Справа №766/3686/17
н/п 1-кс/766/6057/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до речей і документів
13.06.2017 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати ст. слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області ОСОБА_4 та/або за його дорученням оперуповноваженому ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_5 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення документів (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: документів щодо здійснення операцій з експорту продукції на протязі 2015-2016рр. (свідоцтво про походження товару, зовнішньоекономічні контракти, ВМД, коносаменти, маніфести, інвойси, висновки санепідемстанції, інформацію про сплату митних платежів та інш.).
Клопотання вмотивоване тим, що в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №320162300000000064, за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.
Протягом 2016 року група невстановлених осіб з метою прикриття незаконної діяльності, приховування об`єктів оподаткування використовуючи схемні операції по ухиленню від сплати податків у яких задіяні СГД реального сектору економіки (платники та неплатники ПДВ) та осіб, що здійснюють діяльність у сфері сільського господарства використовуючи СГД з ознаками «фіктивності» здійснюють експорт сільськогосподарської продукції, при цьому митне оформлення вказаних ТМЦ проводиться з заниженням фактурної вартості товару без відображення його реального походження, а сама закупівля сільгосппродукції та інших товарів відбувається за готівкові кошти у сільгоспвиробників, підприємств посередників та фізичних осіб у результаті чого до Державного бюджету України не надійшли кошти на суму понад 689 тис. грн.
08.08.2016 року на адресу СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області надійшов рапорт оперуповноваженого ОУ ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_5 щодо здійснення експорту зернових з використанням СГД з ознаками фіктивності - ПП" ОСОБА_6 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , взято на облік - 29.01.2015, свідоцтво ПДВ діюче з 01.09.2015, перебуває на податковому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 , вид діяльності _46.21-оптова торгiвля зерном, необробленим тютюном, насiнням i кормами для тварин) керівником якого є ОСОБА_7 , (іпн. НОМЕР_2 - ІНФОРМАЦІЯ_3 ). Останній також являється засновником, керівником, головниим бухгалтером підприємств задіяних у схемах ухилення від сплати податків ПП" ОСОБА_8 ", ПП " ОСОБА_9 ", ПП " ОСОБА_10 ", ПП " ОСОБА_11 ".
ОСОБА_7 став керівником ПП « ОСОБА_12 » у липні 2016 року. Попередній керівник ОСОБА_13 (іпн. НОМЕР_3 ), який так само постійно реєструє на своє ім`я підприємства групи ризику задіяні у схемах мінімізації. В свою чергу встановлено, що зовнішньоекономічний контракт ПП « ОСОБА_6 » підписано ОСОБА_14 .
Досудовим розслідування встановлено, що ПП « ОСОБА_6 » здійснює експорт ячменю через митний пост « ІНФОРМАЦІЯ_4 » проте відповідно до податкової звітності та ЄРПН поданих до ІНФОРМАЦІЯ_5 взагалі не звітує про придбання вищевказаного ячменю.
Важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні мають документи ПП « ОСОБА_6 » , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: документів щодо здійснення ПП « ОСОБА_6 » операцій з експорту продукції на протязі 2015-2016рр. (свідоцтво про походження товару, зовнішньоекономічні контракти, ВМД, коносаменти, маніфести, інвойси, висновки санепідемстанції, інформацію про сплату митних платежів та інш.)
Зазначені вище документи містять відомості про час та місце проведення митного оформлення, осіб причетних до здійснення та складання таких документів від імені ПП « ОСОБА_6 », дослідження оригіналів яких необхідне для розслідування кримінального провадження.
Крім того, необхідність виїмки вищевказаних документів обґрунтовується призначенням судово-почеркознавчої експертизи, в ході проведення якої мають бути досліджені їх оригінали. Іншим способом, ніж вилучити зазначені вище документи, неможливо забезпечити їх дослідження під час проведення судових експертиз та відповідних слідчих (розшукових) дій.
Розгляд клопотання про надання тимчасового доступу до документів ПП « ОСОБА_6 », що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 провести без представників останньої, у зв`язку з наявністю загрози щодо зміни або знищення зазначених у клопотанні документів.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Слідчим суддею встановлено, що зазначені в клопотанні обставини та надані до нього докази дають достатньо підстав вважати, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, які вказані слідчим та нададуть можливість використати як докази відомості, що містяться в цих документах, тому необхідно надати до них доступ.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159, ч.1 ст. 160, п.7 ч.1 ст. 162, п.2 та п.3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати ст. слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області ОСОБА_4 та/або за його дорученням оперуповноваженому ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_5 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення документів (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: документів щодо здійснення операцій з експорту продукції на протязі 2015-2016рр. (свідоцтво про походження товару, зовнішньоекономічні контракти, ВМД, коносаменти, маніфести, інвойси, висновки санепідемстанції, інформацію про сплату митних платежів та інш.)
Встановити строк дії ухвали до 13.07.2017 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2017 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 67084377 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Радченко Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні