ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
19.06.2017 Справа № 908/1242/17
Суддя Дроздова С.С., розглянувши позовну заяву,
до відповідача 1: Колективного підприємства Трест «Кременчукнафтохімбуд» (39600 Полтавська область, м. Кременчук, вул. Жовтнева, 8/18)
до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю «МД ГРУП ЗАПОРІЖЖЯ» (69006 м. Запоріжжя, вул. Валерія Лобановського, буд. 6-А)
про стягнення 72 947 грн. 72 коп.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «МД Істейт» звернулося до господарського суду Запорізької області з позовом, відповідно до якого просить суд стягнути солідарно з Колективного підприємства Трест «Кременчукнафтохімбуд» 60 806 грн. 43 коп. основного боргу, 12 141 грн. 29 коп. штрафу; солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «МД ГРУП ЗАПОРІЖЖЯ» 1 000 грн. 00 коп. боргу за договором поруки від 10.05.2017р. № 10/05-2.
Позовна заява підлягає поверненню відповідно до п.п. 2, 3 ст. 63 ГПК України.
У шапці позовної заяви відповідачем 1 зазначено Колективне підприємство Трест «Кременчукнафтохімбуд» (39600 Полтавська область, м. Кременчук, вул. Жовтнева, 8/18), код ЄДРПОУ 01270724, тоді як договір поставки № 235/ОД/КР/17 від 24.01.2017р., підписаний між Товариством з обмеженою відповідальністю «МД Істейт» та КП трест «КНХБ» завод «МК І ЗБ» з кодом ЄДРПОУ 01282733, тобто різні юридичні особи.
В ст. 21 ГПК України визначено, що сторонами в судовому процесі – позивачами і відповідачами – можуть бути підприємства та організації, зазначені в ст.1 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі – підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. Зазначені особи мають право бути позивачами і відповідачами в суді.
Відповідно до безкоштовного запиту відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у реєстрі за кодом ЄДРПОУ 01270724 значиться юридична особа - Колективне підприємство Трест «Кременчукнафтохімбуд», тоді як відповідно до запиту щодо коду ЄДРПОУ 01282733 - КП трест «КНХБ» завод «МК І ЗБ», відомості у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні.
Згідно до ст. ст. 54 та 57 ГПК України зміст та форма позовної заяви повинні відповідати приписам вказаних норм законодавства. Позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування сторін, зміст позовних вимог та виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство на підставі якого подається позов, ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності.
У позовній заяві необхідно зазначити докази, які підтверджують певні юридичні факти та обставини з викладенням їх суті. Отже, зазначені обставини необхідно не лише зазначити, а й обґрунтувати відповідним чином, що випливає зі змісту ст. 33 ГПК України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
При повторному звернені до господарського суду позивачу необхідно уточнити статус відповідача 1 за даним позовом та надати відповідні документи в підтвердження, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та надати пояснення щодо сторін, які підписали договір поставки № 235/ОД/КР/17 від 24.01.2017р., та яке відношення вони мають до поданої позивачем позовної заяви.
Обґрунтований розрахунок суми, що стягується, складається із зазначенням: дати/терміну настання строку виконання основного зобов'язання, застосованих методів, періодів нарахування, тощо.
Позивачем ставляться вимоги про солідарне стягнення з Колективного підприємства Трест «Кременчукнафтохімбуд» 60 806 грн. 43 коп. основного боргу, 12 141 грн. 29 коп. штрафу та солідарне стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «МД ГРУП ЗАПОРІЖЖЯ» 1 000 грн. 00 коп. боргу за договором поруки від 10.05.2017р. № 10/05-2.
Разом з тим, позовні матеріали не містять докладного та обґрунтованого розрахунку заявлених до стягнення сум із зазначенням методики та періоду нарахування.
Згідно з ч. 3 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
Разом з тим, позовні матеріали не містять докладного та обґрунтованого розрахунку заявленої до стягнення суми; не надано документальних доказів в підтвердження порушення прав та законних інтересів позивача діями або бездіяльністю відповідачів 1 та 2.
Відповідно до ст. 54 та ст. 57 ГПК України зміст та форма позовної заяви повинні відповідати приписам вказаної норми законодавства.
За змістом Розділів VIII, IX ГПК України всі без виключення вказані в них вимоги до позовної заяви та відомості є обов'язковими для зазначення позивачем у позовній заяві, їх обов'язковість встановлена законодавцем і не може залежати від бажання особи, що звертається до суду, можливості подальшого з'ясування цих відомостей судом після відкриття провадження у справі та під час підготовки справи до розгляду тощо.
Вказані норми носять імперативний характер і не підлягають ігноруванню стороною чи судом з посиланням на будь-які суб'єктивні висновки та обставини.
На підтвердження цього висновку свідчить і ст. 4-1 ГПК України, згідно якої господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом.
Згідно з ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п.п. 2,3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву та додані до неї документи повернути позивачу без розгляду.
Додаток: позовна заява з додатком до неї на 34 аркушах, у тому числі оригінали платіжного доручення № 20338 від 13.06.2017р. про сплату судового збору у розмірі 1 600 грн. 00 коп.
Суддя С.С. Дроздова
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2017 |
Оприлюднено | 23.06.2017 |
Номер документу | 67255680 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні