ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
31.05.2017 Справа № 904/4243/17 За позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго", м. Дніпро
до Приватного підприємства "Спортивно-оздоровчий клуб "Пілігрім", м. Дніпро
про стягнення заборгованості за договором постачання електричної енергії у розмірі 7 112, 94 грн.
Суддя Суховаров А.В.
Представники:
від позивача - ОСОБА_1, довіреність № 677/1001 від 14.12.16р.;
- ОСОБА_2, довіреність № 224 від 03.05.17р.
від відповідача - ОСОБА_3, НОМЕР_1 виданий 05.02.03р.
Суть спору:
Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Дніпрообленерго" (далі - позивач) звернулось до господарського суду з позовом, у якому просить стягнути з Приватного підприємства "Спортивно-оздоровчий клуб "Пілігрім" (далі - відповідач) вартість недоврахованої активної електричної енергії у розмірі 7 112, 94 грн.
Відповідач проти позову заперечує, вказує, що на підставі рішення господарського суду Дніпропетровської області від 13.08.2015 року по справі №904/6300/15 Спортивно-оздоровчий клуб "Пілігрім" виселено 23.11.2015 року з приміщення. Разом з тим, відповідач вказує, що засідання комісії з розгляду акту про порушення проведено без участі Спортивно-оздоровчого клубу "Пілігрім". До того ж, відповідач зазначає, що пломби прийняті ним на збереження із зауваженнями. Крім того, відповідач вказує, що ним сплачувались у повному обсязі рахунки, що виставлялись позивачем на оплату поставленої електричної енергії.
В порядку ст. 85 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
Встановив:
Згідно ст. 1 Закону України "Про електроенергетику" (далі - Закон) електрична енергія є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу.
Відповідно до ст. 26 цього ж закону та п.1.3 Правил користування електричною енергією (далі - Правила/ПКЕЕ), дія яких поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб - підприємців, споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
17.12.2008 року між позивачем та відповідачем було укладено договір про постачання електричної енергії №9734/15-223 (далі - Договір), за умовами якого постачальник продає електричну енергію споживачу у точці (точках) продажу електричної енергії для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 4,5 кВт, величини якої по об'єктах спожива визначені додатком Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії , а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії здійснювати інші платежі згідно з умовами Договору (п.1.1 Договору).
23.05.2016 року при проведені контрольного огляду на підставі письмового звернення споживача від 25.04.2016 року про розірвання договору про постачання електричної енергії №015223 від 17.12.2008 на об'єкті споживача, що знаходиться за адресою - м. Дніпропетровськ, пр. ім. Газети Правда , буд. 117, було виявлено факт порушення ст. 27 Закону України Про електроенергетику , п.3.3, 3.31, 6.40 ПКЕЕ, а саме: порушення пломб енергопостачальної організації №С18957269 на дообліковому вступному рубильнику, обірваний пломбувальний канат, що зафіксовано в акті про порушення Д №102568.
На підставі зазначено акту ПКЕЕ 16.06.2016 року енергопостачальною організацією проведено засідання комісії, на якому прийнято рішення про здійснення відповідачу нарахування розміру вартості не облікованої електричної енергії, яке оформлено протоколом за № 06-16.
Згідно ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії, споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією згідно із законодавством України.
Відповідно до п.6.40 ПКЕЕ нарахування обсягу та вартості недооблікованої активної електричної енергії здійснюється енергопостачальником згідно п. 2.5 за формулою 2.4 Методики.
Згідно розрахунків позивача за вказаною формулою добовий обсяг позаоблікового споживання активної електричної енергії склав 54 кВт/год.
Періодом для нарахування загального обсягу позаобліково спожитої активної електричної енергії взято сумарну кількість календарних днів з 12.03.2016 (дата контрольного огляду розрахункової точки обліку Споживача) по 23.05.2016 (дата складання акту про порушення ПКЕЕ).
Так, позивачем здійснено розрахунок недорахованої електричної енергії та проведено нарахування відповідної плати на суму 7 112, 94 грн., про що останньому виставлено рахунок № 111/9734/15-223/6/102568
Відповідно до п.6.43 ПКЕЕ споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.
З огляду на те, що відповідачем не сплачено виставлений позивачем рахунок, позивач звернувся з даним позовом до суду.
На час розгляду спору відповідач не надав господарському суду доказів добровільної сплати спірної вартості не облікованої електроенергії, а обставини наведені позивачем в обґрунтування позовних вимог не спростовані.
Вимогами ст. 224 Господарського кодексу України передбачено, що учасник господарських відносин, який порушив установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.
Статтею 26 Закону встановлено, що споживання електричної енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
Отже, споживання електричної енергії без договору є правопорушенням в електроенергетиці.
Правопорушенням в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, у тому числі споживання електроенергії понад договірні величини, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Згідно вимог ст.ст. 1212, 1213 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно без достатньої правової підстави зобов'язана його повернути. У разі неможливості повернення майна в натурі відшкодовується його вартість.
В силу положень ст.16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України, держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів, зокрема, шляхом присудження до відшкодування завданих збитків.
Заперечення відповідача щодо проведення засідання комісії з розгляду акту про порушення без участі представника відповідача відхиляються судом, оскільки протоколом №06-16 засідання комісії, яке відбулось 16.06.2016 року зафіксовано факт присутності представника Приватного підприємства "Спортивно-оздоровчий клуб "Пілігрім" на засіданні комісії, що також підтвердив представник відповідача в судовому засіданні 31.05.2017 року.
Заперечення відповідача з приводу взяття ним на збереження пломб із зауваженням також відхиляються судом, оскільки актом про пломбування засобів обліку від 24.12.2014р. підтверджено факт прийняття відповідачем на збереження пломб, проте вказаний акт містить зауваження відповідача щодо показників лічильника, заперечення відповідача щодо збереження пломб актом не зафіксовано.
Суд, також, відхиляє заперечення відповідача стосовно відсутності у його діях порушень ПКЕЕ, з огляду на виселення Приватного підприємства "Спортивно-оздоровчий клуб "Пілігрім" з приміщення, до якого позивачем поставлялась електрична енергія, оскільки відповідач своєчасно не звертався до позивача з повідомленням про його виселення із орендованого ним приміщення та пропозицією щодо розірвання договору про постачання електричної енергії, а, навпаки, продовжував сплачувати виставлені позивачем на оплату рахунки за використану електроенергію, тим самим підтверджуючі факт виконання відповідачем, зі своєї сторони, договору про постачання електроенергії не тільки в частині споживання та оплати спожитої електроенергії, а і в частині прийнятих на себе інших обов'язків, у тому числі й обов'язку щодо збереження цілісності пломб, встановлених згідно акту про пломбування засобів обліку.
Разом з тим, здійснені відповідачем оплати за виставленими позивачем рахунками за період з березня по травень 2016 р. враховані позивачем при розрахунку вартості не облікованої електроенергії, що відображено в розрахунку, тому заперечення відповідача в цій частині відхиляються судом за безпідставністю.
Викладене є підставою для задоволення позову.
Судові витрати у справі покладаються на відповідача, згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 4, 32-33, 43, 44, 49, 82-85, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Спортивно-оздоровчий клуб "Пілігрім" (49074, м. Дніпро, пр. Газети Правда , буд.117; код ЄДРПОУ 32781062) на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго" (49107, м. Дніпропетровськ, шосе Запорізьке, 22; код ЄДРПОУ 23359034) вартість недоварахованої активної електричної енергії у розмірі 7 112, 94 грн. , судовий збір у розмірі 1 600, 00 грн.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя ОСОБА_4
Повний текст підписаний - 06.06.2017
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2017 |
Оприлюднено | 09.06.2017 |
Номер документу | 66925535 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні