Рішення
від 30.05.2017 по справі 904/4656/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

30.05.2017 Справа № 904/4656/17

За позовом Державного підприємства "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод", м. Павлоград Дніпропетровської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фенікс Індастрі", м. Дніпро Дніпропетровської області

про стягнення 5 300,00 грн. передплати за договором № 568412 на розробку WEB-сайта

Суддя Бондарєв Е.М.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1, довіреність №25/256-226 від 15.11.2013 року, представник

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Державне підприємство "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фенікс Індастрі" 5 300,00 грн. передплати за договором № 568412 на розробку WEB-сайта.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором № 568412 на розробку WEB-сайта від 26.03.2012 в частині своєчасного та повного виконання робіт по розробці WEB-сайта, які були оплачені позивачем у сумі 5 300,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 8291 від 14.06.2012.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.

Направлена господарським судом на адресу відповідача кореспонденція повернулася з відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час, місце розгляду справи повідомлявся належним чином відповідно до вимог частини 1 статті 64 Господарського процесуального кодексу України за адресою, зазначеною у позові, яка збігається з даними у ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 19.04.2017.

Відповідно до підпункту 3.9.1 пункту 3.9 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України.

У разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Відзиву на позов відповідач до суду не надав, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами (стаття 75 Господарського процесуального кодексу України).

Ухвалою господарського суду від 21.04.2017 порушено провадження у справі з призначення справи до розгляду в засіданні на 16.05.2017, після чого розгляд справи відкладався до 30.05.2017.

В судовому засіданні 30.05.2017 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, оцінивши докази у їх сукупності, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Між Державним підприємством "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод" (далі - замовник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фенікс Індастрі" (далі - виконавець, відповідач) 26.03.2012 укладено договір № 568412 на розробку WEB-сайта (далі - договір) згідно з п.1.1 якого замовник доручає, а підрядник приймає на себе зобов'язання виконати роботи з розробки WEB-сайта замовника, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи на умовах, визначених договором.

Відповідно до п.1.2 договору виконавець зобов'язується виконати наступні роботи по створенню сайту замовника в наступному порядку: - розробити оригінальний макет дизайну сайту замовника (далі - макет) на основі наданого замовником логотипу та у відповідності до Технічного завдання (додаток №1), що є невід'ємною частиною договору. ОСОБА_2 затверджується сторонами шляхом підписання уповноваженими представниками сторін і скрапленим печатками дизайну головної сторінки сайту і однієї із внутрішніх сторінок сайту, розміщених на паперовому носії; - розробка програмної частини ОСОБА_2 замовника у відповідності з Технічним завданням після затвердження замовником дизайну сайту.

Термін виконання робіт, перелік і найменування виконуваних виконавцем робіт, вимоги до технічних характеристик сайту замовника, вказуються в Технічному завданні, яке є невід'ємною частиною договору (п.1.3 договору).

Умови Технічного завдання узгоджуються сторонами до початку виконання робіт за договором. Технічне завдання підписується уповноваженими представниками сторін у тому ж порядку, що і договір (п.1.4 договору).

Роботи виконавця, спрямовані на розробку макету дизайну і програмної частини сайту виконуються згідно термінів, зазначених у Технічному завданні (п.1.5 договору).

Результатом робіт виконавця за договором є: - створення сайту замовника, що відповідає вимогам Технічного завдання та вимог, зазначених у договорі; - розміщення сайту замовника в мережі Інтернет (п.1.6 договору).

Відповідно до п.10 Технічного завдання термін виконання робіт виконавцем:

- розробка макета сайту становить 20 робочих днів з моменту перерахування замовником передоплати в розмірі 50% від суми договору (п.3.2 договору);

- розробка програмної частини і запуск сайту виконавцем становить 22 робочих дня з моменту затвердження ОСОБА_2.

За погодженням сторін термін виконання робіт може бути збільшений. Терміни збільшення виконуваних робіт прописуються в додатковій угоді.

Згідно з п.3.1 договору вартість послуг виконавця, у відповідності з договором, встановлюється в розмірі 10 600,00 грн., ПДВ - 0,00 грн.

Оплата за послуги, надані виконавцем замовнику, проводиться в наступному порядку:

- замовник оплачує 50% передоплати в розмірі 5 300,00 грн., ПДВ - 0,00 грн., на рахунок вказаний виконавцем протягом п'яти банківських днів з моменту отримання рахунку-фактури виконавця. Моментом оплати вважається списання коштів з розрахункового рахунку замовника на адресу виконавця;

- остаточний розрахунок з виконавцем за виконані послуги в розмірі 50% від суми договору, що складе 5 300 грн., ПДВ становить 0 гривень, замовник виробляє протягом 10 банківських днів після усунення всіх зауважень замовника і підписання "Акту здачі-приймання виконаних робіт по розробці WEB-сайта".

Термін дії договору вступає в силу з моменту перерахування грошових коштів на рахунок виконавця згідно п.3.2 договору сторонами і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за договором. Термін дії договору до 31.12.2016 (п.5.1 договору з урахуванням Додаткової угоди №4 від 30.12.2015).

На виконання умов договору та згідно рахунку-фактури № СФ-00000066 від 12.06.2012 на суму 5 300,00 грн. позивачем перераховано кошти на загальну суму 5 300,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 8291 від 14.06.2012 на суму 5 300,00 грн.

В порушення прийнятих на себе за договором зобов'язань, відповідач не виконав роботи у зв'язку з чим позивач звернувся до відповідача з вимогою повернути попередню оплату у сумі 5 300,00 грн., яка викладена в претензії № 25/247-21 від 21.11.2016.

Причиною виникнення спору є неповернення відповідачем попередньої оплати у сумі 5 300,00 грн.

Статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору; не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань.

Згідно із статтею 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України та п.7 ст.193 Господарського кодексу України).

Стаття 598 Цивільного кодексу України встановлює, що зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Доказів виконання відповідачем зобов'язання за договором не надано.

Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Перевіряючи дотримання кожною зі сторін своїх зобов'язань, судом встановлено, що відповідач в порушення взятих на себе зобов'язань не виконав роботи обумовлені сторонами, за який позивачем було сплачено попередню оплату та не повернув повністю отримані в якості передоплати кошти.

Отже, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача попередньої оплати в сумі 5 300,00 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, а саме стягненню з відповідача на користь позивача підлягає попередня оплата у сумі 5 300,00 грн.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у сумі 1 600,00 грн. покладається на відповідача.

Керуючись статтями 1, 4, 32-34, 43-44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фенікс Індастрі" (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Набережна Заводська, будинок 2, ідентифікаційний код 35808872) на користь Державного підприємства "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод" (51400, Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Заводська, будинок 44, ідентифікаційний код 14310112) основний борг у сумі 5 300,00 грн., витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у сумі 1 600,00 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 06.06.2017.

Суддя ОСОБА_3

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення30.05.2017
Оприлюднено12.06.2017
Номер документу66960266
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/4656/17

Рішення від 30.05.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

Ухвала від 16.05.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

Ухвала від 21.04.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні