ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
01.06.2017 Справа № 904/5884/16
За позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Дніпро
до Відділу освіти, молоді та спорту Дніпропетровської районної державної адміністрації, смт. Ювілейне
про стягнення заборгованості
Суддя Новікова Р.Г.
Секретар судового засідання Яковлєва А.Ю.
Представники:
Від позивача: не з`явився
Від відповідача: не з`явився
СУТЬ СПОРУ: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Відділу освіти, молоді та спорту Дніпропетровської районної державної адміністрації з позовом про стягнення заборгованості.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 08.08.2016р. позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Відділу освіти, молоді та спорту Дніпропетровської районної державної адміністрації було задоволено.
На виконання вищевказаного рішення 22.08.2016р. був виданий судовий наказ.
На адресу суду надійшла заява в порядку ст. 121-4 Господарського процесуального кодексу України від Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони боржника у виконавчому провадженні її правонаступником.
В якості доказів правонаступництва боржника надав до матеріалів справи: розпорядження голови районної Державної адміністрації № Р-415/0/291-16 від 24.11.2016, розпорядження голови районної Державної адміністрації № Р-142/0/291-17 від 06.04.2017, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ст. 121-4 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за заявою державного виконавця, приватного виконавця або за заявою сторони господарський суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Господарський суд у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з повідомленням сторін та заінтересованих осіб. Неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Представники сторін в судове засідання не з'явились, про день, час, місце розгляду заяви повідомлялись господарським судом належним чином, витребуваних судом документів не надали, що підтверджується матеріалами справи.
Дослідивши матеріали заяви Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони боржника у виконавчому провадженні її правонаступником суд встановив.
Статтею 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Виходячи зі змісту статті 104 Цивільного кодексу України реорганізація юридичної особи, як, зокрема, злиття - є формою припинення товариства, яке має наслідком правонаступництво новоутвореною юридичною особою прав та обов'язків першого.
Відповідно до статті 106 Цивільного кодексу України злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Статтею 108 ЦК України визначено, що перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Отже, процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов'язків сторони у справі до іншої особи у зв'язку з вибуттям особи зі складу спірного матеріального правовідношення.
Процесуальне правонаступництво в господарському процесі визначено у статті 25 Господарського процесуального кодексу, відповідно до якої у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
За приписами частини першої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Частиною п'ятою цієї статті визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Позивач у справі просить замінити сторону у виконавчому провадженні на підставі статті 121-4 Господарського процесуального кодексу України
Відповідно до частини 1 статті 121-4 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за заявою державного виконавця, приватного виконавця або за заявою сторони господарський суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Враховуючи вищенаведене, заміна сторони виконавчого провадження може бути реалізована за наявністю відкритого виконавчого провадження.
Відповідно до ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Отже, обов'язок доказування та подання доказів, відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення.
Представник позивача доказів наявності відкриття виконавчого провадження до суду не надав.
Внаслідок наведеного заява Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони боржника у виконавчому провадженні її правонаступником на підставі ст. 121-4 Господарського процесуального кодексу України не підлягає задоволенню.
Додатково суд зазначає, що позивач не позбавлений можливості звернутися до суду з заявою в порядку ст. 25 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 86, 121-4 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони боржника у виконавчому провадженні її правонаступником.
Суддя Р.Г. Новікова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2017 |
Оприлюднено | 09.06.2017 |
Номер документу | 66925401 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні