ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2017 року справа № 813/1901/17
Львівський окружний адміністративний суд в складі
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
секретар судового засідання Булавко О.З.
з участю представників
від позивача - ОСОБА_1,
від відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ТзОВ) Топ Форест про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося в суд з позовом до ТзОВ Топ Форест про стягнення коштів в розмірі 15597 грн. 51 коп.
Позовні вимоги мотивовані нормами ст. 121 Конституції України, ст.ст.19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» .
Представник позивача дала аналогічні пояснення, просить позов задоволити.
Відповідач проти позову заперечує, вважає, що ним було працевлаштовано інваліда, та як наслідок виконано вимоги чинного законодавства. Також відповідач стверджує, що позивачем неправильно визначено середньорічну заробітну плату.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог ч.1 ст.41 КАС України.
Дослідивши наявні докази, вивчивши матеріали справи, окружний адміністративний суд виходив з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Як вбачається з Акта перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування за №13290530355, складеного Головним управлінням Держпраці у Львівській області, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу відповідача становить за 2015 рік становить 12 осіб, з них: інвалідів (середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно чинного законодавства встановлена інвалідність) - 0. Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 1 особа.
Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» , підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Розрахунком заборгованості по платежу до Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів за 2015 рік визначено суму штрафних санкцій в розмірі 13554 грн. 17 коп. та правомірно нараховано пеню в розмірі 2043 грн. 34 коп.
При цьому, судом не можуть бути покладені в основу мотивів судового рішення посилання відповідача на те, що позивачем неправильно визначено середньорічну заробітну плату, оскільки розрахунок такої здійснено у відповідності до вимог Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої Наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2014 року за №5 та Інструкції щодо заповнення звітності №10-ПІ, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики від 10.02.2007 року №42, і така становить 27108 грн. 33 коп.
Також, не можуть вважатись обгрунтованими посилання відповідача на те, що ним виконано вимоги щодо працевлаштування інваліда, оскільки працівник отримав інвалідність, згідно довідки МСЕК, лише у жовтні 2015 року, а відтак, здійснюючи розрахунок кількості працівників інвалідів у відповідності до положень з п.3.2.5 Інструкції зі статистики кількості працівників, можна прийти до висновку, що товариством не виконано вимоги згаданого Закону.
За наведених обставин, адміністративний суд вважає, що позов підставний і обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то, у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, такі з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 163, 167, 258 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Топ Форест (код ЄДРПОУ 33010136), що знаходиться за адресою: Львівська область, м.Новояворівськ, вул.І.Франка, 4/92, на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, що знаходиться за адресою: м.Львів, пл.Маланюка, 6, (код ЄДРПОУ 13817458) 15597 (п'ятнадцять тисяч п'ятсот дев'яносто сім) грн. 51 коп.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
4. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23 червня 2017 року.
Суддя В.Я.Мартинюк
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2017 |
Оприлюднено | 29.06.2017 |
Номер документу | 67346389 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мартинюк Віталій Ярославович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мартинюк Віталій Ярославович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мартинюк Віталій Ярославович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні