Справа 237/142/16-ц
Провадження 2/237/386/16
У Х В А Л А
про забезпечення позову
15 квітня 2016 року
Мар'їнський районний суд Донецької області у складі
головуючого - судді Ліпчанського С.М.
при секретарі Готовщіковій Т.О.
за участі представника позивача ОСОБА_1
розглянувши заяву ПП АФ Пречистівське про забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Мар'їнського районного суду знаходиться справа за позовом ПП АФ Пречистівське до ОСОБА_2 про визнання поновленим договору оренди землі на той самий строк і на тих самих умовах які були передбачені договором, визнання укладеною додаткову угоду про поновлення договору оренди землі.
Відповідно до ст.ст. 151-155 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Позов забезпечується зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Відповідно до ст.25 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень проведення державної реєстрації прав зупиняється на підставі рішення суду про заборону вчинення дій, пов'язаних з державною реєстрацією речових прав, що набрало законної сили.
Суд, який постановив рішення про заборону вчинення дій, пов'язаних з державною реєстрацією речових прав, зобов'язаний направити його суб'єкту державної реєстрації з обов'язковим зазначенням про набрання судовим рішенням законної сили.
Відповідно до ст.27 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація обтяжень проводиться на підставі рішення суду щодо обтяження речових прав на нерухоме майно, що набрало законної сили.
Відповідно до ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ст.152 ЦПК України позов забезпечується зокрема забороною вчиняти певні дії, встановленням обов'язку вчинити певні дії.
У разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Позивач просить суд вжити заходів забезпечення позову з наступних підстав.
У зв'язку з тим, що земельна ділянка (кадастровий номер 1423385800:05:000:0206), яка розташована на території Новоукраїнської сільської ради Мар'їнського району Донецької області, відповідачем може бути використана самостійно або іншою особою, шляхом укладення договору оренди зазначеної земельної ділянки, на якій позивачем проводяться польові роботи під урожай 2016 року, сплачується передбачений законодавством відповідний податок за користування цією земельною ділянкою, що може заподіяти ПП АФ Пречистівське прямих матеріальних збитків і утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду, вважаю за необхідне застосувати заходи забезпечення позову шляхом заборони ОСОБА_2 , до набрання судовим рішенням законної сили, укладати з іншими особами договір оренди землі та вчинення суб'єктами державної реєстрації прав дій, пов'язаних з державною реєстрацією права оренди у відповідності до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень .
Позивач вважає, що такі види забезпечення позову є співмірними із заявленими позивачем вимогами, та унеможливлять порушення прав і інтересів сторін по Договору оренди землі від 17.11.2010 року до розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, а таке рішення суду може бути ухвалене тільки у відповідності до заявлених позовних вимог і повинні застосовуватись лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне звернення до цього може призвести до порушення прав і законних інтересів інших осіб (ст. 152 ЦПК України).
Згідно з видами, передбаченими ст. 152 ЦПК України позов може бути забезпечений забороною вчиняти певні дії.
Під забезпеченням позову розуміється вжиття судом передбачених законом заходів, які створюють реальну гарантовану можливість для виконання майбутнього рішення по справі.
При цьому, забезпечення позову спрямовано, перше за все, проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його тощо.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України суд,-
УХВАЛИВ:
1) Заборонити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), до набрання судовим рішенням законної сили, укладати з іншими особами договір оренди земельною ділянкою (кадастровий номер 1423385800:05:000:0206), загальною площею 5,84 га ріллі, яка розташована на території Новоукраїнської сільської ради Мар'їнського району Донецької області, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та звертатися до державного реєстратора прав на нерухоме майно щодо проведення державної реєстрації права оренди зазначеної земельної ділянки у відповідності до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень .
2. Постановити ухвалу про забезпечення позову, якою заборонити до набрання судовим рішенням законної сили вчинення дій в порядку, визначеному Законом України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , пов'язаних з державною реєстрацією права оренди земельної ділянки (кадастровий номер 1423385800:05:000:0206), загальною площею 5,84 га ріллі, яка розташована на території Новоукраїнської сільської ради Мар'їнського району Донецької області, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Негайно направити ухвалу державному реєстратору прав на нерухоме майно для зупинення державної реєстрації прав у відповідності до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , з обов'язковим зазначенням про набрання судовим рішенням законної сили.
3. . Ухвалу для виконання направити Державній реєстраційній службі або іншим державним органам з належними повноваженнями.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п»яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було поставлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали не припиняє її виконання
Суддя Мар»їнського районного суду
Донецької області ОСОБА_3
Дата документу 22.04.2016
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2016 |
Оприлюднено | 09.06.2017 |
Номер документу | 66919003 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Ліпчанський С. М.
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кадєтова Олена Веніамінівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кадєтова Олена Веніамінівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кадєтова Олена Веніамінівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кадєтова Олена Веніамінівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні