Ухвала
від 22.05.2017 по справі 344/6522/17
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/6522/17

Провадження № 1-кс/344/1761/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2017 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження №32017090000000017, внесеного до ЄРДР 29.03.2017р.,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернулася з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилалася на те, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області проводить розслідування по кримінальному провадженні за фактом вчинення службовими особами ТОВ "І.Ф.П." (ЄДРПОУ-39785278) кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

У ході досудового розслідування досліджуються обставини фінансово-господарської діяльності ТОВ "І.Ф.П." періоду 2016 року та поточного року, пов`язані з купівлею лісодеревини та експортом пиломатеріалів за кордон.

Так, зокрема, встановлено факти експорту ТОВ "І.Ф.П." у період 2016 року та поточному році лісодеревини на підставі сертифікатів, виданих Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, що містять недостовірні відомості про походження, а також вид та сортність товарно-матеріальних цінностей. Зазначене засвідчує інформація, отримана з ряду лісових господарств, які значаться у сертифікатах про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, як лісокористувачі про відсутність фактів реалізації лісопродукції про ряду товарно-транспортних накладних, зокрема листи: ДП "Івано-Франківське лісове господарство", ДП "Ворохтянське лісове господарство", ДО "Резиденція "Синьогора", Яворівські ДЛГП "Галсільліс" та інші.

У ході аналізу наявних баз даних ДФС України встановлено, що діяльністю з експорту лісодеревини за межі території України товариство "І.Ф.П." займається з часу заснування 08.05.2015, а також продовжує здійснювати впродовж поточного року. Зокрема, зазначений факт встановлено 12.05.2017, коли було виявлено невідповідність інформації у сертифікаті серії ІФ №268502 про походження лісодеревини щодо назви, породи, сортності лісопродукції даним товарно-транспортних накладних на підставі яких видавався сертифікат.

Будучи допитана на досудовому слідстві ФОП ОСОБА_5 (і.н. НОМЕР_1 ), яка згідно поданого ТОВ "І.Ф.П." до ДПІ в м. Івано-Франківську "Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (Форма 1 ДФ) значиться як така, якій виплачено дохід за ознакою 157 як самозайнятій особі, заперечила факт проведення будь-яких фінансово-господарських операцій з ТОВ "І.Ф.П." та пояснила, що вказане товариство їй не відоме, його назву чує вперше.

Крім того, проведеним аналізом діяльності ТОВ "І.Ф.П." за період 2016 року встановлено, що товариство здійснило експортних операцій на загальну суму 8062 414 грн. Поряд з наведеним, службовими особами товариства зазначені операції приховані від оподаткування, оскільки ТОВ "І.Ф.П." не подано до ДПІ в м. Івано-Франківську декларацію з податку на прибуток підприємств за 2016 рік та не сплачено зазначений податок.

Про злочинність діянь службових осіб ТОВ "І.Ф.П." у сфері експортного продажу лісодеревини засвідчує також той факт, що слідчим відділенням Надвірнянського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12016090200000811 від 01.11.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 272, ч.4 ст. 358 КК України, у ході якого досліджуються обставини незаконної вирубки та експорту за кордон лісопродукції.

Так, зокрема, проведеною правоохоронними органами звіркою з ДП "Надвірнянське лісове господарство", ДП "Делятинське лісове господарство" та сертифікатами в яких значиться лісокористувач-продавець ДП "Надвірнянське лісове господарство", ДП "Делятинське лісове господарство" виявлено, що окремі товарно-транспортні накладні, які зазначені у сертифікатах відсутні у ДП "Надвірнянське лісове господарство", ДП "Делятинське лісове господарство", в тому числі по експортеру ТОВ "І.Ф.П." (ЄДРПОУ 39785278 м. Івано-Франківськ вул. Незалежності 4/614), а саме: сертифікати серії ІФ: №102848, №104093, №108286, №102633, №103382, №103825, №103824, №104885.

Такими чином, викладені факти засвідчують злочинні діяння службових осіб ТОВ "І.Ф.П." при здійсненні діяльності з експорту лісопродукції, а також приховування операцій від оподаткування.

Також встановлено, що для здійснення діяльності службовими особами ТОВ "І.Ф.П." використовуються офісні приміщення за адресою: м. Івано-Франківськ вул. Незалежності, буд. 4 оф. 614-615, власником яких згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є ТОВ «Агропромислова Фірма «Актіз ЛТД» (ЄДРПОУ 19396710).

З метою виявлення, фіксації та вилучення документів, предметів та речей, які зберегли на собі сліди вчинення вищевказаного кримінального правопорушення за період 2015-2016 років, а також з 01.01.2017 по 19.05.2017 року, а саме: договори (контракти), додаткові угоди до договорів (контрактів), рахунки фактури, сертифікати відповідності, експертні висновки та дослідження, видаткові та податкові накладні, платіжні документи, довіреності, акти приймання передачі, чорнові записи, бланки, печатки, штампи, грошові кошти, здобуті злочинним шляхом, та інші документи, предмети, речі, що стосуються придбання деревної сировини, її переробки та виготовлення і реалізації (експорту) готової продукції, лісоматеріали, які не мають законного походження, а також перекопіювати та вилучити із комп`ютерної техніки інформацію, яка міститься у електронних документах та стосується проведення даних протиправних фінансово-господарських операцій і мають значення для всебічного, повного і об`єктивного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні та в майбутньому матимуть статус доказів під час судового розгляду, на даний час виникла необхідність в проведенні обшуку офісних приміщень за адресою: м. Івано-Франківськ вул. Незалежності, буд. 4 оф. 614-615, власником яких згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є ТОВ «Агропромислова Фірма «Актіз ЛТД» (ЄДРПОУ 19396710).

Слідчий клопотання підтримала, посилаючись на викладені в ньому обставини, просила клопотання задовольнити.

Дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Згідно з ч. 1, 3 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке, крім іншого, повинно містити відомості про: житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Ч. 5 ст. 234 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчий планує провести обшук офісних приміщень за адресою: м. Івано-Франківськ вул. Незалежності, буд. 4 оф. 614-615, власником яких згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є ТОВ «Агропромислова Фірма «Актіз ЛТД» (ЄДРПОУ 19396710), а метою його проведення зазначає виявлення, фіксацію та вилучення документів, предметів та речей, які зберегли на собі сліди вчинення вищевказаного кримінального правопорушення за період 2015-2016 років, а також з 01.01.2017 по 19.05.2017 року, а саме: договори (контракти), додаткові угоди до договорів (контрактів), рахунки фактури, сертифікати відповідності, експертні висновки та дослідження, видаткові та податкові накладні, платіжні документи, довіреності, акти приймання передачі, чорнові записи, бланки, печатки, штампи, грошові кошти, здобуті злочинним шляхом, та інші документи, предмети, речі, що стосуються придбання деревної сировини, її переробки та виготовлення і реалізації (експорту) готової продукції, лісоматеріали, які не мають законного походження, а також перекопіювати та вилучити із комп`ютерної техніки інформацію, яка міститься у електронних документах та стосується проведення даних протиправних фінансово-господарських операцій і мають значення для всебічного, повного і об`єктивного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні та в майбутньому матимуть статус доказів під час судового розгляду.

В той же час вважаю вказане клопотання не достатньо обґрунтованим та передчасним, оскільки речі та документи, які сторона кримінального провадження передбачає виявити та зафіксувати в результаті проведення обшуку, можливо отримати в порядку, передбаченому Главою 15 КПК України, обґрунтованих підстав вважати протилежне слідчим не наведено, тому таке втручання не буде пропорційним поставленій слідчим меті.

Так, відповідно до положення ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів ч. 1 ст. 166 КПК України.

Згідно з ст. 30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Відтак, враховуючи вищенаведене, вважаю, що підстав для задоволення даного клопотання немає.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про проведення обшуку відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення22.05.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу67208443
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —344/6522/17

Ухвала від 22.05.2017

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Польська М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні