гСправа № 358/756/17 Провадження № 2/358/389/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2017 року м. Богуслав
Богуславський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Тітова М.Б.,
за участю секретаря судового засідання Зеленько О.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Богуславі, без фіксування технічними засобами відповідно до положень ч. 2 ст. 197 ЦПК України, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності від 30 листопада 2016 року від імені та в інтересах ОСОБА_3, про визнання правочину дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувшись до суду з даним позовом, просить визнати правочин - попередній договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,0300 га, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3220681400:01:004:0072, що розташована на території Дибинецької сільської ради Богуславського району Київської області, який був укладений 05 січня 2017 року між ним - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, дійсним. Також просить визнати за ним право власності на дану земельну ділянку.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що 05.01.2017 року між ним та відповідачем ОСОБА_2 було укладено в простій письмовій формі попередній договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,0300 га, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3220681400:01:004:0072, що розташована на території Дибинецької сільської ради Богуславського району Київської області. Відповідно до умов договору купівлі-продажу відповідач оплатно передав позивачу належну йому земельну ділянку. Відповідно до п. 2.3 попереднього договору купівлі-продажу земельної ділянки, при підписанні договору позивач в рахунок повної оплати за договором купівлі-продажу сплатив відповідачу 70000 гривень, що підтверджується розпискою, яка є невід'ємною частиною договору.
Позивач звертався до відповідача із заявою про необхідність нотаріального посвідчення вказаних договорів купівлі-продажу земельних ділянок, але останній ухилився від нотаріального посвідчення.
Позивач стверджує, що вони із відповідачем домовились про всі істотні умови договорів купівлі - продажу земельних ділянок, а також відбулося повне виконання умов договорів з його (позивача) сторони, а тому просить визнати вищевказаний договір купівлі-продажу земельної ділянки дійсним.
В судове засідання позивач не з'явився, але надіслав заяву з проханням слухати справу без його участі, а також зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, але подав заяву з проханням слухати справу без його участі, зазначив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі та не заперечує стосовно їх задоволення.
Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами з урахуванням положень ст. 60 ЦПК України, відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, та ст. 11 ЦПК України, згідно якої цивільні справи розглядаються в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, встановив, що всі докази надані.
Протягом усього часу позивач не змінив позовних вимог, а тому суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, розглянувши справу в межах заявлених вимог, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 15, ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, та кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого майнового права та інтересу.
Відповідно до положень ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Судом встановлено, що позивач та відповідач 05.01.2017 року в простій письмовій формі уклали попередній договір купівлі-продажу земельної ділянки, що підтверджується копією вказаного договору.
На час укладення договору відповідач ОСОБА_3 являлася власником земельної ділянки площею 1,0300 га, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки -3220681400:01:004:0072, що розташована на території Дибинецької сільської ради Богуславського району Київської області, згідно рішення Богуславського районного суду Київської області від 16 грудня 2016 року за №358/1660/16-ц, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 18.01.2017 року та витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 02.02.2017 року.
Відповідно до умов попереднього договору купівлі-продажу, що був складений в простій письмовій формі вбачається те, що з однієї сторони - Продавець - ОСОБА_2 зобов'язувавсь у майбутньому, а саме : у строк до 01 березня 2017 року з моменту підписання попереднього договору одержати у Відділі Держгеокадастру у Богуславському районі Київської області довідку про нормативно-грошову оцінку та довідку про відсутність обмежень та обтяжень земельної ділянки, що розташована на території Дибинецької сільської ради Богуславського району Київської області, а також провести експертну оцінку зазначеної земельної ділянки та у строк до 01 березня 2017 року відчужити Покупцю - ОСОБА_1 належну Власнику земельну ділянку, розміщену на землях, що знаходяться на території Дибинецької сільської Ради Богуславського району Київської області, площею - 1,0300 га, згідно з планом схемою, що додається, розташована на території Дибинецької сільської ради Богуславського району Київської області, що належить - Власнику на підставі рішення Богуславського районного суду Київської області від 16 грудня 2016 року за №358/1660/16-ц та зареєстрованого Богуславською районною державною адміністрацією Київської області за №18605628, кадастровий номер земельної ділянки - 3220681400:01:004:0072.
Покупець - ОСОБА_1 зобов'язувався після оформлення Продавцем всіх необхідних для відчуження нерухомого майна документів (одержання Покупцем у Відділі Держгеокадастру у Богуславському районі Київської області довідку про нормативно-грошову оцінку та довідку про відсутність обмежень та обтяжень земельної ділянки, що розташована в селі Бородані Богуславського району Київської області, а також проведення експертної оцінки зазначеної земельної ділянки) купити належну Власнику - ОСОБА_3 земельну ділянку, що розташована в селі Бородані Богуславського району Київської області, в майбутньому у строк до 01 березня 2017 року за ціною 70000 грн. (сімдесят тисяч гривень).
Відповідно до п. 2.2 попереднього договору купівлі-продажу земельної ділянки, при підписанні договору позивач в рахунок повної оплати за договором купівлі-продажу передав відповідачу, а той отримав суму 70000 гривень, про що свідчить розписка про отримання грошових коштів від 05.01.2017 року.
Таким чином, позивач виконав своє зобов'язання по оплаті товару, що підтверджено належними доказами по справі: письмовим договором купівлі-продажу, розпискою ОСОБА_2 про отримання коштів за продане нерухоме майно від 05.01.2017 року.
При укладенні вищезазначеного договору купівлі-продажу сторони домовились про подальше нотаріальне посвідчення договору, проте відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення.
Вказані обставини справи встановлені матеріалами справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ч. 1 ст. 207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли домовленості з усіх істотних умов.
Відповідно до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 334 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з часу передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст. 640 ЦК України договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.
Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії.
Договір, що підлягає нотаріальному посвідченню, є укладеним з дня такого посвідчення.
Відповідно до ст.657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Відповідно до ч. 2 cт. 220 ЦК України, якщо сторони договору домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна сторона ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
Відповідно до ч. 5 ст. 55 Конституції України, кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що маються достатні підстави для визнання дійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок, укладених між сторонами по справі.
Таким чином, позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
З урахування викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 14, 58, 59, 60, 62, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 220, 328, 334, 640, 655, 657 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати дійсним попередній договір купівлі-продажу земельної ділянки, площею 1,0300 га, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3220681400:01:004:0072, що розташована на території Дибинецької сільської ради Богуславського району Київської області, який був укладений 05 січня 2017 року між ним - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на нерухоме майно, а саме на земельну ділянку площею 1,0300 га, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 3220681400:01:004:0072, що розташована на території Дибинецької сільської ради Богуславського району Київської області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Богуславський районний суд протягом 10 днів з моменту проголошення рішення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: суддя ОСОБА_4
Суд | Богуславський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2017 |
Оприлюднено | 27.06.2017 |
Номер документу | 67367460 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богуславський районний суд Київської області
Тітов М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні