Постанова
від 25.05.2017 по справі 810/1542/17
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 травня 2017 року           № 810/1542/17

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Фастівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТДК» про стягнення заборгованості по страхових внесках,

Суть спору: До Київського окружного адміністративного суду звернулось Фастівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТДК» про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 4398,98 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не була сплачена в повному обсязі заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені, застосованих позивачем на підставі рішення №17 від 17.12.2014 в сумі 4398,98 грн., яку позивач просить стягнути в примусовому порядку.

Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 28.04.2017 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суд зазначає, що з метою належного повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДК" (ідентифікаційний код 31538929) про дату, час і місце судового розгляду справи копію ухвали суду від 28.04.2017 та повістку про виклик у судове засідання на 25.05.2017 о 09:00 год. було направлено рекомендованою кореспонденцією на поштову адресу позивача, що зазначена у позовній заяві - 08500, Київська область, м.Фастів, вул.Зарічна, 40, однак поштове відправлення було повернуто до суду з відміткою відділення поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання".

Згідно з ч.8 статті 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

В той же час, згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДК" є - 08500, Київська область, м.Фастів, вул.Зарічна, 40.

Відповідно до ч. 11ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи обмежені строки розгляду справи, недопущення їх порушення та безпідставного затягування вирішення спору, приймаючи до уваги, що наявні в матеріалах справи докази в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, а сторони є належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглядати справу за відсутністю представників позивача та відповідача.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТДК" (ідентифікаційний код юридичної особи: 31538929, місцезнаходження юридичної особи: 08500, Київська область, м.Фастів, вул.Зарічна, 40), є юридичною особою та як платник страхових внесків перебуває на обліку в Фастівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду Київської області, а отже є страхувальником у розумінні положень Закону України, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 10.07.2014.

Згідно з преамбулою Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058 (далі – Закон № 1058 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Положеннями абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону № 1058 страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Відповідно до п.1,2 ч.11 статті 25 Закону №2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:

1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Фастівським об'єднаним упралінням Пенсійного фонду України Київської області було винесено рішення №17 від 17.12.2014 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату страхувальниками страхових вснесків, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 242,27 грн. та нарахована пеня у розмірі 4156,71 грн. На виконання вимог статті 106 Закону № 1058-15 вказане рішення було направлено рекомендованою кореспонденцією на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДК", та було вручене відповідачу особисто, що підтверджується рекомедованим повідомленням про вручення поштового віправлення 10.01.2015.

Стаття 106 Закону № 1058 передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

На підставі зазначеної норми позивачем на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу № Ю 6-У від 17.02.2017 у розмірі 4398,98 грн, яка була вручена відповідачу особисто, що підтверджується рекомедованим повідомленням про вручення поштового віправлення 25.02.2017.

Згідно ч. 3 ст. 106 Закону України страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми недоїмки, вказана вимога про сплату боргу є узгодженою.

Отже, станом на момент розгляду справи за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 4398,98 грн. зі сплати штрафних санкцій та пені згідно рішення №17 від 17.12.2014 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату страхувальниками страхових вснесків.

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення заборгованості у сумі 4398,98 грн. є обґрунтованими та такими, що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

          Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДК" (ідентифікаційний код юридичної особи: 31538929, місцезнаходження юридичної особи: 08500, Київська область, м.Фастів, вул.Зарічна, 40) на користь Фастівського об'єднаного управління Пенсійного фонду Київської області (ідентифікаційний код 37583191, місцезнаходження 08500, м.Фастів, вул.Саєнка, буд.10, Київська область) заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені в сумі 4398,98 грн. (чотири тисячі триста дев'яносто вісім грн. 98 коп.)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                 Кушнова А.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.05.2017
Оприлюднено29.06.2017
Номер документу67345845
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/1542/17

Постанова від 25.05.2017

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 28.04.2017

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 28.04.2017

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні