Ухвала
від 15.06.2017 по справі 359/4768/17
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/4768/17

Провадження № 1-кс/359/1113/2017

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2017 року м. Бориспіль

Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., при секретарі Пустовіт А.Б.,

за участю прокурора Мойсієнко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні без технічної фіксації в приміщенні суду клопотання процесуального керівника - прокурора Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_1 в кримінальному провадженні за №42017111100000040, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.02.2017 року, про надання тимчасового доступу до речей та документів, -

в с т а н о в и в :

Процесуальний керівник в кримінальному провадженні, яке здійснюється СВ Бориспільського ВП ГУ НП в Київській області, за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, звернувся до суду з відповідним клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.

Згідно поданого клопотання, встановлено, в ході здійснення досудового розслідування встановлено, що, згідно ст. 6 Закону України Про гуманітарну допомогу , товари (роботи і послуги), що визнані гуманітарною допомогою, звільняються від оподаткування в порядку, встановленому Податковим і Митним кодексами України. Згідно ст. 12 даного Закону, порушеннями законодавства про гуманітарну допомогу, що тягне за собою відповідальність згідно з законом, в тому числі і кримінальну, є використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням та з метою отримання прибутку.

В свою чергу, 07.07.2015 в Бориспільській РДА Київської області зареєстрована Благодійна організація Благодійний фонд Врятуй і збережи (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 39880313) з дозволеними видами господарської діяльності: надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання (код КВЕД 88.99). Згодом, 17.08.2015 Благодійну організацію Благодійний фонд Врятуй і збережи (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 39880313) включено до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги з реєстраційним номером ЄР 823, що дало їй законні підстави на здійснення господарської діяльності з отримання та використання гуманітарної допомоги.

Так, з моменту включення Благодійної організації Благодійний фонд Врятуй і збережи (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 39880313) до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, даним суб'єктом господарювання в період з серпня 2015 року по поточний період 2017 року завезено на митну територію України гуманітарної допомоги у виді одягу, взуття, товарів для дому, меблів, побутової техніки тощо загальною вагою понад 330 (триста тридцять) тон для її розподілу серед визначеного кола набувачів.

Водночас, згідно відомостей, наявних у фінансово-звітних документах, поданих Благодійною організацією Благодійний фонд Врятуй і збережи (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 39880313) до спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги - Міністерства соціальної політики України, перераховані вантажі гуманітарної допомоги, згідно розподілу, передано набувачам, серед яких були Ксаверівська сільська рада Васильківського району Київської області, Вишгородський історико-культурний заповідник, Асаціація багатодітних сімей та дітей-сиріт Приірпіння, військова частина А3628, Київська обласна громадська організація Громадський актив Київщини , тощо.

Разом з цим органом досудового розслідування встановлено, що вищевказані набувачі гуманітарної допомоги від Благодійної організації Благодійний фонд Врятуй і збережи (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 39880313) жодних товарів в якості гуманітарної допомоги не отримували. Дані товари були використані Благодійною організацією Благодійний фонд Врятуй і збережи , в порушення вимог Закону України Про гуманітарну допомогу , не за цільовим призначенням та з метою отримання прибутку. На даний момент місцезнаходження зазначеної гуманітарної допомоги не встановлене, фактичні отримувачі, місце та спосіб її розподілу між ними невідомі.

Водночас, 02.06.2017 проведено обшук у домоволодінні за місцезнаходженням Благодійної організації Благодійний фонд Врятуй і збережи в м. Бориспіль Київської області по вул. Шкіля, 8, а також в складських приміщеннях фонду за адресами: Київська область, м. Бориспіль, вул. Завокзальна, 9а та м. Київ, вул. Клеманська, 3, де виявлено гуманітарну допомогу у вигляді: одягу, взуття, меблів, продуктів харчування у вигляді вагового чаю, який знаходився в пакетах для дитячих підгузників фірми Памперс , мінеральної води та печива, походження яких на даний час не встановлено.

Так, органу досудового розслідування для повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідно дослідити відомості, наявні у документації, яка повинна зберігатися у Міністерстві соціальної політики України та яка подавалася з серпня 2015 року по поточний період 2017 року Благодійною організацією Благодійний фонд Врятуй і збережи (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 39880313, місцезнаходження: м. Бориспіль Київської області, вул. Шкіля, буд. 8) щодо визначення потреби у отриманні гуманітарної допомоги (письмові пропозиції донора про її надання, письмові згоди отримувача гуманітарної допомоги на її отримання разом з підтверджуючою документацією тощо); визнання вантажів гуманітарною допомогою, адресованих донорами для даної організації; проведення митних формальностей поставленої гуманітарної допомоги та її подальшого розподілу між набувачами, для чого необхідно вилучити оригінали поданих документів.

Без вилучення перерахованих документів неможливо повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадження, встановити осіб, які вчинили зазначене кримінальне правопорушення, а також прийняти законне рішення у цьому кримінальному провадженні. Відомості, наявні у цих документах, у своїй сукупності можуть бути доказами під час судового розгляду, тому в органу досудового розслідування виникла необхідність у вилученні перерахованих документів, які повинні зберігатися у Міністерстві соціальної політики України, місцезнаходження: м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 8/10.

Тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Крім цього, враховуючи, що вказані речі та документи знаходяться у володінні службових осіб Міністерства соціальної політики України, котрі можуть бути зацікавленими у результатах досудового розслідування та причетними до вчинення кримінального правопорушення, що розслідується, то в такому разі орган досудового розслідування приходить до висновку, що повідомлення вказаних осіб щодо розгляду цього клопотання про тимчасовий доступ до документів може створити реальну загрозу зміни або знищення документів, можливість тимчасового доступу до яких може бути надана слідчим суддею, внаслідок чого вказане клопотання, згідно ч. 2 ст. 163 КПК України, може бути розглянуте слідчим суддею без виклику осіб, у володінні яких вони знаходяться.

У цьому зв'язку прокурор просила розглянути дане клопотання без виклику представників Міністерства соціальної політики України.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Представник Міністерства соціальної політики України про час та місце розгляду клопотання не повідомлявся з урахуванням приписів ч.2 ст.163 КПК України.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріалами клопотання, суд вважає за доцільне клопотання задовольнити.

З матеріалів клопотання вбачається наявність підстав для тимчасового доступу до документації та інформації, які перебувають у володінні та розпорядженні Міністерства соціальної політки України, оскільки такі дані нададуть можливість органу досудового розслідування встановити обставини вчинення кримінального правопорушення, встановити можливих осіб, які причетні до скоєння злочинів в рамках розслідування даного кримінального провадження, призначити, за необхідності, відповідні експертизи та провести інші слідчі дії.

Запитувана прокурором інформація та документація сама по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким розглядається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.

У відповідності до п.5 ч.1 ст. 162 КПК України запитувана інформація не є такою, що містить охоронювану законом таємницю.

В той же час, слідчий суддя приходить до висновку, що запитувана інформація може бути використана як доказ встановлення осіб, що були причетні до кримінального правопорушення, та встановлення всіх обставин вчинення такого правопорушення.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

З цього приводу, слідчим суддею встановлено необхідність забезпечення органу досудового розслідування доступу до документів та речей, зазначених в клопотанні, оскільки іншим шляхм перевірити викладені обставини не надається можливості. В разі необхідності вилучення їх належним чином засвідчених копій чи заміною їх на засвідчені копії.

Термін дії ухвали слід визначити строком на один місяць з моменту її проголошення.

На підставі викладеного та беручи до уваги те, що запитувана інформація може допомогти у встановленні дійсних обставин вчинення кримінального правопорушення та встановити особу (осіб), що його вчинила, а також має значення для встановлення істини по справі, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

Клопотання процесуального керівника - прокурора Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_1, - задовольнити.

Надати прокурору Бориспільської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_1, прокурорам групи прокурорів в кримінальному провадженні №4201711100000040, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.02.2017 року, або за її дорученням працівникам оперативного підрозділу - управління захисту економіки в Київській області ДЗЕ Національної поліції України, - дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні службових осіб Міністерства соціальної політики України, місцезнаходження: м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 8/10, та вилучити у службових осіб Міністерства соціальної політики України:

документацію, яка подавалася з серпня 2015 року по поточний період 2017 року Благодійною організацією Благодійний фонд Врятуй і збережи (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 39880313, місцезнаходження: м. Бориспіль Київської області, вул. Шкіля, буд. 8) до Міністерства соціальної політики України щодо визначення потреби у отриманні гуманітарної допомоги (письмові пропозиції донора про її надання, письмові згоди отримувача гуманітарної допомоги на її отримання разом з підтверджуючою документацією тощо); визнання вантажів гуманітарною допомогою, адресованих донорами для даної організації; проведення митних формальностей поставленої гуманітарної допомоги та її подальшого розподілу між набувачами; звіти про розподіл гуманітарної допомоги та отримання її набувачами, з залишенням належним чином засвідчених її копій.

Посадовим особам Міністерства соціальної політки України - надати тимчасовий доступ вказаним в ухвалі особам до запитуваних документів та речей, у встановленому порядку, з можливістю їх вилучення та залишенням належним чином завірених копій документів.

Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її проголошення, тобто до 15.07.2017 року.

У разі невиконання ухвали слідчого судді відповідно до ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотання слідчого (прокурора) має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою отримання необхідної інформації.

Ухвала слідчого судді окремому оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С.М.Вознюк

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення15.06.2017
Оприлюднено23.06.2017
Номер документу67209825
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —359/4768/17

Ухвала від 15.06.2017

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Вознюк С. М.

Ухвала від 15.06.2017

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Вознюк С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні