УКРАЇНА
ТЕПЛОДАРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 516/120/17
Провадження № 2-а/516/9/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2017 року Теплодарський міський суд Одеської області у складі:
головуючої, судді - Мисливої Л.М.,
при секретарі - Саратовській Я.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Теплодарі клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області, про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернулась до суду з зазначеним позовом, в якому просить скасувати постанову №265 по справі про адміністративне правопорушення від 13.06.2017р. та закрити справу. Свої вимоги мотивує тим, що з 16.11.2015р. позивач є начальником відділу архітектури та містобудування виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області. 24.05.2017р. Департаментом державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області було проведено з виїздом на місце, планову перевірку дотримання відділом архітектури та містобудування виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час проведення ним містобудівної діяльності. На підставі зазначеної перевірки Департаментом державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області було складено акт перевірки від 24.05.2017р., протокол про адміністративне правопорушення від 24.05..2017р. та припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 24.05.2017р. Також Департаментом державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області 13.06.2017р. було винесено постанову №265 по справі про адміністративне правопорушення, згідно якої начальником відділу архітектури та містобудування виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області було порушено ч. 3 ст. 96-1 КУпАП України. Однак, з зазначеною постановою позивач не згодна, а тому просить її скасувати.
22.06.2017р. на адресу суду надійшло клопотання позивача про зупинення виконання постанови Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області від 13.06.2017р. про накладення штрафу в розмірі 10200грн., до набрання законної сили судовим рішенням за результатами розгляду адміністративної справи, в зв'язку з тим, що штраф по даній постанові складає велику суму і ставить позивача в складне становище, а тому просить зупинити виконання оскаржуваної постанови.
Дослідивши надане клопотання, суд дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
Як роз'яснено в п.17 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06.03.2008 року Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ судам необхідно враховувати, що згідно з частинами третьою та четвертою статті 117 КАС України забезпечення позову в адміністративних справах допускається лише у двох формах: 1) зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються; 2) заборони вчиняти певні дії. Наведений перелік підстав забезпечення позову є вичерпним.
Предметом адміністративного позову є скасування постанови Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області в справі про адміністративне правопорушення відносно позивача, якою останню визнано винною у вчиненні порушення ч. 3 ст.96-1 КУпАП України, а саме порушення законодавства під час планування і забудови територій та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн.
Відповідно до ст. 303 КУпАП України в разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Аналіз наведених норм дозволяє дійти висновку, що забезпечення адміністративного позову - це вжиття адміністративним судом, в провадженні якого знаходиться справа, певних процесуально-правових заходів щодо охорони прав, свобод та інтересів позивача, які б гарантували виконання рішення суду, у разі задоволення позову.
Проаналізувавши зміст заявленого клопотання та матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що позивачем доведено існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в даній адміністративній справі та неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача без вжиття таких заходів.
Керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 КАС України,
УХВАЛИВ:
Зупинити виконання постанови №265 Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області по справі про адміністративне правопорушення від 13.06.2017р. про накладення штрафу за порушенням у сфері містобудівельної діяльності у сумі 10200 грн. до набрання законної сили судовим рішенням за результатами розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області, про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала є обов'язковою для виконання.
Суддя
Суд | Теплодарський міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2017 |
Оприлюднено | 29.06.2017 |
Номер документу | 67361646 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Теплодарський міський суд Одеської області
Мислива Л. М.