Справа № 752/7714/17
Провадження № 2/752/3586/17
РІШЕННЯ
Іменем України
07.06.2017 року Голосіївський суд м. Києва
в складі головуючого судді Чередніченко Н.П.
з участю секретаря Литвиненко Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ідеал Фітнес " про захист прав споживачів та відшкодування матеріальної і моральної шкоди ,-
встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернувся в травні з вказаним позовом до відповідача про захист прав споживачівта та стягнення коштів. В обгрунтування вимог зазначає про те , що 17 листопада 2013 року між ним та ТОВ Ідеал Фітнес ", укладено договір про надання спортивних послуг. Відповідно до умов ТОВ "Ідеал Фітнес" як виконавець, зобов'язувався надати йому- позивачу, як клієнту, комплекс фізкультурно-спортивних послуг, зокрема з користування басейном, в фізкультурно-оздоровчому комплексі, розташованому на вул. Дніпровська набережна,1-Б в м. Києві, а він, ОСОБА_1, зобов"язався оплатити дані послуги та дотримуватись всіх умов даного договору та додатків до нього. У відповідності до умов договору 17.11.2013 року послуги були оплачені в повному обсязі згідно договору - у сумі 4000,00 грн., що підтверджується товарним чеком від 17.11.2013 р.
Згідно з Розділом 1 договору клуб зобов'язувався забезпечити послугами в обсягах та в строки відповідно до умов договору. Строк дії клубної карти - один рік. Проте і до цього часу клуб не розпочав надавати передбачені договором послуги. Враховуючи те, що відповідачами не виконано в добровільному порядку вимог та умов укладеного договору та посилаючись на ст.10 ЗаконуУкраїни "Про захист прав споживачів" просив заявлені вимоги задовольнити та просив Договір про надання спортних послуг № ПЛ/ІФС006277 від 17.11.2013 року ,укладений між сторонами по справі -розітвати ; стягнути з відповідача на користь позивача кошти , сплачені за договором в розмірі 4000,00 грн., 3% річних в сумі 354,00 грн., втрати від інфляції в сумі 3570,00 рн. та моральну шкоду в розмірі 10000,00 грн. .
В судове засідання позивач подав клопотання про розгляд справи за його відсутності та просив позов задовольнити в повному обсязі .
Представник відповідача просив відмовити в задоволенні позову , та вказав, що клубна картка відповідача не була активізована, він мама право на можливість звернутися до будь-якого іншого клубу для активізації картки, однак не скаристалася таким правом. Тому в задоволенні позову слід відмовити.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно частини 1 ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом встановлено, що 17 листопада 2013 року між ОСОБА_1 та ТОВ Ідеал Фітнес", укладено договір про надання спортивних послуг. Відповідно до умов ТОВ " Ідеал Фітнес" як виконавець, зобов'язувався надати йому - позивачу, як клієнту, комплекс фізкультурно-спортивних послуг, зокрема з користування басейном, в фізкультурно-оздоровчому комплексі, розташованому на вул. Дніпровська Набережна,1-Б в м. Києві, а ОСОБА_1 збов'язався оплатити дані послуги та дотримуватись всіх умов даного договору та додатків до нього. (а.с.13).
Пунктом 2.1 договору про надання спортивних послуг визначено, що вартість комплексу послуг за договором становить 4000,00 грн.
Відповідно до п. 3.3 договору, активація клубної карти проводиться в момент першого відвідування Клубу. Періодом же активації клубної карти визначено два календарних місяці від дати купівлі або з дати відкриття клубу.
17.11.2013 року позивачем було здійснено оплату, на виконання умов вищевказаного договору (а.с.14) .
Згідно ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно з п.1 ч.2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 251 ЦК України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Строк може бути визначено актами цивільного законодавства, правочином або рішенням суду.
На підставі ч. 1 ст. 252, ч. 1 ст. 253 ЦК України строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями, годинами. Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Частина 1 ст. 530 ЦК України містить загальне правило, згідно з яким якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Водночас абзац 2 ч. 1 ст. 530 ЦК України містить норму, якою встановлено, що зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Всупереч дійсним обставинам справи Позивач зазначає, що нібито клуб (тобто Відповідач) у визначені договором строки послуги Позивачу не надав.
Суд звертає увагу на те, що згідно умов договору укладеного між Позивачем і Відповідачем визначались лише строки активації клубної карти, зокрема, що період активації клубної карти два місяці або з дати відкриття нового клубу. Жодних умов щодо якогось конкретного відліку з якого має розпочатись надання фітнес послуг договір не містить.
Частиною 2 ст. 10 Закону України Про захист прав споживачів встановлено, якщо під час виконання робіт (надання послуг) стане очевидним, що їх не буде виконано з вини виконавця згідно з умовами договору, споживач має право призначити виконавцю відповідний строк для усунення недоліків, а в разі невиконання цієї вимоги у визначений строк - розірвати договір і вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення недоліків третій особі за рахунок виконавця.
В матеріалах справи відсутня вимога Позивача до Відповідача якою б встановлювались Позивачем строки початку надання фітнес послуг.
Окрім того, право на стягнення неустойки (пені) в особи виникає у зв'язку із юридичним фактом - порушення другою стороною свого обов'язку у визначений сторонами строк.
Строк же умовами спірного договору не встановлювався, окремо з вимогою на встановлення такого строку Позивач до Відповідача не звертався.
Відповідно до вимог ст. 625 ч.2 ЦК України , бержник, який прострочив виконання грошового зобов"язання, на вимоу кредитора зобов"язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми , якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Одночасно ТОВ "Ідеал Фітнес" не має грошового зобов"язання перед позивачем, оскільки між ним було укладено договір про надання Комплексу фізкультурно-спортивних послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 627 ЦК України, згідно з статтею 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦК України, особи які вчиняють правочин, мають право обумовити настання або зміну прав та обов'язків обставиною, щодо якої невідомо, настане вона чи ні (відкладальна обставина).
Відповідно до ч. 3 ст. 212 ЦК України, якщо настанню обставини недобросовісно перешкоджала сторона, якій це не вигідно, обставина вважається такою, що настала.
З боку Позивача суду не надано жодних доказів недобросовісного перешкоджання Відповідачем настанню обставини (дати відкриття Клубу), що обумовлена умовами спірного договору.
Хоча спірним договором і не визначений строк з якого Відповідач має розпочати надання послуг, проте суд вважає за можливе стягнути з Відповідача на користь Позивача суму коштів сплачених ним на користь Відповідача.
Що стосується вимоги про відшкодування моральної шкоди слід вказати наступне .
Відповідно до ст. 60 ЦПК України обов'язок доказування покладається на сторін, які посилаються на обставини, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Положеннями ч.3 ст.10 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В судовому засіданні не встановлено, а позивачем не доведено факту заподіяння йому моральної шкоди з боку відповідача . Судом в судовому засідання не встановлено наявність причинного зв"язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні.
Враховуючи викладені обставини в їх сукупності, оцінюючи всі досліджені судом докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню в частині стягнення з відповідача ТОВ "Ідеал Фітнес " на користь позивача ОСОБА_1 4000,00 грн. як коштів, сплачених за Договором № ПЛ/ІФС006277 від 17.11.2013 року.
У відповідності до вимог ст.88 ЦПК України з відповідачів в дохі держави підлягають стягненню витрати у вигляді судового збору в розмірі 640,00 грн.
Керуючись ст.ст.3, 10, 60, 209, 213-215 ЦПК України,суд,-
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ідеал Фітнес " про захист прав споживачів та відшкодування матеріальної і моральної шкоди про захист прав споживача та стягнення коштів задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Ідеал Фітнес (код ЄДРПОУ 38130599) на користь ОСОБА_1 суму коштів , сплачених за Договором № ПЛ/ІФС006277 від 17.11.2013 року, в розмірі 4000,00 грн.
В задоволенні решті частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Ідеал Фітнес (код ЄДРПОУ 38130599) в бюджет держави судового збору в розмірі 640,00 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення . Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційного скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Суддя :
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2017 |
Оприлюднено | 19.06.2017 |
Номер документу | 67140447 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Чередніченко Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні