Справа № 296/4041/17
1-кс/296/1722/17
УХВАЛА
Іменем України
25 травня 2017 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання про арешт майна, погодженого із прокурором відділу прокуратури Житомирської області ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014060020005080 від 17.09.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області
ОСОБА_3 із клопотанням у якому вказує, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Житомирській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12014060020005080 від 17.09.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
У ході досудового розслідування установлено, що жителі м. Житомира ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 створили злочинну схему з переведення безготівкових грошових коштів у готівку, шляхом їх перерахування з банківських рахунків підприємств контрагентів з реального сектору економіки на підконтрольні суб`єкти підприємницької діяльності з ознаками фіктивності.
Так, для проведення вказаних дій ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та
ОСОБА_7 задіяли ряд підконтрольних підприємств, а саме: ТОВ «Агро-Юніверсал» (код ЄДР 38329828), СТОВ «Андріївське» (код ЄДР 32694462), ТОВ «Агро Соя-М» (до листопада 2014 року ТОВ «Хмельове» ЄДР 38908919), ТОВ «Житомирщина Агро» (код ЄДР 39218946) основним видом підприємницької діяльності яких є вирощування та реалізація сільськогосподарської продукції, у відповідності до ст.209 Податкового кодексу України взято на облік у контролюючих органах як платник податку із спеціальним режимом оподаткування. Пунктом 209.2 статті 209 Податкового кодексу України передбачено, що згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплачено (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок якої сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку для інших виробничих цілей.
За даним фактом 17.09.2014 розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014060020005080 від 17.09.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ Житомирщина Агро, код ЄДРПОУ 39218946 відкрито розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 у АБ Укргазбанк, МФО 320478, по якому здійснювався рух грошових коштів незаконно конвертованих у готівку.
Слідчим у якості підстав для застосування вказаного заходу забезпечення кримінального провадження було зазначено про те, що на банківських рахунках ТОВ Житомирщина Агро можуть знаходитись грошові кошти здобуті злочинним шляхом, з метою подальшого відшкодування збитків завданих державному бюджету, шляхом неправомірного використання податкової пільги у вигляді суми податкового зобов`язання, яке залишається у розпорядженні сільгоспвиробника, а тому виникла необхідність у накладенні арешту на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках вказаного товариства.
Згідно положень ч.1, ч.3 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
При цьому слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу (ч. 2 ст. 170 КПК України), а саме, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом;
4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Таким чином, грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках ТОВ Житомирщина Агро, з урахуванням положень частини 2 статті 167 КПК України, є майном, що набуте в результаті вчинення кримінального правопорушення.
З урахуванням положень ст.170 КПК України, з метою збереження вказаного майна як доказу вчинення кримінального правопорушення, дослідивши клопотання слідчого та поданих до нього матеріалів кримінального провадження, заслухавши думку слідчого, який підтримав подання, слідчий суддя вважає за необхідне застосувати такий захід забезпечення кримінального провадження як арешт тимчасово вилученого майна, тому клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.172 КПК України, встановлено, що клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Керуючись ст.172, ст.173, ст.175 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться та будуть надходити на рахунок ТОВ Житомирщина Агро, код ЄДРПОУ 39218946: № НОМЕР_1 , відкритий у АБ Укргазбанк, МФО 320478, що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Єреванська, 1.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржено безпосередньо до Апеляційного суду Житомирської області протягом 5-ти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2017 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 67077786 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Драч Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні