Постанова
від 26.06.2017 по справі 821/882/17
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2017 р.м. ХерсонСправа № 821/882/17 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтовича І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області до Дочірнього підприємства "Агроком Каховка" Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська агротехнічна компанія сільськогосподарського машинобудування" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій,

встановив:

Каховське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області (далі - позивач, Каховське об'єднане УПФУ Херсонської області) звернулося з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Агроком Каховка" Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська агротехнічна компанія сільськогосподарського машинобудування" (далі - відповідач, ДП "Агроком Каховка" ТОВ "Украгрокомсільмаш"), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за травень 2017 р. в розмірі 1438,20 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за відповідачем рахується заборгованість по невідшкодованим фактичним витратам на виплату пенсії, призначеної за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 відповідно до п."ж" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в сумі 1438,20 грн. Вказану заборгованість відповідачем добровільно не сплачено, що стало підставою для звернення з даним адміністративним позовом до суду з метою стягнення її суми в судовому порядку.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження без участі його представника. Адміністративний позов підтримує та просить задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Повістка про виклик до суду надсилалася на адресу відповідача, проте повернулася на адресу суду із відміткою Укрпошти за закінченням терміну зберігання .

Відповідно до ч. 8, 11 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістки у разі неможливості вручити її адресату чи відмова адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що ДП "Агроком Каховка" ТОВ "Украгрокомсільмаш" зареєстроване в Каховському об'єднаному УПФУ Херсонської області як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що зумовлено, зокрема, обов'язком відповідача сплачувати витрати на виплату та доставку пільгової пенсії, призначеної ОСОБА_1 як жінці, яка працює у сільськогосподарському виробництві та виховала п'ятеро і більше дітей.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 01.08.2006 р. працює робітником польової бригади ДП "Агроком Каховка" ТОВ "Украгрокомсільмаш", що підтверджується даними копії її трудової книжки. Згідно довідки Новокам'янської селищної ради Каховського району Херсонської області № 523, виданої ОСОБА_1 у жовтні 2006 року, вона дійсно народила та виховала п'ятьох дітей, на підставі чого з 10.11.2006 р. отримує пенсію на пільгових умовах як багатодітна мати відповідно до п."ж" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Станом на момент звернення позивача до суду ДП "Агроком Каховка" ТОВ "Украгрокомсільмаш" заборгувало Каховському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Херсонської області суму з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_1 за травень 2017 р. в розмірі 1438,20 грн.

Згідно відомостей супровідного листа від 05.05.2017 р., вказаний розрахунок направлено ДП "Агроком Каховка" ТОВ "Украгрокомсільмаш" на його юридичну адресу.

Оскільки заборгованість у сумі 1438,20 грн. не сплачена відповідачем добровільно, позивач звернувся до суду з метою стягнення її суми в судовому порядку.

Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст.5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.

Пунктом 2 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вищезазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

До 01.01.2004 р. питання про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених, зокрема, відповідно до пунктів "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" було врегульовано Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. №400/97-ВР (далі - Закон № 400/97-ВР).

Абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону № 400/97-ВР передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (п.1 - суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; п.2 - філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади), крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Дані витрати відшкодовуються у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування (абз.3 п.1 ст.4 Закону № 400/97-ВР ).

Відповідно до п. "ж" ст.13 Закону "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 (далі - Інструкція № 21-1).

Пунктом 6.1 розділу 6 Інструкції № 21-1 визначено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 100 відсотків особам, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до п.6.4 розд.6 Інструкції № 21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Пунктом 6.7 розділу 6 Інструкції № 21-1 встановлено, що підприємства зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування, органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки доказів добровільної сплати відповідачем заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій ОСОБА_1 за травень 2017 р. в розмірі 1438,20 грн. до суду не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення їх в повному обсязі.

Відповідно до вимог ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив :

Позов задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Агроком Каховка" Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська агротехнічна компанія сільськогосподарського машинобудування" (код ЄДРПОУ 32606575) на користь Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за травень 2017 р. в розмірі 1438,20 грн. (Одна тисяча чотириста тридцять вісім гривень 20 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Войтович І.І.

кат. 10.2.4

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.06.2017
Оприлюднено03.07.2017
Номер документу67400429
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/882/17

Постанова від 26.06.2017

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 13.06.2017

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні