Комінтернівський районний суд Одеської області
Справа № 504/3340/16-ц
провадження № 2/504/780/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.06.2017смт. Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
Головуючого судді Доброва П.В.
секретаря Ємельяненко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ФГ Сочесло про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним,
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2016 року позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до фермерського господарства Сочесло про визнання договорів оренди земельної ділянки недійсними та вилучення їх з чужого незаконного володіння.
Представник позивачів в судовому засіданні уточнив позовні вимоги та просив визнати договори оренди земельних ділянок від 12.10.2015 року за кадастровими номерами 5122755100:01:002:0198, 5122755100:01:002:0204, 5122755100:01:002:0194 недійсними, зобов'язати відповідача ОСОБА_4 не перешкоджати позивачам у користуванні , розпорядженні та володінні належними їм земельними ділянками.
На обґрунтування своїх вимог представник позивача ОСОБА_5 зазначила, що дійсно між позивачами ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та відповідачем були укладені договори оренди земельних ділянок . Відповідач усно обіцяв , що в разі необхідності поверне земельні ділянки, але обманув та не хоче розривати договори.
Позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтвердили, що вони читали договори та особисто кожен з них підписав його, підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позову та просив у задоволенні вимог відмовити, в зв'язку з тим, що договори були підписані позивачами з додержанням всіх вимог, які є необхідними для чинності правочину. Право оренди земельних ділянок було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права. До підписання договорів оренди земельної ділянки позивачі брали проекти договорів для ознайомлення та лише після цього підписали. Договором передбачені зміна умов договору та порядок їх припинення. З позивачами за 2016 рік був проведений розрахунок. Відповідач позивачів не обманював.
Дослідивши матеріали справи, врахувавши обставини, викладені позивачами та відповідачем, оцінивши і проаналізувавши докази, суд встановив наступне.
Згідно договору оренди земельної ділянки від 12 жовтня 2015 року орендодавець ОСОБА_1 передала Фермерському господарству Сочесло в строкове платне користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва терміном на 15 років. На виконання договору був складений акт прийому передачі земельної ділянки. Право оренди земельної ділянки було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права 2.12.2015 року № 26686019.
Згідно договору оренди земельної ділянки від 12 жовтня 2015 року орендодавець ОСОБА_2 передав Фермерському господарству Сочесло в строкове платне користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва терміном на 15 років. На виконання договору був складений акт прийому передачі земельної ділянки. Право оренди земельної ділянки було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права 30.10.2015 року № 25707929.
Згідно договору оренди земельної ділянки від 12 жовтня 2015 року орендодавець ОСОБА_3 передала Фермерському господарству Сочесло в строкове платне користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва терміном на 15 років. На виконання договору був складений акт прийому передачі земельної ділянки. Право оренди земельної ділянки було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права 30.10.2015 року № 25720613.
Відповідно до ст.13 ЗУ Про оренду землі , ст.792 ЦК України договір оренди землі - це договір , за яким орендодавець зобов'язаний передати орендареві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння і користування за плату, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно статті 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Перелік істотних умов договору оренди землі визначений ст.15 Закону України Про оренду землі , а саме: об'єкт оренди; строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.
З договорів оренди земельних ділянок , укладених між сторонами , вбачається, що у договорі сторони обумовили і дійшли згоди щодо всіх істотних умов Договору оренди земельної ділянки, в тому числі і умови повернення земельної ділянки (п.22), зміни умов договору та припинення його дії(п.35,36,37).
Згідно із ст.18 Закону України Про оренду землі договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації і відповідно до ч.1 ст.20 даного Закону укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації і державна реєстрація всіх вказаних договорів оренди була здійснена, що підтверджується витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права.
В обґрунтування позовних вимог представник позивачів зазначив, що в усній формі відповідач обіцяв розірвати договір при першому зверненні .
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається , як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ч.1 ст.215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою ст.203 ЦК України.
Таким чином, самі лише усні твердження позивачів, що відповідач обіцяв розірвати договори в разі їх заяви , чим навмисно ввів в оману другу сторону щодо обставин, які мають істотне значення не є підставою для визнання договорів недійсними, оскільки вони не підтверджуються жодним письмовим доказом.
Рішення повинно відповідати вимогам ст.ст.213, 215 ЦПК України, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Виходячи з вище викладених обставин справи, які були встановлені у судовому засіданні, з урахуванням повного та всебічного дослідження доказів, враховуючи, що договір оренди земельної ділянки від 12.10.2015 року укладений між ОСОБА_1 та ФГ Сочесло , договір оренди земельної ділянки від 12.10.2015 р. укладений між ОСОБА_2 та ФГ Сочесло , договір оренди земельної ділянки від 12.10.2015 р. укладений між ОСОБА_3 та ФГ Сочесло відповідає вимогам ст.203 ЦК України, Закону України Про оренду землі , а позивачами в порушення вимог ст.60 ЦПК України не надано жодних доказів на підтвердження того, що відповідач їх ввів в оману щодо обставин, які мають істотне значення, суд вважає, що відсутні підстави для визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок та зобов'язанні відповідача не перешкоджати у користуванні, розпорядженні та володінні належними їм земельними ділянками, а тому в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити. Керуючись ст.ст. 203,215,792 ЦК України, ст.ст.13,15, 18 ЗУ Про оренду землі , ст.218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні уточнених позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до фермерського господарства Сочесло про визнання договорів оренди земельних ділянок від 12.10.2015 року за кадастровими номерами 5122755100:01:002:0198, 5122755100:01:002:0204, 5122755100:01:002:0194 недійсними, зобов'язати відповідача ОСОБА_4 не перешкоджати позивачам у користуванні, розпорядженні та володіння належними їм земельними ділянками, стягнення судового збору з відповідача - відмовити в повному обсязі.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Одеської області через Комінтернівський районний суд Одеської області.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя П.В.Добров
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2017 |
Оприлюднено | 19.06.2017 |
Номер документу | 67137387 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Добров П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні