ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/720/17
Провадження № 1-кс/210/1008/17
"02" червня 2017 р.
Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання та додані до клопотання матеріали, надані прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області, юристом 1-го класу ОСОБА_2 , винесене в рамках кримінального провадження №32016040000000036 від 31 травня 2016 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.212 ч.3 КК України, про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
02 червня 2017 року до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області звернувся прокурор відділу прокуратури Дніпропетровської області, юрист 1-го класу ОСОБА_2 , із вищевказаним клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, винесеного в рамках кримінального провадження №32016040000000036 від 31 травня 2016 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.212 ч.3 КК України.
Клопотання прокурором вмотивовано тим, що в провадженні слідчого відділу фінансових розслідувань Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудового розслідувань за №32016040000000036 від 31 травня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.212 ч.3 КК України, процесуальне керівництво у якому здійснює прокуратура Дніпропетровської області.
В ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) протягом березня-жовтня 2015 року, сформовано податковий кредит при взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), які мають ознаки «фіктивності». В результаті чого службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) умисно ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 3 405 122,58 грн.
Проведеним досудовим слідством встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з метою безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ створюють документальну видимість придбання ТМЦ (вторинного алюмінію в чушках та гранулах) у підприємств з ознаками «фіктивності», а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ). Хоча фактично вказані товарно-матеріальні цінності незаконно виготовляються на власних виробничих потужностях ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з брухту алюмінію, який придбаний за готівкові кошти, без належного відображення у бухгалтерському та податковому обліках підприємств.
Так в ході розслідування кримінального провадження проведено обшуки за фактичними та юридичними адресами TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою вилучення бухгалтерських документів, чорнових записів, носіїв інформації та комп`ютерної техніки здобутих злочинним шляхом TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В ході проведених обшуків встановлено, що первинні документи TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) відсутні у зв`язку з вилученням зазначених документів ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ) в рамках розслідування кримінального провадження №12016080060003803 від 16 серпня 2016 року.
Так з метою використання в якості доказів та проведення судово-почеркознавчої експертизи, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) які знаходяться в кримінальному провадженні ІНФОРМАЦІЯ_7 №12016080060003803 від 16 серпня 2016 року.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вище вказаних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та можливість їх вилучити, які перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ).
На підставі викладеного прокурор просив клопотання задовольнити.
Згідно ст.132 ч.2 КПК України, клопотання подано до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до ст.107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Клопотання розглядається в порядку ст.163 ч.2 КПК України.
Повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали клопотання та додані до нього додатки, слідчий суддя приходить до висновку, що заявлене клопотання є таким, що підлягає задоволенню з урахуванням наступного.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст.131 КПК України).
Згідно зі ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст.163 ч.5 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Значення документів та речей, вказаних у клопотанні, для встановлення обставин у кримінальному провадженні насамперед полягає в тому, що вони містять важливу доказову базу про осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, також для отримання доказу їх причетності до вчинення вказаного кримінального правопорушення. Їх значимість також пов`язана зі специфікою розслідування кримінальних правопорушень, оскільки без дослідження певного ряду документів та речей, в тому числі тих до яких планується отримати дозвіл на тимчасовий доступ, проведення їх відповідного аналізу, не можливо прийняти відповідне законне процесуальне рішення та зробити висновок про наявність в діях певної особи ознак кримінального правопорушення.
В матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, які знаходиться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ), мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016040000000036 від 31 травня 2016 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.212 ч.3 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі та документи знаходиться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ), та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку із яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, ці речі та документи можуть бути використані як докази, іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених речей та документів.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст.110, 131, 159-164, 309, 369-372 та 395 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області, юриста 1-го класу ОСОБА_2 , винесене в рамках кримінального провадження №32016040000000036 від 31 травня 2016 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.212 ч.3 КК України, про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення (виїмку) у службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 , а саме: документів по фінансово-господарським взаємовідносинам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), за період з 2015 року по теперішній час, які перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ).
У випадку об`єктивних причин не видачі оригіналів або нотаріально засвідчених копій вищевказаних документів, зобов`язати надати належно засвідчені копії вищевказаних документів.
Право тимчасового доступу до речей і документів та їх вилучення (виїмку) надати прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 , групі прокурорів по кримінальному провадженню, старшому слідчому СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області майору податкової міліції ОСОБА_3 , а також слідчим слідчої групи по кримінальному провадженню №32016040000000036 від 31 травня 2016 року ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , або за дорученням в порядку ст.ст.36, 218 КПК України відповідним підрозділам податкової міліції.
Надати розпорядження відповідним посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ), забезпечити тимчасовий доступ до вказаних речей та документів, їх вилучення (виїмку) прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 , групі прокурорів по кримінальному провадженню, старшому слідчому СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області майору податкової міліції ОСОБА_3 , а також слідчим слідчої групи по кримінальному провадженню №32016040000000036 від 31 травня 2016 року ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , або за дорученням в порядку ст.ст.36, 218 КПК України відповідним підрозділам податкової міліції.
Строк дії даної ували, - до 01 липня 2017 року включно.
Невиконання даної ухвали з боку осіб, яким надано розпорядження, зазначене в ухвалі, тягне за собою наслідки, передбачені ст.166 КПК України.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності, яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які не визначені ст.309 ч.1 п.10 КПК України, винесена під час досудового розслідування окремому оскарження не підлягає, однак заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 67103553 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Вікторович Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні