печерський районний суд міста києва
Справа № 757/34695/17-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В :
19 червня 2017 року у провадження слідчого судді Печерського районного суду м.Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження заступника начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №42016000000002975.
Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
У судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання з викладених у ньому підстав.
З матеріалів клопотання вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000002975, зареєстрованому 19.10.2016 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст.28, ч. 1 ст. 204, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 368-2 КК України.
Досудове розслідування в указаному провадженні здійснюється за фактами протиправної діяльності злочинного угруповання, у складі, в числі інших осіб, працівників органів ДФС України, спрямованої на заволодіння шляхом зловживання службовим становищем незаконно виготовленими алкогольними напоями, тютюновими виробами та іншими підакцизними товарами, вилученими в ході розслідування у кримінальних провадженнях та у провадженнях про вчинення адміністративних правопорушень.
Установлено, що відповідно до укладених договорів відповідального зберігання працівниками органів ДФС України, підконтрольними особам із числа учасників злочинного угруповання, на адресу відповідного підприємства, складські приміщення якого розташовані у м. Хмельницькому ТОВ «Хімакс» (код 31093886), направляються незаконно виготовлені підакцизні товари, вилучені у зв`язку із досудовими розслідуваннями та провадженнями у справах про адміністративні правопорушення.
У нежитлових приміщеннях, на яких розташовані офісні та складські приміщення ТОВ «Хімакс» (код 31093886) за адресами: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, 21, здійснюється зберігання підакцизних товарів, вилучених в ході досудових розслідувань та проваджень у справах про адміністративні правопорушення, переданих на відповідальне зберігання на зазначене підприємство та де фактично здійснюється їх протиправна реалізація.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №78637442 від 23.01.2017 право власності на майновий комплекс, розташований за указаною адресою, зареєстровано за приватним акціонерним товариством «Київуніверсал» (код 20571503).
Інформація про зберігання предметів, що були об`єктом кримінально протиправних дій у приміщеннях побутового, службового, господарського, складського та іншого призначення ТОВ «Хімакс» (код 31093886) за указаною адресою підтверджується рапортом заступника начальника відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_5 від 19.01.2017 та протоколом допиту свідка ОСОБА_6 .
Відповідно до рапорту заступника начальника відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_5 від 19.01.2017 та протоколу допиту свідка ОСОБА_6 у будівлях та на території за цією адресою знаходяться офісні та складські приміщення, які використовуються ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими особами у злочинній діяльності. В будівлях і на території за указаною адресою знаходяться документи щодо прийняття на відповідальне зберігання, обліку та знищення (переробки) вилучених товарно-матеріальних цінностей (речових доказів), зберігаються товари підакцизної групи, які відповідно до підроблених документів, уже були знищенні.
Також за місцезнаходженням складських і офісних приміщень ТОВ«Хімакс» (код 31093886) у м. Вишневому, вул. Київська, 21, знаходяться документи про прийняття на відповідальне зберігання, облік та знищення (переробку) вилучених товарно-матеріальних цінностей, а саме: журнали в`їзду-виїзду автотранспорту та обліку осіб, що прибули на територію складських приміщень ТОВ «Хімакс», договори з державними установами (у тому числі з органами ДФС) про надання послуг по зберіганню та знищенню (переробці) товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи, журнали обліку та списання документів суворої звітності (номерних бланків знищення (переробки) товарно-матеріальних цінностей), журнали обліку товарно-матеріальних цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання, знищених (перероблених), акти приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей на відповідальне зберігання ТОВ «Хімакс», акти знищення (переробки) товарно-матеріальних цінностей та додатки (специфікації) до них, документи про оренду складських приміщень за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, 21, та оплату послуг оренди, довіреності (доручення) на право представляти інтереси ТОВ «Хімакс» з питань зберігання вилучених товарно-матеріальних цінностей, документи про оплату органами ДФС України (іншими державними органами) послуг зі зберігання, знищення (переробки), вилучених товарно-матеріальних цінностей, документи про сплату ТОВ «Хімакс» грошових коштів на користь органів ДФС України за продукцію, отриману за наслідками переробки вилучених товарно-матеріальних цінностей.
Крім того, в указаних нежитлових приміщеннях та на огородженій земельній ділянці за цією адресою знаходяться інші документи як на паперових, так і на електронних носіях, що містять інформацію про обставини вчинення правопорушень або сліди злочинної діяльності, є знаряддями злочинів, комп`ютерна техніка та засоби зв`язку, за допомогою яких здійснюється функціонування протиправної діяльності організованого злочинного угруповання.
В ході досудового розслідування в указаному кримінальному провадженні на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 18.06.2017 проведено обшук у нежитлових приміщеннях та на земельній ділянці, на яких розташовані офісні та складські приміщення ТОВ«Хімакс» (код 31093886) за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, 21.
В ході проведення обшуку інформація, щодо зберігання у складських приміщеннях за указаною адресою предметів, документів та майна, які мають значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні №42016000000002975, знайшла своє підтвердження.
Зокрема, під час обшуку виявлено вилучені у зв`язку із здійсненням досудових розслідувань товарно-матеріальні цінності (речові докази) товари підакцизної групи, які відповідно до здобутих в ході слідства даних, фактично не утилізуються, а незаконно привласнюються та реалізуються.
Крім того, в ході досудового розслідування проведено обшук за місцем розташування виробничих приміщень ТОВ «Хімакс», де повинна відбуватись утилізація вилучених товарів підакцизної групи. За місцем розташування виробничих приміщень не виявлено обладнання, що за візуальними ознаками може використовуватись для промислової утилізації товарів підакцизної групи. Натомість, знаходяться виробничі потужності, які за зовнішніми ознаками подібні до тих, що використовуються у виробництві підакцизних товарів - спирту.
Слідчий зазначає, що вищевказане нерухоме майно (місце зберігання та розкрадання товарів підакцизної групи) є доказом злочину матеріальним об`єктом, яке було знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло його сліди та містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального правопорушення.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №78637442 від 23.01.2017 право власності на майновий комплекс, розташований за указаною адресою, зареєстровано за приватним акціонерним товариством «Київуніверсал» (код 20571503).
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Так, слідчим суддею встановлено, що нежитлові приміщення, приміщення побутового, службового, господарського, складського та іншого призначення, які розташовані за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, 21, відповідає критеріям визначеним ст. 98 КПК України, тобто вказане нерухоме майно(місце зберігання та розкрадання товарів підакцизної групи, а також місце незаконного виготовлення товарів підакцизної групи) є доказом злочину матеріальним об`єктом, яке було знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на його сліди та містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального правопорушення, а відтак з метою запобігання можливості його подальшої передачі та відчуження, а також незаконного використання та перетворення зважаючи на характер вчинення протягом тривалого часу тотожних злочинів членами злочинного угрупування, а також з метою забезпечення його збереження наявні достатні підстави та мета для арешту цього майна.
За викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170-173 КПК України, приходжу до переконання, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
Приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно, а саме: нежитлові приміщення, приміщення побутового, службового, господарського, складського та іншого призначення, які розташовані за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, 21, що знаходиться у фактичному користуванні ТОВ«Хімакс» (код 31093886), та яке згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно зареєстровано на праві власності за Приватним акціонерним товариством «Київуніверсал» (код 20571503), у вигляді позбавлення права відчужувати, розпоряджатись та користуватись ним.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 67391262 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні