ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2017 року Справа № 922/1969/16 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Полякова Б.М., - головуючого (доповідач у справі), Коваленка В.М., Короткевича О.Є., розглянувши касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Дельта Банк", м. Київ на ухвалувід 22.12.2016 господарського суду Харківської області та постановувід 07.03.2017 Харківського апеляційного господарського суду у справі№ 922/1969/16 господарського суду Харківської області про банкрутствоприватного підприємства "Торсінг Плюс", м. Харків голова комітету кредиторів фізична особа-підприємць ОСОБА_4, м. Харків ліквідатор Севостьянов Є.В., м. Харків в судовому засіданні взяли участь представники:
ПАТ "Дельта Банк" ліквідатор Потапенко С.Ю., довір.; Севостьянов Є.В., особисто;
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Харківської області від 07.07.2016 порушено провадження у справі № 922/1969/16 про банкрутство приватного підприємства "Торсінг Плюс" (далі - ПП "Торсінг Плюс", боржник) в порядку загальних норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
Постановою від 11.10.2016 припинено процедуру розпорядження майном, визнано боржника банкрутом, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Севостьянова Є.В., зобов'язано його вчинити певні дії та інше.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 22.12.2016 (суддя Усатий В.О.) у справі № 922/1969/16 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс боржника, юридичну особу - ПП "Торсінг Плюс" ліквідовано. Суд виходив з того, що ліквідатор виконав всі заходи по ліквідації банкрута у підтвердження чого надав суду всі необхідні документи.
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 07.03.2017 (судді: Здоровко Л.М. - головуючий, Лакіза В.В., Плахов О.В.) ухвалу від 22.12.2016 залишено без змін із тих же підстав.
Не погоджуючись із прийнятими судовими рішеннями, публічне акціонерне товариство "Дельта Банк" (далі - ПАТ "Дельта Банк", скаржник) звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить їх скасувати, справу направити до місцевого господарського суду для продовження ліквідаційної процедури.
Касаційна скарга мотивована порушенням судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, зокрема ч. 1 ст. 23, ч. ч. 2, 5 ст. 41, ч. 6 ст. 42 Закону про банкрутство, ст. 43 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) . Скаржник, зазначає, що судами неповно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, оскільки останні не свідчать про вчинення ліквідатором всіх необхідних дій, спрямованих на формування ліквідаційної маси боржника.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню. При цьому, звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів .
Як встановлено судами попередніх інстанцій, з метою виявлення додаткового майна боржника ліквідатором було направлено відповідні запити до реєстраційних установ, у відповідь на які він був повідомлений про відсутність у боржника на праві власності будь-якого рухомого та нерухомого майна.
Крім того, за наслідками проведення інвентаризації майна ПП "Торсінг Плюс", ліквідатором, за участю матеріально відповідальної особи керівника боржника ОСОБА_9 , встановлено факт відсутності коштів в касі та на рахунку підприємства.
Також, згідно Відомостей з Державного реєстру патентів України щодо боржника відсутні відомості про наявність у нього будь-яких прав інтелектуальної власності.
Що стосується дебіторської заборгованості, то судом апеляційної інстанції зазначено, що остання станом на 16.12.2016 відсутня, що підтверджується ліквідаційним балансом ПП "Торсінг Плюс". А можливість наявності у боржника субсидіарної відповідальності, виключається тією обставиною, що згідно статуту ПП "Торсінг Плюс", засновником підприємства є одна особа.
Крім того, на виконання приписів ч. 7 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатором в якості ліквідаційного рахунку використовувався один рахунок № 26003140981001, що згідно довідки ПАТ "Полтава - банк" від 24.11.2016 № 237 був закритий 24.11.2016.
Слід зауважити, що судами попередніх інстанцій також встановлено, що на виконання вимоги ч. 1 ст. 46, поданий до господарського суду звіт ліквідатора був затверджений комітетом кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів від 16.12.2016 №2).
Так, 16.12.2016 на засіданні комітету кредиторів було схвалено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, визнано роботу ліквідатора задовільною ; прийнято рішення про звернення до господарського суду від імені комітету кредиторів з клопотанням про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу та вважати погашеними вимоги кредиторів боржника, які не задоволені за недостатністю майна банкрута.
При цьому скаржник - ПАТ "Дельта Банк" згідно протоколу засідання зборів кредиторів № 1 від 20.09.2016 є членом комітету кредиторів, а отже рішення про затвердження звіту ліквідатора у грудні 2016 приймалося в тому числі за його участі.
Разом з тим посилання скаржника про відсутність судового акту про призначення до розгляду звіту ліквідатора, судом касаційної інстанції до уваги не беруться, оскільки апеляційним господарським судом встановлено, що ухвалою господарського суду Харківської області від 14.12.2016 його було призначено до розгляду на 22.12.2016 та, відповідно, зобов'язано ліквідатора надати суду всі докази виконання ліквідаційної процедури, ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс (т.2 а.с.193).
З огляду на вищезазначене судами попередніх інстанцій вірно надано оцінку тому факту, що звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є повним та обґрунтованим, оскільки додані до нього документи підтверджують належне виконання арбітражним керуючим Севостьяновим Є.В. обов'язки ліквідатора, у зв'язку з чим, рішення про припинення провадження у справі про банкрутство ПП "Торсінг Плюс" є законним та обґрунтованим.
Відтак доводи касаційної скарги не спростовують висновків судів попередніх інстанцій, а касаційна скарга ПАТ "Дельта Банк" підлягає залишенню без задоволення, а законні та обґрунтовані рішення суду першої та апеляційної інстанцій - залишенню без змін, як такі, що прийняті з дотриманням норм чинного законодавства.
З урахуванням викладеного та керуючись ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 111 5 , 111 7 , 111 9 - 111 11 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" залишити без задоволення.
2. Ухвалу господарського суду Харківської області від 22.12.2016 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 07.03.2017 у справі № 922/1969/16 залишити без змін.
Головуючий Б.М. Поляков
Судді В.М. Коваленко О.Є. Короткевич
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2017 |
Оприлюднено | 23.06.2017 |
Номер документу | 67310057 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Поляков Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні