Справа № 461/3931/17
Провадження № 6/461/112/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.06.2017 Галицький районний суд міста Львова у складі:
головуючого судді - Городецької Л.М.,
при секретарі - Думичі Р.М.,
розглянувши подання старшого державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія ЛЦ ОСОБА_2 без вилучення паспортного документу, -
ВСТАНОВИВ:
Подання тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія ЛЦ ОСОБА_2 без вилучення паспортного документу вмотивоване тим, що на виконанні Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області знаходиться зведене виконавче провадження №53110661 про стягнення з ТзОВ "Компанія ЛЦ" на користь ПП "Левус" заборгованості на загальну суму 435944,33 грн. За вказаним виконавчим провадженням боржником є - Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія ЛЦ", код ЄДРПОУ: 13801670. Відповідно до статей 3, 4, 24, 25, 26 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон), виконавцем 26.07.2016 та 06.12.2016 винесено постанови про відкриття виконавчого провадження, копії яких скеровано для виконання та відома сторонам виконавчого провадження. Додатково, державним виконавцем скеровано запити в реєструючі органи з метою виявлення рухомого майна та рахунків боржника. 26.07.2016 державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. Згідно відповіді ДПСУ № НОМЕР_1 у боржника наявні відкриті рахунки в банківських установах. 08.08.2016 року державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника, копію якої скеровано для виконання у відповідні банківські установи. Згідно відповіді Регіонального сервісного центру МВС України у Львівській області, що надійшов на адресу відділу 06.09.2016 року, за боржником не зареєстровано транспортних засобів. Згідно повідомлення АТ "ОСОБА_3 Аваль" коштів на рахунках боржника недостатньо для виконання постанови. 14.10.2016 року державним виконавцем виставлено платіжні вимоги на списання коштів.01.11.2016 року на депозитний рахунок Шевченківського ВДВС міста Львів ГТУЮ у Львівській області поступили кошти в сумі 83803,68 грн., - з яких: 7604,51 грн. - виконавчий збір, 154,12 грн. - витрати виконавчого провадження, 76045,05 грн. - заборгованість згідно виконавчого документу. При виході за адресою м. Львів, вул. Уманська, 25 ліквідного майна належного ТзОВ Компанія ЛЦ на яке можна звернути стягнення в рахунок погашення заборгованості не виявлено, про що 20.01.2016 року складено відповідний акт державного виконавця. 14.02.2017 року надійшла заява представника стягувана з банківськими реквізитами на які слід перераховувати кошти стягнуті з ТзОВ Компанія ЛЦ .Відповідно до платіжного доручення № 126 від 17.03.2017 року кошти в сумі 76045,05 грн., стягнуті з рахунків боржника, перераховано за реквізитами стягувача - ПП Левус . Згідно витягу з ЄДР керівником ТзОВ "Компанія ЛЦ" являється ОСОБА_2, с. Великий Дорошів, вул. Короленка, 27, Жовківського району. Враховуючи викладене, рішення до теперішнього часу не виконано, а боржник ухиляється від виконання його, не вживає заходів щодо виконання рішення за рахунок належного йому майна і доходів, з наведеного просить клопотання задоволити.
Відповідно до ч. 2 ст. 377-1 ЦПК України, сторони та інші заінтересовані особи про розгляд подання не повідомлялись.
Державний виконавець в судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи.
Суд, розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги державного виконавця, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду подання, встановив наступне.
З матеріалів подання вбачається, що на виконанні Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області знаходиться зведене виконавче провадження №53110661 про стягнення з ТзОВ "Компанія ЛЦ" на користь ПП "Левус" заборгованості на загальну суму 435944,33 грн.
За вказаним виконавчим провадженням боржником є - Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія ЛЦ", код ЄДРПОУ: 13801670.
26.07.2016 та 06.12.2016 державним виконавцем Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області винесено постанови про відкриття виконавчого провадження, копії яких скеровано для виконання та відома сторонам виконавчого провадження.
26.07.2016 державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.
Згідно відповіді ДПСУ № НОМЕР_1 у боржника наявні відкриті рахунки в банківських установах.
08.08.2016 року державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника, копію якої скеровано для виконання у відповідні банківські установи.
Згідно відповіді Регіонального сервісного центру МВС України у Львівській області, що надійшов на адресу відділу 06.09.2016 року, за боржником не зареєстровано транспортних засобів.
Згідно повідомлення АТ "ОСОБА_3 Аваль" коштів на рахунках боржника недостатньо для виконання постанови.
14.10.2016 року державним виконавцем виставлено платіжні вимоги на списання коштів. 01.11.2016 року на депозитний рахунок Шевченківського ВДВС міста Львів ГТУЮ у Львівській області поступили кошти в сумі 83803,68 грн., - з яких: 7604,51 грн. - виконавчий збір, 154,12 грн. - витрати виконавчого провадження, 76045,05 грн. - заборгованість згідно виконавчого документу.
При виході за адресою м. Львів, вул. Уманська, 25 ліквідного майна належного ТзОВ Компанія ЛЦ на яке можна звернути стягнення в рахунок погашення заборгованості не виявлено, про що 20.01.2016 року складено відповідний акт державного виконавця.
14.02.2017 року надійшла заява представника стягувана з банківськими реквізитами на які слід перераховувати кошти стягнуті з ТзОВ Компанія ЛЦ .Відповідно до платіжного доручення № 126 від 17.03.2017 року кошти в сумі 76045,05 грн., стягнуті з рахунків боржника, перераховано за реквізитами стягувача - ПП Левус .
Згідно витягу з ЄДР керівником ТзОВ "Компанія ЛЦ" являється ОСОБА_2, с. Великий Дорошів, вул. Короленка, 27, Жовківського району.
Станом на день подачі подання боржником рішення суду не виконано підтвердження про його виконання не надано, дії боржника щодо не виконання вимог державного виконавця з метою перевірки майнового стану боржника за його місцем проживання свідчать про ухилення від виконання рішення.
Згідно із ст. 11 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до п. 18 ч.2 ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням.
Згідно ст. 377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Однак, подання старшого державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія ЛЦ ОСОБА_2 без вилучення паспортного документу на думку суду є передчасним і не свідчать про наявність достатніх підстав для застосування такого обмеження.
В силу статті 13 Загальної декларації прав людини кожна людина має право вільно пересуватися й обирати собі місце проживання в межах любої держави. Кожна людина має право залишати будь-яку країну, включаючи свою власну, і повертатися у свою країну.
Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Закон України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.
Статтею 6 даного Закону встановлено вичерпний перелік підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, зокрема, коли громадянин України ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.
Між тим, тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України є винятковим заходом обмеження особистої свободи фізичної особи, який застосовується лише при наявності достатніх на це підстав, аналіз же перелічених вище норм дає підстави стверджувати, що необхідною умовою для застосування видів тимчасового обмеження у виїзді за кордон є встановлення факту умисного ухилення боржника - фізичної особи від виконання зобов'язань за рішенням суду.
В той же час, відповідно до статті 2 протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифікованого Законом України від 11 вересня 1997 року) та статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" в демократичному суспільстві заходи щодо обмеження свободи пересування повинні бути достатньо виправдані суспільними інтересами.
Як вбачається з вище наведеного, законодавством встановлено юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду не за наявності факту невиконання зобов'язань, а при ухиленні боржника від їх виконання. Право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження права виїзду за межі України виникає винятково у випадку доведення фактів умисного ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням суду зобов'язань.
Поряд з цим, про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов'язків у виконавчому провадженні може свідчити невиконання ним своїх обов'язків, передбачених ч.6 ст.12 Закону України "Про виконавче провадження", зокрема, утримання від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; не надання у строк, встановлений державним виконавцем, достовірних відомостей про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасна явка за викликом державного виконавця; письмове повідомлення державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб.
Саме державний виконавець зобов'язаний довести суду з наданням відповідних матеріалів виконавчого провадження необхідність обмеження конституційного права боржника у виконавчому провадженні.
Таким чином, до подання не долучено жодних доказів, з яких можливо було б зробити висновок чи дійсно мало місце ухилення боржника від виконання рішення суду, яке полягає в тому, що він вчиняє будь-які свідомі діяння, спрямовані на невиконання відповідного обов'язку у виконавчому провадженні при тому, що виконати цей обов'язок у нього є всі реальні можливості і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об'єктивні обставини. Відсутні такі відомості й у змісті подання.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні подання державного виконавця.
Керуючись ст. ст. 209, 210, 377-1 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
у задоволенні подання старшого державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія ЛЦ ОСОБА_2 без вилучення паспортного документу - відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м. Львова протягом п'яти діб з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.М.Городецька
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2017 |
Оприлюднено | 13.06.2017 |
Номер документу | 67018519 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Городецька Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні