Рішення
від 12.06.2017 по справі 922/1189/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" червня 2017 р.Справа № 922/1189/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Хотенця П.В.

при секретарі судового засідання Гаврильєву О.В.

розглянувши справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтичний альянс", м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіценна", м. Навоій, Республіка Узбекистан про стягнення 43527,25 доларів США (1179602,66 грн.) за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_1, дов. від 24.01.2017 року

відповідача - не з*явився

ВСТАНОВИВ:

Розглядається позовна вимога про стягнення з відповідача заборгованість у розмірі 43527,25 доларів США (що за офіційним курсом НБУ складає 1179602,66 грн.) за контрактом № 10816/АА від 26 вересня 2016 року.

Представник позивача у судовому засіданні та у наданому клопотанні просить суд долучити до матеріалів справи додаткові документи.

Суд, задовольняє клопотання позивача, долучає до матеріалів справи надані документи та переходить до розгляду справи по суті.

Представник позивача у судовому засіданні та у наданому нормативно-документальному обґрунтуванні позовних вимог підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з*явився. у переданій через представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтичний альянс" заяві визнає позов у повному обсязі.

Згідно частини 5 статті 78 Господарського процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

У пункті 3.12 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначається, що згідно з частиною 4 статті 78 Господарського процесуального кодексу України господарський суд виносить ухвалу про прийняття відмови позивача від позову, а відповідно до частини 5 цієї ж статті приймає рішення про задоволення позову у разі визнання його відповідачем.

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що подана відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Авіценна" заява про визнання позову, є такою, що відповідає змісту частини 5 статті 78 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, судом встановлено наступне.

26 вересня 2016 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фармацевтичний альянс" (позивачем, продавцем) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Авіценна" (відповідачем, покупцем) було укладено контракт № 10816/АА.

Відповідно до пункту 11.1. Контракту цей контракт регулюється правом (законодавством) України. Всі суперечки і розбіжності, що випливають з цього Контракту або пов'язані з ним, є підвідомчими та підсудними та підлягають розгляду та вирішенню в господарському суді м. Харкова, Україна, відповідно до матеріального і процесуального права (законодавства) України.

Згідно пункту 1.1. Контракту продавець продає, а покупець купує товар відповідно до Специфікації, яка є невід'ємною його частиною (додаток №1 до цього контракту).

Відповідно до додатком №1 до Контракту передбачено поставку товарів: діамантовий зелений у кількості 50 кг. вартістю 2615,00 доларів США, калію йодид у кількості 500 кг. вартістю 29350,00 доларів США, ментол у кількості 500 кг. вартістю 35000 доларів США.

Загальна вартість товарів за додатком №1 до Контракту складає 66965,00 доларів США.

Згідно вказаного додатку №1 та пункту 3.1. Контракту покупцеві надається знижка у розмірі 23437,75 доларів США. Разом загальна вартість Контракту, що підлягає оплаті, з урахуванням знижок становить 43527,25 доларів США.

Відповідно до пункту 5.1. Контракту покупець здійснює оплату товару за даним контрактом в доларах США шляхом банківського переказу на рахунок продавця протягом 60 днів з дати поставки товару.

Згідно пункту 4.1. Контракту покупець поставляє товар, вказаний у Специфікації на умовах СРТ-Навої (відповідно до ІНКОТЕРМС-2010р.)

Відповідно до пункту 4.2 Контракту датою поставки товару вважається дата надходження товару до Республіки Узбекистан і позначки митних органів Республіки Узбекистан на товаротранспортній накладній.

Згідно пункту 4.9. Контракту дата поставки підтверджується актом прийому-передачі товару, підписаний двома сторонами: покупцем та продавцем.

Відповідно до акту прийому-передачі товару до Контракту №1 від 16 грудня 2016 року підтверджено поставку товарів "Діамантовий зелений" 50 кг. та "Ментол" 500 кг. на загальну суму з урахуванням знижки 24449,75 доларів США.

Згідно акту прийому-передачі товару до Контракту № 2 від 27 грудня 2016 року підтверджено поставку товару "Калію йодид" 500 кг. на суму з урахуванням знижки 19077,50 доларів США.

Матеріали справи свідчать про те, що 27 грудня 2016 року продавцем у повному обсязі виконано обов'язок поставити товар, обумовлений Контрактом.

Відповідно до пункту 5.1. Контракту покупець здійснює оплату товару за даним контрактом у доларах США шляхом банківського переказу на рахунок продавця протягом 60 днів з дати поставки товару.

Таким чином, з 28 грудня 2016 року почався перебіг строку у 60 днів, впродовж якого поставлений товар мав бути оплачений покупцем. Такий обов*язок мав бути виконаний покупцем до 25 лютого 2017 року.

Згідно частини 1 статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до частини 1 статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Статтею 655 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно частини 1 статті 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Відповідно до частини 1 статті 691 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу.

Згідно частин 1, 2 статті 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуча має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно статтей 526 та 525 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.

Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно частини 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору, у разі задоволення позовних вимог, покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 124, 129 Конституції України, статтями 6, 11, 15, 16, 509, 530, 525, 526, 610, 611, 655, 691, 692, 712, Цивільного кодексу України, статтею 193 Господарського кодексу України, статтями 1, 4, 12, 22, 33-34, 43, 44, 49, 75, 78, 82-85 Господарського процесуального кодексу України,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіценна" (210100, Республіка Узбекистан, м. Навоій, вул. Навоій, 65, ОКПО 18128775, ІПН 203682885) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтичний альянс" (61000, м. Харків, вул. Благовіщенська, 13, літ. А-2, код ЄДР 38278056, ІПН 382780520338) заборгованість у розмірі 43527,25 доларів США (що за офіційним курсом НБУ складає 1179602,66 грн.).

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіценна" (210100, Республіка Узбекистан, м. Навоій, вул. Навоій, 65, ОКПО 18128775, ІПН 203682885) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтичний альянс" (61000, м. Харків, вул. Благовіщенська, 13, літ. А-2, код ЄДР 38278056, ІПН 382780520338) 17694,04 грн. судового збору.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 16.06.2017 р.

Суддя ОСОБА_2

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.06.2017
Оприлюднено23.06.2017
Номер документу67256481
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1189/17

Рішення від 12.06.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 10.04.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні