Вирок
від 12.06.2017 по справі 464/3537/17
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 464/3537/17

пр.№ 1-кп/464/252/17

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.06.2017 року Сихівський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретар судових засідань ОСОБА_2

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5

розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в залі суду м.Львові обвинувальний акт та угоду про визнання винуватості в кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань 12.12.2016 за №3201614000000158 відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Кореличі, Перемишлянського району, Львівської області, громадянки України, українки, з вищою освітою, неодруженої, працюючої у ТзОВ «Карпати Ресурс» - бухгалтером, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше несудимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.27 ч.1 ст.205 КК України, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_4 діючи умисно на території м.Львова, в період з липня 2012 року по вересень 2015 року, з корисливих мотивів, з метою приховування злочинної діяльності, направленої на здійснення імітації фінансово-господарської діяльності та незаконного обернення безготівкових коштів в готівкові та прикриття незаконної господарської діяльності, організувала групу осіб, об`єднала співучасників виконавців ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , які з метою прикриття незаконної діяльності, зареєстрували та використали фіктивні підприємства, такі як: ПП «Компанія Віст» (ЄДРПОУ 39077971) та ПП «Компанія Глобус Плюс» (ЄДРПОУ 38326062). Останні жодної господарської діяльності від імені підприємств не здійснювали, а ОСОБА_4 фактично володіючи реквізитами даних підприємств, маючи в розпорядженні установчі документи та печатки вищевказаних фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності, виготовляла документи із використанням даних СПД, які в подальшому використовувала для прикриття незаконної діяльності, достовірно знаючи, що створює видимість здійснення фінансово-господарської діяльності та діє в порушення вимог чинного законодавства, яке регулює здійснення підприємницької діяльності, ведення бухгалтерського та податкового обліків.

Так, ОСОБА_4 підшукала малозабезпечених громадян, на яких за винагороду зареєструвала суб`єкти господарської діяльності та призначала на посаду директорів, знаючи, що вони не будуть здійснювати реальну господарську діяльність підприємств, а лише формально по документах будуть числитися як службові особи, а саме:

ПП «Компанія Віст» (ЄДРПОУ 39077971), зареєстрованого 03.02.2014 реєстраційною службою Львівського міського управління юстиції (Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи №14151020000034356) за адресою: м.Львів, вул.Промислова, 60, взятого на податковий облік в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області (свідоцтво платника податку на додану вартість присвоєно 01.04.2014 за №200166129). Засновником, директором та головним бухгалтером призначено ОСОБА_7 ;

ПП «Компанія Глобус Плюс» (ЄДРПОУ 38326062), зареєстрованого 20.07.2012 Виконавчим комітетом Львівської міської ради (Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи №14151020000027565) за адресою: м.Львів, вул.Городоцька, 174, взятого на податковий облік в Залізничної ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області (свідоцтво платника податку на додану вартість присвоєно 01.12.2012 за №200084173). Засновником, директором та головним бухгалтером призначено ОСОБА_6 .

З метою належного функціонування злочинної схеми, угрупуванням відкрито для використання банківські рахунки ПП «Компанія Віст» та ПП «Компанія Глобус Плюс», відкриті в ПАТ «Фортуна-Банк» (МФО 300904), Львівській обласній дирекції АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО 325570) та АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО 380805).

Так, в період з лютого 2014 по липень 2015 року на рахунки ПП «Компанія Віст» та ПП «Компанія Глобус Плюс» відкриті в ПАТ «Фортуна-Банк» (МФО 300904), Львівській обласній дирекції АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО 325570) та АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО 380805) надходили кошти від суб`єктів господарської діяльності в якості оплати товарів, робіт, послуг, які в подальшому перераховували на карткові рахунки фізичних осіб для їх зняття.

Такі дії ОСОБА_4 надавали можливість лише документально оформляти нібито проведення господарських операцій, для відображення фіктивних господарських операцій у податковому обліку та конвертації безготівкових коштів у готівкові.

Однак, 12.12.2016 працівниками СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області, в результаті проведення слідчих дій, викрито вчинення кримінального правопорушення, вилучено фінансово-господарські документи СГД, зареєстрованих на підставних осіб, серед яких ПП «Компанія Глобус Плюс» та ПП «Компанія Віст», зупинено незаконну протиправну господарську діяльність ОСОБА_4 , яка полягала лише у документальному прикритті, нібито проведених господарських операцій та конвертації безготівкових коштів у готівкові, шляхом їх зняття.

Проведеними органами фіскальної служби слідчими (розшуковими) діями, встановлено відсутність у ПП «Компанія Глобус Плюс» та ПП «Компанія Віст» необхідних умови для досягнення результатів підприємницької (економічної) діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, підприємства не знаходяться за юридичною адресою, тобто здійснення операційної діяльності без реальної мети настання правових наслідків, що свідчить про нікчемність укладених ними угод.

Отже, під прикриттям ПП «Компанія Глобус Плюс» та ПП «Компанія Віст», злочинним угрупуванням у складі організатора ОСОБА_4 та осіб, винуватість яких вже підтверджена вироками Сихівського районного суду м.Львова ОСОБА_6 та ОСОБА_7 (вироками суду визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.27, ч.1 ст.205 КК України), здійснювалась діяльність по наданню податкової вигоди для третіх осіб, які не виконували своїх податкових зобов`язань, не звітували до податкових органів та здійснювали господарські операції через фіктивних посередників.

Таким чином, обвинувачена ОСОБА_4 , за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , будучи організатором та керівником вчинення злочину, вчинила у співучасті фіктивне підприємництво, шляхом створення суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності, тобто вчинила злочин, передбачений ч.3 ст.27, ч.1 ст.205 КК України.

ОСОБА_4 16 травня 2017 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.27 ч.1 ст.205 КК України.

Під час досудового розслідування між сторонами кримінального провадження прокурором ОСОБА_3 та підозрюваною ОСОБА_4 за участі захисника ОСОБА_5 досягнуто та підписано угоду від 23 травня 2017 року про визнання винуватості, за змістом якої підозрювана беззастережно визнає свою вину у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення та наведені обставини вчинення цього злочину, сторони дійшли згоди щодо обрання підозрюваній покарання за вчинене нею кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.27, ч.1 ст.205 КК України у виді штрафу. При цьому, підозрюваній роз`яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст.473 КПК України, та наслідки невиконання угоди та вона дала згоду на його призначення.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачена свою вину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення визнала повністю. Ствердила, що розуміє права, визначені п.1 ч.4 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені п. 1 ч. 1 ст.473 КПК України, характер обвинувачення, вид і міру покарання. Просить затвердити угоду про визнання винуватості, яку уклала добровільно. Судом встановлено, що дана угода про визнання винуватості за своїм змістом та порядком укладення відповідає вимогам ст.ст.468-470, 472 КПК України, відповідає закону України про кримінальну відповідальність за ч.3 ст.27 ч.1 ст.205 КК України, в тому числі щодо правової кваліфікації кримінального правопорушення та щодо узгодженої міри покарання у виді штрафу, яка передбачена санкцією цієї статті.

Шляхом вивчення документів кримінального провадження, опитування сторін, суд переконався, що укладення угоди є добровільним, тобто згідно з ч.6 ст.474 КПК України не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Також встановлено, що умови угоди відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, наявні фактичні підстави для визнання винуватості обвинуваченої. При цьому, судом з`ясовано в обвинуваченої та встановлено, що вона зможе реально виконати взяті на себе відповідно до угоди зобов`язання.

Крім цього, обвинуваченій ОСОБА_4 роз`яснено ч.ч.4,6,7 ст. 474 КПК України, положення яких їй зрозумілі, нею усвідомлено, що наслідком укладення та затвердження угоди є її відмова від здійснення прав, передбачених - абзацами першим та четвертим пункту 1 частини четвертої статті 474 КПК України, а саме права на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого її обвинувачують, права допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на її користь, також усвідомлено, що наслідком укладення та затвердження угоди є обмеження її права на оскарження вироку згідно з положеннями статей 394 та 424 цього Кодексу, а саме можливість оскарження вироку лише з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частиною четвертою, шостою, сьомою статті 474 цього Кодексу, в тому числі не роз`яснення йому наслідків укладення угоди. Наслідки невиконання угоди обвинуваченій зрозумілі. Після таких роз`яснень обвинувачена не заперечила проти затвердження угоди. Прокурор також просив затвердити угоду про визнання винуватості.

Враховуючи вищенаведене, заслухавши думку прокурора, захисника, обвинуваченої, які просили затвердити угоду про визнання винуватості, вивчивши обвинувальний акт, перевіривши відповідність угоди про визнання винуватості вимогам кримінального процесуального закону та переконавшись, що укладення даної угоди сторонами є добровільним, суд приходить до висновку про ухвалення в даному кримінальному провадженні обвинувального вироку відносно ОСОБА_4 , яким затвердити угоду про визнання нею винуватості, визнати обвинувачену винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.27 ч.1 ст.205КК України, та призначити узгоджене сторонами покарання, яке відповідає загальним засадам призначення покарання, передбаченим ст. 65 КК України, та санкції ч.3 ст.27 ч. 1 ст. 205 КК України. Підстав для відмови в затвердженні угоди, визначених в ч.7 ст.474 КПК України судом не знайдено.

Запобіжний захід не обирався.

Керуючись ст.ст.314, 373, 374, 475 КПК України, с у д , -

у х в а л и в:

Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 23 травня 2017 року між ОСОБА_4 та прокурором відділу нагляду за додерженням законів органами фіскальної служби управління нагляду прокуратури Львівської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №3201614000000158.

ОСОБА_4 визнати винною у вчиненні кримінального праопорушення, передбаченого ч.3 ст.27 ч.1 ст.205 КК України та призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст.394 КПК України, до апеляційного суду Львівської області через Сихівський районний суд м.Львова протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.

Відповідно до ч.6 ст.376 КПК України копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору, інші учасники судового провадження копію вироку мають право отримати в суді.

Суддя: ОСОБА_1

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення12.06.2017
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу67073968
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —464/3537/17

Ухвала від 30.08.2017

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Рудаков І. П.

Вирок від 12.06.2017

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

Ухвала від 25.05.2017

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні