Справа № 758/5895/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2017 року суддя Подільського районного суду м.Києва Богінкевич С. М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кіані Україна про стягнення заборгованості з недоплаченої заробітної плати, невиплаченої заробітної плати та середнього заробітку за час затримки у розрахунку,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вищезазначеною позовною заявою, однак з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
У відповідності до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Позовна заява за змістом і формою повинна відповідати вимогам ст. 119 ЦПК України.
Крім того, відповідно до ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно з вимогами пп. 1 п. 1 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір позивач повинен сплатити судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (8 000 грн.), за подання позовної заяви немайнового характеру у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.), позовної заяви про відшкодування моральної шкоди у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 600 грн.) на платіжні реквізити Подільського районного суду м. Києва:
Отримувач коштів: УДКСУ у Подільському районі ;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975298;
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві;
Код банку отримувача (МФО): 820019;
Рахунок отримувача: 31213206700008;
Код класифікації доходів бюджету: 22030001;
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом _____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Подільський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа).
Крім того, слід зазначити, що положення п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір про звільнення від сплати судового збору позивачів у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі не поширюється на справи про стягнення заборгованості з недоплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки у розрахунку.
Відповідно до п.12 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 17.10.2014 № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах у випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру. При цьому судовий збір може бути сплачений окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Незважаючи на вимоги вищезазначених норм цивільно-процесуального Закону, позивачем не сплачено судовий збір за позовні вимоги що до стягнення з відповідача заборгованості з недоплаченої заробітної плати та середнього заробітку за час затримки.
За таких обставин приходжу до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху та надання позивачам строку для усунення недоліків.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 119 цього Кодексу, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачам.
Згідно ч. 5 ст. 121 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст. ст. 119 - 121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кіані Україна про стягнення заборгованості з недоплаченої заробітної плати, невиплаченої заробітної плати та середнього заробітку за час затримки у розрахунку - залишити без руху, надавши позивачу строк 5 днів з дня отримання копії даної ухвали на усунення недоліків, зазначених в ухвалі.
Зобов'язати позивача при поданні до суду матеріалів для усунення недоліків заяви, надати докази в підтвердження дати отримання ухвали про усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяС. М. Богінкевич
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2017 |
Оприлюднено | 12.06.2017 |
Номер документу | 66975401 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Богінкевич С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні