Ухвала
від 22.06.2017 по справі 127/13262/17
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/13262/17

Провадження №1-кс/127/5352/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2017 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю слідчого ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_2 про надання дозволу напроведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунальний заклад «Іллінецький районний будинок культури» Іллінецької районної ради Вінницької області (ЄДРПОУ 05463259, адреса: Вінницька обл., м. Іллінці, вул. Соборна, 20) щодо проведення капітального ремонту даху КЗ «Іллінецький РБК» Іллінецької районної ради Вінницької області із правом проведення одночасної зустрічної звірки з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) в період з 29.11.2016 по теперішній час,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_2 звернулася до суду із вказаним клопотанням, мотивувавши його тим, що в провадженні слідчого перебуває кримінальне провадження № 12017020000000036 від 26.01.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи Комунального закладу «Іллінецький районний будинок культури» спільно зі службовими особами сектору культури та туризму Іллінецької районної державної адміністрації та ФОП ОСОБА_3 , зловживаючи службовим становищем, під час проведення капітального ремонту даху КЗ «Іллінецький РБК», що за адресою: Вінницька обл., м. Іллінці, вул. Соборна, 20 відповідно до підрядного контракту від 29.11.2016 № 3, шляхом внесення неправдивих відомостей у акти виконаних будівельних робіт, заволоділи бюджетними коштами.

Згідно висновку експерта (судової будівельно-технічної експертизи) № 2 від 14.04.2017 загальна вартість невиконаних робіт із врахуванням матеріалів по капітальному ремонту даху КЗ «Іллінецький РБК» становить 22169 грн.

Відповідно до довідки ГУ ДФС у Вінницькій області від 26.05.2017 за № 674/5-08 у ФОП ОСОБА_3 у четвертому кварталі 2016 року відсутні наймані працівники.

Однак, відповідно до акту № 1 за грудень 2016 року витрати за заробітню плату склали 42658,94 грн., по акту № 2 за грудень 2016 року 40028,45 грн., по акту № 3 за грудень 2016 року 18408,09 грн. Таким чином, заробітня плата ОСОБА_3 за грудень 2016 склала 101095,48 грн.

ФОП ОСОБА_3 субпідрядні організації не залучались, а згідно показів останнього дах робив власними силами та йому на добровільній основі допомагали брат ОСОБА_4 та кум ОСОБА_5 .

Відповідно до п.1.3 спільного наказу N 346/1025/685/53 від 19.10.2006

«Про затвердження Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України» підконтрольною установою є міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, бюджетні установи і суб`єкти господарювання державного сектора економіки, підприємства і організації, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

Згідно відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Комунальний заклад «Іллінецький районний будинок культури» Іллінецької районної ради Вінницької області (ЄДРПОУ 05463259) є органом державної влади.

Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні № 2939-XII від 26.01.1993 (в редакції від 19.04.2014) позапланові виїзні ревізії проводиться у разі надходження до органу державного фінансового контролю доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю і можуть здійснюватися лише на підставі рішення суду.

На підставі викладеного, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення, керуючись ст.ст. 40, 93 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939-XII від 26.01.1993 (в редакції від 19.04.2014) та спільного наказу ГКРУ, МВС, СБУ, ГПУ «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України» N 346/1025/685/53 від 19.10.2006, слідча звернулася з даним клопотанням до суду.

Дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження вважаю, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. ч. 7,8 ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні Позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.{Частина сьома статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законами№ 4652-VI від 13.04.2012,№ 1697-VII від 14.10.2014}.Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п`ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Оскільки здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у суб`єктах господарювання, незалежно від форми власності, відноситься до головних завдань органу державного фінансового контролю, а забезпечення розслідування кримінального провадження є можливим лише при проведенні позапланової ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності установи, клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 93 КПК України, ст. ст. 2, 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_2 задоволити.

Надати дозвіл Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунальний заклад «Іллінецький районний будинок культури» Іллінецької районної ради Вінницької області (ЄДРПОУ 05463259, адреса: Вінницька обл., м. Іллінці, вул. Соборна, 20) щодо проведення капітального ремонту даху КЗ «Іллінецький РБК» Іллінецької районної ради Вінницької області із правом проведення одночасної зустрічної звірки з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) в період з 29.11.2016 по день винесення ухвали суду.

Призначити строк проведення ревізії тривалістю до 15 робочих днів, починаючи з 29 червня 2017 року

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення22.06.2017
Оприлюднено03.03.2023
Номер документу67352589
СудочинствоКримінальне