Ухвала
від 14.06.2017 по справі 344/7639/17
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/7639/17

Провадження № 1-кс/344/2154/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2017 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління СБ України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 32017090000000010 від 24.02.2017 р.,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим відділом Управління проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32017090000000010, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що службові особи. ДП «Івано-Франківський облавтодор» та його філії «Надвірнянський райавтодор», переслідуючи корисливі мотиви, з метою заволодіння коштами, вступивши в змову зі службовими особами ТОВ «МІД 9» (ЄДРПОУ 36704992, м. Макіївка Донецька область), яке знаходиться на тимчасово окупованій території, документально оформили договори поставки від 12.08.2014 та 01.10.2014, та у продовж серпня-листопада 2014 року провели господарські операції по постачанню смоли кам`яновугільної з м. Макіївка та м. Києва до м. Надвірна на загальну суму 725 374 грн. ( 604 478 грн., крім того ПДВ 120896 грн.), заволодівши у такий спосіб останніми, чим завдали збитків в особливо великих розмірах.

Надалі, в ході розслідування кримінального провадження отримано документальні підтвердження, що ТОВ «МІД 9» здійснювало придбання вказаного товару в ТОВ «Компанія «Омега Люкс» (м. Хмельницький, код ЄДРПОУ 38569822), яке у свою чергу придбало його у період серпня-листопада 2014 року у ПАТ «Ясиновський коксохімічний завод» (м. Макіївка, код ЄДРПОУ 00191035). Однак, з матеріалів кримінального провадження встановлено, що ПАТ «Ясиновський коксохімічний завод» не виробляв та не збував вказану продукцію у період серпня-листопада 2014 року, натомість на території м. Макіївка у вказаний період проводилися активні бойові дії в рамках проведення АТО.

Разом з тим, в ході досудового розслідування встановлено, що смола кам`яновугільна була поставлена ТзОВ «МІД 9», зберігалась та перероблялась в дьоготь на «бітумній базі», яка знаходиться в с. Лісна Тарновиця, Надвірнянського району, Івано-Франківської області та яка є структурним підрозділом філії «Надвірнянський райавтодор».

Таким чином на бітумній базі в с. Лісна Тарновиця, Надвірнянського району можуть знаходитися речі та документи, що мають значення для розкриття даного кримінального правопорушення, а саме: документи складського обліку, актів переробки, документів щодо прибуття та відпуску продукції та інші, у зв`язку з чим необхідно провести обшук у вказаному житловому приміщенні.

Слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задоволити.

Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

У ч. 5 ст. 234 КПК України передбачено підстави, за наявності яких слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, зокрема якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

В той же час з матеріалів клопотання вбачається, що в ході досудового розслідування встановлено, що смола кам`яновугільна була поставлена ТзОВ «МІД 9», зберігалась та перероблялась в дьоготь на «бітумній базі», яка знаходиться в с. Лісна Тарновиця, Надвірнянського району, Івано-Франківської області та яка є структурним підрозділом філії «Надвірнянський райавтодор».

Мета проведення обшуку виявлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання речей та документів, що мають значення для досудового розслідування, тобто різного роду знарядь та засобів вчинення кримінальних правопорушень.

При цьому, стороною кримінального провадження, яка звернулась з вказаним клопотанням доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, та встановлення осіб, які його вчинили, а також наявність достатніх підстав вважати, що зазначене кримінальне правопорушення було вчинено, відшукувані речі, та документи мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у них, можуть бути доказами під час судового розгляду, як і доведено, що такі можуть знаходитися в приміщенні за зазначеною в клопотанні адресою.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,

У Х В А Л И В :

Клопотання задоволити.

Надати дозвіл на проведення обшуку споруд та приміщень бітумної бази філії «Надвірнянський райавтодор» ДП «Івано-Франківськ облавтодор», яка знаходиться на земельній ділянці без адреси, розташованій в с. Лісна Тарновиця, Надвірнянського району, Івано-Франківської області - з метою огляду вказаної бітумної бази, а також відшукання та вилучення речей та документів, що мають значення для розкриття даного кримінального правопорушення, а саме: документи складського обліку, актів переробки, документів щодо прибуття та відпуску продукції та інші, що можуть свідчити про злочинну діяльність.

Ухвала діє до 13 липня 2017 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.06.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу67384724
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —344/7639/17

Ухвала від 14.06.2017

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Пастернак І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні