17.03.2017
УКРАЇНА
Справа № 196/46/17
№ провадження 2/196/111/2017
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне рішення)
16 березня 2017 року смт. Царичанка Дніпропетровської області
Царичанський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого - судді Бойко Ю.О., з участю секретаря судового засідання Кузнецової Г.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Царичанка Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_1 "ПРИВАТБАНК" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, а також відкладаючи, як виняток, складання повного рішення на строк не більше як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи, забезпечивши проголошення вступної і резолютивної частини рішення згідно ст. 209 ч.3 ЦПК України,
ВСТАНОВИВ:
Заявник (ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК") звернувся в Царичанський районний суд Дніпропетровської області з позовом до ОСОБА_2, предмет якого склала вимога про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованість у розмірі 84738,06 грн. за кредитним договором № б/н від 02.09.2008 року, яка складається з наступного: 6794,18 грн. - заборгованість за кредитом; 69670,64 грн. - заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 4000,00 грн. - заборгованість за пенею та комісією, а також штрафи: 500,00 грн. - штраф (фіксована частина); 4023,24 грн. - штраф (процентна складова) - а.с. 2-5. Також клопотався про стягнення з відповідача судових витрат та заявив про забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку, загальною площею 1,95 га, кадастровий номер 1225688200:01:003:0095, яка розташована за адресою: Дніпропетровська обл., Царичанський р-н, с. Юріївка, та на земельну ділянку, загальною площею 3,59 га, кадастровий номер 1225688200:01:003:0094, яка розташована за адресою: дніпропетровська обл., Царичанський р-н, с. Юріївка, шляхом заборони будь-яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження (а.с. 6, 7).
Свої позовні вимоги обґрунтовує посиланням на ст.ст. 509, 525, 526, 527, 530, ч. 1 ст. 598, 599, 610, ч. 2 ст. 615, 629, 1050, 1054 Цивільного кодексу України, ст.ст. 5, 14 Закону України "Про захист персональних даних", ст. 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Як на докази посилається на такі документи: інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта (а.с.7); розрахунок заборгованості за договором № б/н від 02.09.2008 року станом на 31.10.2016 року (а.с.8-11); довідка про зміну умов кредитування та обслуговування кредитної карти (а.с.12); заява ОСОБА_2 від 02.09.2008 року (а.с.13); довідка про умови кредитування з використанням кредитки "універсальна, 30 днів пільгового періоду" (а.с.14-15); копія паспорта на ім'я ОСОБА_2 (а.с.16); умови та правила надання банківських послуг (а.с.17-22); відомості з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.23); довіреність від 26.12.2016 року (а.с.24); банківська ліцензія № 22 від 05.10.2011 року (а.с.25); витяг зі статуту (нова редакція) ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (а.с.26).
В обґрунтування позовних вимог вказує на таке.
Відповідно до укладеного договору № б/н від 02.09.2008 року ОСОБА_2 отримала кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36,00% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом.
Щодо зміни кредитного ліміту банк керується п. 3.2, п. 3.3 Умов та Правил надання банківських послуг, де зазначено, що клієнт дає свою згоду на встановлення ліміту за рішенням банку, і клієнт дає право банку в будь-який момент змінити (зменшити або збільшити) кредитний ліміт.
Підписання даного договору є прямою і безумовною згодою позичальника щодо прийняття будь-якого розміру кредитного ліміту, встановленого банком, відповідно до п. 3.3 Умов та Правил надання банківських послуг. ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" є правонаступником прав та обов'язків ЗАТ КБ "ПРИВАТБАНК", у зв'язку з чим на підставі рішення загальних зборів акціонерів від 30.04.2009 року, змінено найменування позивача з Закритого акціонерного товариства комерційний банк "ПРИВАТБАНК" на ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ОСОБА_1 "ПРИВАТБАНК", про що зазначено у п. 1.1 Статуту ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК". 17.07.2009 року проведено державну реєстрацію вказаних змін (номер запису в ЄДРПОУ 12241050038006727).
Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана заява разом з "Умовами та правилами надання банківських послуг", "Правилами користування платіжною карткою" та "Тарифами Банку", складає між ним та банком договір, що підтверджується підписом у заяві.
Банк нараховує відсотки за користування кредитом в розмірі, встановленому "Тарифами Банку", з розрахунку 360 календарних днів на рік що підтверджується п. 5.5 "Правил користування платіжною карткою".
Одночасно пунктом 5.3 Умов та правил надання банківських послуг передбачена можливість односторонньої зміни Тарифів та інших невід'ємних частин договору. Таким чином, розмір відсоткової ставки за кредитом може змінюватись банком за умови інформування позичальника шляхом надання виписки по картковому рахунку на умовах, зазначених в п. 4.9 Умов та правил надання банківських послуг і п. 5.8 Правил користування платіжною карткою. Відповідно до п. 6.3 до обов'язків позичальника відноситься отримання виписки про стан картрахунків та про здійснені операції по картрахунках.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором кредитодавець зобов'язується надати грошові кошти позичальнику в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити відсотки.
Зазначається, що ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" свої зобов'язання за договором та угодою виконав в повному обсязі, а саме надав відповідачу кредит у розмірі, встановленому договором.
Відповідно до п. 6.5 Умов та правил надання банківських послуг позичальник зобов'язується погашати заборгованість за кредитом, відсотками за його використання, за перевитрати платіжного ліміту, а також оплачувати комісії на умовах, передбачених цим договором.
Згідно статей 526, 527, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.
Згідно п. 6.6 Умов надання банківських послуг у разі невиконання зобов'язань за договором на вимогу банку необхідно виконати зобов'язання з повернення кредиту (у тому числі простроченого кредиту Овердрафту), оплати винагороди банку.
Власник карти зобов'язаний слідкувати за витратами коштів в межах платіжного ліміту з метою запобігання виникнення Овердрафту згідно п. 6.7 Умов та правил надання банківських послуг.
При укладенні договору сторони керувалися ч. 1 ст. 634 ЦК України. згідно цієї статті ЦК договором приєднання є договір, умови якого встановленні однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому.
Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Відповідно до п. 1 статті 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені з ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до статті 549 ЦК України штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного чи неналежно виконаного зобов'язання. Ця сума визначається кредитодавцем у анкеті-заяві з якою ознайомлений клієнт.
Відповідно до кредитного договору, - при порушенні позичальником строків платежів по кожному з грошових зобов'язань, передбачених цим договором, більш ніж на 120 днів, позичальник зобов'язаний сплатити банку штраф в розмірі 250 грн. + 5% від суми позову.
Відповідач не надавав своєчасно банку грошові кошти для погашення заборгованості за кредитом, відсотками, а також іншими витратами відповідно до умов договору, що має відображення у розрахунку заборгованості за договором. Таким чином, позивач зробив висновок, що у порушення умов кредитного договору, а також ст. ст. 509, 526, 1054 ЦК України відповідач зобов'язання за вказаним договором не виконав.
Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати заборгованості за кредитом, відповідач порушує зобов'язання за даним договором.
Статтею 525 ЦК України передбачена недопустимість односторонньої відмови від зобов'язання.
Згідно ч. 2 ст. 615 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону в відповідальності за порушення зобов'язання.
Відповідно до п. 5.5.1 "Правил користування платіжною карткою" за несвоєчасне виконання боргових зобов'язань (використання простроченого Кредиту та Овердрафту) власник карти сплачує проценти за підвищеною процентною ставкою або додаткову комісію, розміри яких встановлюються Тарифами, які викладені на сайті ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК".
Відповідно до п. 5.6 "Правил користування платіжною карткою". боржник доручає списувати з будь-якого рахунку відкритого в банку, зокрема з картрахунку, грошові кошти для здійснення платежу з метою повного або часткового погашення боргових зобов'язань.
Відповідно до п. 6.4 "Умов та правил надання банківських послуг" за незгоди зі зміною Правил та/або "Тарифів Банку", які викладені на банківському сайті, позичальник зобов'язується надати банку письмову заяву про розірвання цього договору та погасити перед банком заборгованість, що виникла.
На підставі п. 5.3 "Умов та правил надання банківських послуг", банк має право на зміну тарифів, які викладені на банківському сайті, а також інших умов обслуговування рахунків.
Відповідно до частини другої статті 1054 та частини другої статті 1050 Цивільного кодексу Україна наслідками порушення боржником зобов'язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є прав заявника достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.
Згідно п. 4.6 "Умов та правил надання банківських послуг" клієнт доручає банку здійснювати списання грошових коштів з рахунків клієнта, відкритих в валюті кредитного ліміту, в межах суми, підлягаючих сплаті банку за даним договором, при настанні строків платежів, а також списання грошових коштів з картрахунку у разі настання строків платежів за іншими договорами Клієнта в межах, встановленій. цими договорами (договірне списання), в межах платіжного ліміту картрахунку.
Відповідно до п. 5.7 "Правил користування платіжною карткою" банк має право вимагати дострокового виконання боргових зобов'язань в цілому або у встановленої банком частки в разі невиконання боржником своїх боргових та інших обов'язків за цим договором.
Згідно п. 5.2 "Умов та правил надання банківських послуг" у разі порушення власником або довіреною особою вимог діючого законодавства України та/або умов даного договору та/або у разі виникнення Овердрафту банк має право призупинити здійснення розрахунків по карті (заблокувати карту) та/або визнати карту недійсною до моменту усунення порушень, а також вимагати дострокового виконання боргових обов'язків в цілому або у встановленою банком часткою у разі невиконання власником або довіреною особою власника своїх боргових обов'язків та інших обов'язків за цим Договором.
Відповідно до п. 5.5.1 "Правил користування платіжною карткою" за несвоєчасне виконання боргових зобов'язань (використання простроченого Кредиту та Овердрафту) власник карти сплачує проценти за підвищеною процентною ставкою або додаткову комісію, розміри яких встановлюються Тарифами, які викладені на сайті ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК".
У зв'язку з зазначеними порушеннями зобов'язань за кредитним договором відповідач станом на 31.10.2016 року має заборгованість - 84738,06 грн., яка складається з наступного: 6794,18 грн. - заборгованість за кредитом; 69670,644 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом; 4000,00 грн. - заборгованість за пенею та комісією, а також штрафи відповідно умов кредитного договору: 250,00 грн. - штраф (фіксована частина); 4023,24 грн. - штраф (процентна складова).
Стверджується, що на даний час відповідач продовжує ухилятись від виконання зобов'язання і заборгованість за договором не погашає, що є порушенням прав ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК".
Відповідно до ч.1 ст. 598 ЦК України зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Пунктом 9.12 Умов та правил надання банківських послуг передбачено, що договір діє на протязі 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього строку жодна зі сторін не проінформує іншу сторону про припинення дії договору, він автоматично лонгується на той самий строк.
В ст. 599 ЦК України зазначено що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Не виконуючи належним чином зобов'язання за вказаним договором, відповідач порушив вказані вище норми законодавства та умови кредитного договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Також посилається на те, що відповідно до п. 9 ст. 110 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Отримання позивачем інформації щодо місця реєстрації відповідача ускладнюється тим, що відповідно до ст. 5 Закону України "Про захист персональних даних" персональні дані є інформацією з обмеженим доступом. Відповідно до ст. 14 цього Закону поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Відповідно до ст. 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" надання відомостей про місце проживання особи та її персональні дані здійснюється виключно у випадках, передбачених Податковим кодексом України та законами України, або за згодою самої особи. Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Також, обмеження можливості отримання позивачем відповідної інформації закладено в Законі України "Про інформацію" і не вимагає додаткових доказів у силу правової природи такого нормативно-правового акту як закон.
Стверджується, що виходячи з вищенаведених норм позивач не має права на отримання даних від Державної міграційної служби України щодо місця проживання відповідача, а тому позов подано за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання відповідача, а саме в Царичанський районний суд Дніпропетровської обл., так як останнім відомим ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" місцем реєстрації відповідача, є: 51020, Дніпропетровська область, Царичанський район, с. Юріївка, вул. Зелена, буд. 7.
Представник позивача в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. До суду надіслав заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутності. Одночасно зазначив, що позов підтримує та не заперечує проти проведення заочного розгляду справи за відсутності відповідача.
Відповідач ОСОБА_2 повторно в судове засідання не з'явилася. Про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Причини неявки суду не повідомила. Заяву про розгляд справи за її відсутності до суду не надала.
Ухвалою суду від 16 березня 2017 року вирішено провести заочний розгляд справи.
Перевіривши надані суду документи, з'ясувавши правову позицію позивача в цивільно-прововому спорі, встановивши наявність достатніх для того законних підстав, суд дійшов висновку про задоволення позову ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" в частині стягнення з ОСОБА_2 на користь ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" заборгованості в розмірі 29086,54 гривень, яка складається з наступного: за кредитом - 6794,18 гривень, за відсотками - 20383,00 грн., штраф - 1909,36 гривень. В іншій частині заявлених позовних вимог слід відмовити.
Ухвалюючи рішення суд виходив з такого.
Відповідно до частини першої статті 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно частини першої статті 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
На підставі досліджених в судовому засіданні документів, оцінивши їх як належні та допустимі докази, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві обставини знайшли своє підтвердження та є достовірними, однак не всі вимоги є доведеними.
Судом встановлено, що 02.09.2008 року між ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір б/н, відповідно до умов якого банк надав відповідачу кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну карту зі сплатою відсотків за користування кредитом. Цим кредитом відповідач скористався.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 при укладенні кредитного договору підписала заяву про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг. У ній же засвідчила факт ознайомлення з тарифами банку у письмовому вигляді та з інформацією, що Умови та Правила надання банківських послуг розміщено на офіційному сайті ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (а.с.13).
Поняття договору позики визначено статтею 1046 ЦК України, згідно з якої за цим договором одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
За своїми ознаками договір позики є реальним, оплатним або диспозитивно безоплатним, одностороннім, строковим або безстроковим.
Договір позики вважається укладеним в момент здійснення дій з передачі предмета договору на основі попередньої домовленості (п. 2 ч. 1 ст. 1046 ЦК України).
Ця особливість реальних договорів зазначена в ч. 2 ст. 640 ЦК України, за якою якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії (правова позиція ВСУ у справі №6-50цс15 від 24.02.2016).
Також, надані їй для ознайомлення тарифи банку за кредиткою "Універсальна" (а.с.14-15) містять всю необхідну інформацію щодо умов кредитного договору, відсоткову ставку, строки внесення платежів, визначені санкції у разі прострочення заборгованості.
Згідно розрахунку, наданого позивачем, вбачається, що позивач нарахував відповідачу заборгованість, загальна сума якої станом на 31.10.2016 року становить 84738,06 грн., стягнення якої є предметом позову, яка складається з наступного: 6749,18 грн. - заборгованість за кредитом; 69670,64 грн. - заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 4000,00 грн. - заборгованість за пенею та комісією; 250 грн. - штраф (фіксована частина); - 4023,24 грн. - штраф (процентна складова).
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу. Договір є обов'язковим для виконання (ст. 629 ЦК України).
У відповідності до вимог статті 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання наступають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Суд, вирішуючи спірні правовідносини, виходить з умов, визначених тарифами банку за тарифним планом "30 днів" (а.с.14-15), на підставі яких сторони досягли домовленості: про отримання кредиту на умовах відсоткової ставки 3% в місяць (нараховується на залишок заборгованості, з розрахунку 360 днів у році після закінчення пільгового періоду) зі строком внесення щомісячних платежів до 25 числа місяця, наступного за звітним; комісії за зняття готівки - 3%; пені за несвоєчасне погашення заборгованості: пеня - 1% від заборгованості, але не менше 10 гривень в місяць, яка нараховується за кожен випадок прострочення платежу; штраф за порушення строків платежу за будь-яким із грошових зобов'язань на строк більше 30 днів - 250 гривень + 5% від суми заборгованості по кредиту, з урахуванням нарахованих відсотків і прострочених процентів і комісій.
Зміна умов кредитування у односторонньому порядку виключно з посиланням на внесення змін до Умов надання банківських послуг не доводить виконання банком вимог ч. 4 ст. 1056-1 ЦК України, а тому не може бути взята до уваги при визначенні розміру зобов'язання боржника.
Виходячи з умов договору, суд дійшов висновку про наявність такої заборгованості: при відсотковій ставці 3% в місяць на суму заборгованості за кредитом 6794,18 гривень - заборгованість за відсотками, з часу виникнення порушення виконання зобов'язання (з 02.09.2008 року) та беручи до уваги пільговий період для нарахування відсотків у 30 днів, становить 20383,00 гривень (3% в місяць = 203,83 грн).
Вирішуючи питання за позовними вимогами про стягнення пені, комісії та штрафу, суд виходив з такого.
Цивільно-правова відповідальність є покладення на правопорушника на підставі закону невигідних правових наслідків, які полягають у позбавленні його певних прав або в заміні невиконання обов'язку новим, або у приєднанні до невиконаного обов'язку нового додаткового.
Покладення на боржника нових додаткових обов'язків, як заходу цивільно-правової відповідальності, має місце, зокрема, у випадку стягнення неустойки (пені, штрафу).
Відповідно до статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання (ч. 2 ст. 549 ЦК України). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 ЦК України).
За положеннями статті 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Враховуючи викладене вище та приписи статті 549 ЦК України штраф і пеня є одним видом цивільно-правової відповідальності, а тому їх одночасне застосування за одне й те саме порушення строків виконання грошових зобов'язань за кредитним договором свідчить про недотримання положень статті 61 Конституції України щодо заборони подвійної цивільно-правової відповідальності за одне і те саме порушення (правова позиція ВСУ у справі № 6-2003цс15 від 21 жовтня 2015 року).
Умовами договору передбачено два види відповідальності (пені та штрафу) за одне і те ж правопорушення, що не відповідає нормам закону в частині цивільної відповідальності, оскільки створює подвійне накладення стягнення на боржника.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що стягненню за порушення строків погашення заборгованості підлягає визначений умовами договору штраф у розмірі 500 + 5% суми заборгованості по кредитному ліміту, з урахуванням нарахованих і прострочених відсотків та комісій, який становить: 500 грн. + 1409,36 грн. = 1909,36 гривень.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, яким з ОСОБА_2 слід стягнути на користь ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" заборгованість: 6794,18 грн. заборгованості за кредитом; 20383,00 грн. заборгованості за відсотками; 1909 грн. 36 коп. штрафу, а всього: 29086,54 гривень. В іншій частині позовних вимог слід відмовити.
Судові витрати позивача підлягають компенсації відповідно до ст. 88 ЦПК України, які, враховуючи часткове задоволення позовних вимог, становлять 437,07 гривень.
Вирішуючи питання щодо поданої позивачем заяви про забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та вчинення заборони на укладення будь-яких угод та відчуження цих земельних ділянок, суд дійшов висновку про неможливість задоволення такої вимоги через дію заборони на відчуження земель даної категорії до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року.
Так, згідно пункту 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, не допускається: а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, в порядку, визначеному цим Законом.
Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 212, 213, 215, 218, 224, 225, 226, 292, 294 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_1 "ПРИВАТБАНК" (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50, код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299, р/р 29092829003111) заборгованість у розмірі 29086,54 грн. за кредитним договором № б/н від 02.09.2008 року, яка складається з наступного: 6794,18 грн. заборгованості за кредитом, 20383,00 грн. заборгованості за відсотками, 1909,36 грн. штрафу.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Залишити без задоволення заяву ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" про забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку, загальною площею 1,95 га, кадастровий номер 1225688200:01:003:0095, яка розташована за адресою: Дніпропетровська обл., Царичанський р-н, с. Юріївка, та на земельну ділянку, загальною площею 3,59 га, кадастровий номер 1225688200:01:003:0094, яка розташована за адресою: дніпропетровська обл., Царичанський р-н, с. Юріївка, шляхом заборони будь-яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_1 "ПРИВАТБАНК" 473,07 грн. в порядку відшкодування понесених позивачем судових витрат зі сплати судового збору пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Згідно загального порядку оскарження апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Дніпропетровської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення суду набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України, тобто після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Царичанського районного суду
Дніпропетровської області ОСОБА_3
Суд | Царичанський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2017 |
Оприлюднено | 20.06.2017 |
Номер документу | 67188221 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Царичанський районний суд Дніпропетровської області
Бойко Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні