ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/9161/17
провадження № 1-кс/753/2445/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" травня 2017 р.слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю прокурора Київської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_2 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_3 - представника ТОВ «Київське м`ясопереробне підприємство» та ТОВ «Українське м`ясопереробне підприємство» про скасування арешту майно, -
ВСТАНОВИВ :
18.05.2017 року представник ТОВ «Київське м`ясопереробне підприємство» та ТОВ «Українське м`ясопереробне підприємство» звернувся з клопотанням про скасування арешту майна в кримінальному провадженні №32016100020000060 від 21.12.2016 року посилаючись на те, що ухвалою Дарницького районного суду м.Києва від 12.04.2017 року та ухвалою від 21.04.2017 року задоволено клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 2 та накладено арешт на видаткову частину розрахункових рахунків, а саме № НОМЕР_1 , що належить ТОВ «КИЇВСЬКЕ МЯСОПЕРЕРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО» (ЄДРПОУ 40281623), відкритий у ПАТ «УКРСОЦБАНК»; № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 що належить ТОВ «КИЇВСЬКЕ М`ЯСОПЕРЕРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО» (ЄДРПОУ 40281623), відкритий у банківській установі печерська ф-я ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»; № НОМЕР_4 , що належить ТОВ «УКРАЇНСЬКЕ М`ЯСОПЕРЕРОБНЕ ШД1ІРИЄМСТВО» (ЄДРПОУ 40991770), відкритий у банківській установі печерська філія ПАТ КБ «ПриватБанк». Представник скаржників вважає, що ухвала слідчого судді про накладення арешту на рахунки була винесена передчасно, без з`ясування всіх обставин справи, та просив скасувати накладений арешт в порядку передбаченому ст. 174 КПК України, як такий, що накладений необгрунтовано.
В судовому засіданні представник заявника клопотання підтримав.
Прокурор в судовому засідання заперечував щодо скасування арешту накладеного на пахунки ТОВ «КИЇВСЬКЕ МЯСОПЕРЕРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО», оскільки вказане підприємство є основним фігурантом у кримінальному провадженні. Щодо скасування арешту з рахунків ТОВ «УКРАЇНСЬКЕ М`ЯСОПЕРЕРОБНЕ ШД1ІРИЄМСТВО» посилався на розсуд суду.
Дослідивши матеріали клопотання, прихожу до висновку, що в клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Прокурорами Київської місцевої прокуратури № 2 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 32016100020000060, внесеному до ЄРДР 21 грудня 2016 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.
Предметом розслідування у вказаному кримінальному провадженні є діяльність засновника ТОВ «Київське м`ясопереробне підприємство» ОСОБА_4 , який за версією органу досудового розслідування з використанням низки підконтрольних йому та іншим особам підприємств, а саме: ТОВ «Київське м`ясопереробне підприємство», ТОВ «СВ Трейд Холод», ТОВ «Ротен», ТОВ «Глікон», ТОВ «Фіш Торг», ТОВ «Східно-Європейська рибна компанія», ТОВ «Торгові системи України», ФОП ОСОБА_5 , ТОВ «Лембергміт», ТОВ «Мітпрод», ТОВ «СВ «Лемберг» та інших, здійснював незаконну господарську діяльність, пов`язану з імпортом на митну територію України м`ясних виробів на підставі фіктивних документів, безпідставно формував податковий кредит підприємствам з ознаками фіктивності та здійснював безтоварні операції під видом придбання товарно-матеріальних цінностей у підприємств-імпортерів м`ясної продукції та у компанії виробника м`яса ТОВ «Лемберміт», фактично перераховуючи безготівкові грошові кошти на їх рахунки та отримуючи від посадових осіб цих підприємств готівку за відрахуванням відсотку за обготівковування грошових коштів.
В рамках вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді від від 12.04.2017 року та ухвалою від 21.04.2017 року задоволено клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 2 та накладено арешт на видаткову частину розрахункових рахунків, а саме № НОМЕР_1 , що належить ТОВ «КИЇВСЬКЕ МЯСОПЕРЕРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО» (ЄДРПОУ 40281623), відкритий у ПАТ «УКРСОЦБАНК»; № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 що належить ТОВ «КИЇВСЬКЕ М`ЯСОПЕРЕРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО» (ЄДРПОУ 40281623), відкритий у банківській установі печерська ф-я ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»; № НОМЕР_4 , що належить ТОВ «УКРАЇНСЬКЕ М`ЯСОПЕРЕРОБНЕ ШД1ІРИЄМСТВО» (ЄДРПОУ 40991770), відкритий у банківській установі печерська філія ПАТ КБ «ПриватБанк». , та зобов`язано банківську установу зупинити видаткові операції по цих рахунках.
Накладаючи арешт на майно, слідчий суддя послався на те, що отримані грошові кошти вказані підприємства можуть перерахувати на розрахункові рахунки інших юридичних осіб, що призведе до їх втрати і унеможливить встановлення причетних до злочину осіб.
Судом встановлено, що при розгляді клопотання про арешт майна представник підприємств присутній не був, а тому не мав можливості навести свої аргументи, викладені у цьому клопотанні.
Даючи оцінку доводам клопотання щодо необґрунтованості арешту майна, слідчий суддя керується нормами глави 17 КПК України, які визначають підстави, умови та порядок накладення арешту на майно у кримінальному провадженні.
Так, відповідно до положень ч. 1, 2 ст. 170 КПК України підставою для постановлення ухвали про арешт майна є наявність підстав чи розумних підозр вважати, що майно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правого характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
За приписами ч. 3 зазначеної статті у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті (забезпечення збереження речових доказів), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Ст. 98 КПК України дає визначення речових доказів як матеріальних об`єктів, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Жодного обґрунтування, яке доказове значення у кримінальному провадженні, відкритому щодо ТОВ «Київське м`ясопереробне підприємство» за фактом ухилення від сплати податків, мають грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «УКРАЇНСЬКЕ М`ЯСОПЕРЕРОБНЕ ШД1ІРИЄМСТВО», ухвали слідчого судді від 12 та 21 квітня 2017 р. не містить.
Ураховуючи наведене відсутні підстави вважати,що грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «УКРАЇНСЬКЕ М`ЯСОПЕРЕРОБНЕ ШД1ІРИЄМСТВО», набуті кримінально протиправним шляхом або отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а відтак арештоване майно не відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
За змістом ч. 3 та 5 ст. 170 КПК України обов`язковою умовою для арешту майна з підстав забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди), є відповідний процесуальний статус особи, на майно якої накладається арешт, а саме: статус підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.
Оскільки у цьому кримінальному провадженні про підозру нікому не повідомлялось, а ТОВ «УКРАЇНСЬКЕ М`ЯСОПЕРЕРОБНЕ ШД1ІРИЄМСТВО»не має статусу юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження (ч. 8 ст. 214 КПК України), правові підстави для накладення арешту на майно з цією метою також відсутні.
В той же час, оскільки предметом розслідування у вказаному кримінальному провадженні є діяльність засновника ТОВ «Київське м`ясопереробне підприємство» ОСОБА_4 , вважаю за недоцільне скасовувати арешт, який накладений на рахунки вказаного підприємства.
Керуючись статтею 174 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Скасувати арешт, накладений ухвалою Дарницького районного суду м.Києва від 21.04.2017 року на видаткову частину рахунку № НОМЕР_4 , що належить ТОВ «Українське м`ясопереробне підприємство» (ЄДРПОУ 40991770), відкритий у Печерській філії ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 300711).
Ухвала оскарження не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 67045591 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Шклянка М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні