Ухвала
від 25.05.2017 по справі 369/5534/17
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/5534/17

Провадження № 1-кс/369/1397/17

УХВАЛА

Іменем України

25.05.2017 року м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 про проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017110200001982 від 04.04.2017 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 229 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 звернулась доКиєво-Святошинського районного суду Київської області з даним клопотанням, мотивуючи його тим, що

Слідчим відділом Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове слідство у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017110200001982 від 04.04.2017 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 229 КК України.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що 06.03.2017 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 через Веб-сайт, Інтернет магазину «ispace.com.ua», замовив навушники з мікрофоном марки Apple EarPods with Remote and Mic White (MD827LL/HC), код товару (66241), які вирішив придбати для власного користування, за ціною 245 грн. 10.03.2017 близько о 17.10 год. кур`єр Інтернет магазину «ispace.com.ua», здійснив доставку вказаних навушників за попередньо домовленою з ОСОБА_4 адресою: АДРЕСА_1 , після чого останній передав йому грошові кошти в розмірі 315 грн. (245 грн. ціна навушників, 70 грн. ціна доставки).

Відповідно до висновку сертифікованого сервісного центру «ERC» (Іноземне підприємство І-АР-СІ), що являються офіційними імпортерами продукції Apple в Україні, №11365 від 16.03.2017 навушники з мікрофоном марки Apple EarPods with Remote and Mic White (MD827LL/HC) - не є оригінальними, тобто являються підробленими (контрафактними).

Відповідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме коду ЄРДПОУ 2967503052, зазначеному в товарному чекові №РН-0310/0016 від 10 березня 2017 року на навушники з мікрофоном марки Apple EarPods with Remote and Mic White (MD827LL/HC), власником Інтернет магазину «ispace.com.ua» являється ФОП ОСОБА_5 ( АДРЕСА_2 ( НОМЕР_1 )).

Слідчим СВ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області 04.04.2017 відомості про вчинений злочин внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017110200001982із правовою кваліфікацією ч.1 ст.229 КК України та розпочато досудове розслідування.

Проведеними під час досудового розслідування оперативно розшуковими заходами, спрямованими на встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, показаннями свідків, оглядами Інтернет сайтів iSPACE та Maclove встановлено, що фактичним власником Інтернет магазину ІНФОРМАЦІЯ_2 являється ФОП ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_2 ), у власності якого перебувать також Інтернет магазин « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та роздрібні магазини Maclove, де може зберігатись та пропонується до продажу значна кількість підробленої (контрафактної) продукції, позначеної торговельними марками APPLE, iPad, iPhone, iPod, MacBook, iMac, (стилізована), логотипом Apple та такої, що переміщена через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності компанії-правовласника, митних правил та без сплати передбачених законодавством платежів, тобто ввезена в Україну незаконним шляхом.

В ході проведення досудового розслідування також встановлено, що приміщення Інтернет магазинів, складів та підсобні приміщення Maclove, користувачем яких являється ФОП ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_2 ) знаходяться за адресами: АДРЕСА_3 нежилі приміщення з №6 по №16 (група приміщень №1, літ В), нежилі приміщення з №1-2 (група приміщень №2, літ В) першого поверху та нежилі приміщення з №40 по №43 (група приміщень №1, літ В) другого поверху; АДРЕСА_4 ; АДРЕСА_5 , приміщення Інтернет магазину, складів та підсобні приміщення iSPACE, користувачем яких являється ФОП ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_2 ) знаходяться за адресою: АДРЕСА_6 нежилі приміщення з №1 по №8 (група приміщень №119, літ А).

Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна, відповідей Комунального підприємства Київської міської ради «Київського міського бюро технічної інвентаризації», планів з будівельних паспортів, нежилі приміщення, що розташовані за адресою: АДРЕСА_3 нежилі приміщення з №6 по №16 (група приміщень №1, літ В), нежилі приміщення з №1-2 (група приміщень №2, літ В) першого поверху та нежилі приміщення з №40 по №43 (група приміщень №1, літ В) другого поверху, на праві приватної власності належать: ТОВ «ПОЛЕПРОМХІМ», Код ЄДРПОУ: 33227908.

Також, під час проведення досудового розслідування було встановлено, що за даними адресами, зберігаються чорнові записи, комп`ютерна техніка на якій міститься інформація про кількість реально ввезеної продукції APPLE на територію України, назви юридичних та фізичних осіб підприємців, реквізити яких використовуються для прикриття незаконної діяльності осіб, які займаються незаконним переміщенням, контактні дані вказаних осіб в програмах спілкування через мережу Інтернет.

Метою проведення обшуку є виявлення та фіксація речей та документів, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження, встановлення осіб, діями яких правовласнику та державному бюджету завдано шкоди, відомостей про обставини кримінального правопорушення або майна, в тому числі грошових коштів, яке було здобуте в результаті вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч.2 ст.233 КПК України під житлом розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

У відповідності до ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності проведення обшуку слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Таким чином, підставами для обшуку приміщень Інтернет магазину Maclove, складів та підсобних приміщень, за адресою: АДРЕСА_3 нежилі приміщення з №6 по №16 (група приміщень №1, літ В), нежилі приміщення з №1-2 (група приміщень №2, літ В) першого поверху та нежилі приміщення з №40 по №43 (група приміщень №1, літ В) другого поверху є наявність обґрунтованих підозр вважати, що там може знаходитись та пропонуватись до продажу значна кількість підробленої (контрафактної) продукції, позначеної торговельними марками APPLE, iPad, iPhone, iPod, MacBook, iMac, (стилізована), логотипом Apple та такої, що переміщена через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності компанії-правовласника, митних правил та без сплати передбачених законодавством платежів, тобто ввезена в Україну незаконним шляхом, зберігатися чорнові записи, комп`ютерна техніка на якій міститься інформація про кількість реально ввезеної продукції APPLE на територію України, назви юридичних та фізичних осіб підприємців, реквізити яких використовуються для прикриття незаконної діяльності осіб, які займаються незаконним переміщенням, контактні дані вказаних осіб в програмах спілкування через мережу Інтернет, яка є предметом злочину.

Враховуючи викладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, підробленої (контрафактної) продукції, позначеної торговельними марками APPLE, iPad, iPhone, iPod, MacBook, iMac, (стилізована), логотипом Apple та такої, що переміщена через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності компанії-правовласника, митних правил та без сплати передбачених законодавством платежів, тобто ввезена в Україну незаконним шляхом, чорнових записів, комп`ютерної техніки на якій міститься інформація про кількість реально ввезеної продукції APPLE на територію України, назви юридичних та фізичних осіб підприємців, реквізити яких використовуються для прикриття незаконної діяльності осіб, які займаються незаконним переміщенням, контактні дані вказаних осіб в програмах спілкування через мережу Інтернет, яка є безпосередньо предметом злочину та яка має значення для досудового розслідування і може бути доказом під час судового розгляду, необхідно провести обшук приміщень Інтернет-магазину Maclove нежилі приміщення, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Червоноткацька, 59 нежилі приміщення з №6 по №16 (група приміщень №1, літ В), нежилі приміщення з №1-2 (група приміщень №2, літ В) першого поверху та нежилі приміщення з №40 по №43 (група приміщень №1, літ В) другого поверху, на праві приватної власності належать: ТОВ «ПОЛЕПРОМХІМ», Код ЄДРПОУ: 33227908.

Тому прокурор просила надати дозвіл прокурору Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області юристу 1 класу ОСОБА_3 або уповноваженим особам за її дорученням на проведення обшуку приміщень Інтернет-магазину Maclove нежилі приміщення, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Червоноткацька,59 нежилі приміщення з №6 по №16 (група приміщень №1, літ В), нежилі приміщення з №1-2 (група приміщень №2, літ В) першого поверху та нежилі приміщення з №40 по №43 (група приміщень №1, літ В) другого поверху, на праві приватної власності належать: ТОВ «ПОЛЕПРОМХІМ», Код ЄДРПОУ: 33227908 із метою відшукання підробленої (контрафактної) продукції, позначеної торговельними марками APPLE, iPad, iPhone, iPod, MacBook, iMac, (стилізована), логотипом Apple та такої, що переміщена через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності компанії-правовласника, митних правил та без сплати передбачених законодавством платежів, тобто ввезена в Україну незаконним шляхом, чорнових записів, комп`ютерної техніки та магнітних носіїв, на яких містяться електронні документи чорнової бухгалтерії, які фіксують факт продажу контрафактної техніки APPLE і може бути доказом під час судового розгляду.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримала.

У відповідності до ч. 4 ст. 234 КПК України клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження.

Враховуючи припис ст. 107 КПК України, суд вважає за можливе розглянути вказане клопотання без фіксації технічними засобами.

Слідчий суддя, дослідивши матеріли кримінального провадження, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.

У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 233 КПК України під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно до вимог ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

У відповідності до усталеної практики Європейського Суду з прав людини в контексті вищевказаних положень, володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі «Іатрідіс проти Греції» [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II). Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності принципові верховенства права, що включає свободу від свавілля (див. рішення у справі «Антріш проти Франції», від 22 вересня 1994 року, Series А N 296-А, п. 42, та «Кушоглу проти Болгарії», заява N 48191/99, пп. 49 - 62, від 10 травня 2007 року). Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див., серед інших джерел, рішення від 23 вересня 1982 року у справі «Спорронг та Льонрот проти Швеції», пп. 69 і 73, Series A N 52). Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (див., наприклад, рішення від 21 лютого 1986 року у справі «Джеймс та інші проти Сполученого Королівства», n. 50, Series A N 98).

Як вбачається з листа КП Київської міської ради Київське міське бюро технічної інвентаризації від 13.05.2017 р. № 062/14-5561 (И-2017) згідно з якого вбачається що, починаючи з 01.01.2013 року, функції щодо державної реєстрації прав власності на об`єкти нерухомого майна, делеговані Державний реєстраційні службі України. Виходячи з наведеного, 01.01.2013 року Бюро позбавлено доступу до Реєстру. За наданням вичерпної інформації запропоновано звернутись до уповноважено органу.

При подачі даного клопотання, прокурором не було надано Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, згідно якої вбачались би актуальні дані щодо осіб у власності яких знаходяться приміщення за адресою АДРЕСА_3 , в яких планується проведення обшуку.

В порушення п. 6 ч. 3 ст. 234 КПК України прокурором не надано письмових доказів про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.

В зв`язку з чим, не доведено що відшукувані речі знаходиться у зазначеному в клопотанні приміщенні.

Тому, слідчий суддя не знаходить підстав для проведення обшуку володіння особи.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 110, 233-235 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 про проведення обшуку відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.05.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу67290453
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —369/5534/17

Ухвала від 25.05.2017

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні