоконференції, а тому клопотання державного підприємства “Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство” задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 741, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.          Клопотання державного підприємства “Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство” про здійснення судового процесу в режимі відеоконференції залишити без задоволення.

2.          Копію ухвали надіслати учасникам судового процесу.

Суддя А.В. Васянович

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.06.2017
Оприлюднено07.06.2017
Номер документу66903098
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/582/17

Рішення від 22.06.2017

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 02.06.2017

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 22.05.2017

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні