МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 червня 2017 р. Справа № 814/875/17
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,
до Фермерського господарства "Перемога",
про стягнення коштів в сумі 8260,56 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з товариства з фермерського господарства "Перемога" адміністративно-господарських санкцій у сумі 8208,08 грн. та пені в розмірі 52,48 грн.
Представник позивача просив розглянути справу в порядку письмового провадження.
Судом двічі надсилалось повідомлення про розгляд справи на адресу відповідача, зазначену у відомостях про нього в єдиному державному реєстрі судових рішень, однак він в судові засіданні не з'являвся, причин неявки не повідомляв, клопотань про розгляд справи за його відсутності не надав.
Тому, враховуючи неприбуття у судове засідання представника відповідача, та керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України, суд розглянув справу в порядку письмового провадження.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
Фермерське господарство "Перемога" зареєстроване в якості юридичної особи 16.07.200р. та займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (основний), вирощуванням овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості, оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.
Як вбачається з матеріалів справи, ФГ "Перемога" подало до Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2016 рік. Відповідно до цього звіту середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу дорівнює 13, кількість інвалідів які повинні працювати на підприємстві -1, кількість фактично працюючих інваліді-0 (арк. спр. 9).
Відповідно до вимог ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
В силу ч. 3 ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідачем у наданому Звіті про зайнятість в працевлаштування інвалідів за 2016 рік самостійно визначену суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 8208 грн.
Таким чином, з урахуванням наданого відповідачем звіту, позивачем була розрахована заборгованість ФГ "Перемога" по сплаті адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця у 2016 році в загальному розмірі 8260,56 гривень, з яких 52,48 грн. - пеня (арк. спр. 8).
Отже, враховуючи, що Фермерським господарством "Перемога" у 2016 році не були виконані нормативи забезпечення робочих місць для інвалідів і це порушення самостійно зазначено ним у звіті з обрахуванням суми адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу, суд вважає вимоги позивача про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 8260,56 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволення,
Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення суми пені станом на час розгляду справи або відсутності обов'язку її сплачувати, не надав.
Одночасно з цим, суд зазначає, що як випливає з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фермерського господарства "Перемога" (код ЄДРПОУ 32543601) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів суму адміністративно-господарських санкцій в розмірі 8260,56 гривень (вісім тисяч двісті шістдесят грн. п'ятдесяфт шість коп.).
3. Апеляційна скарга на цю постанову може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд, протягом десяти днів з дня її отримання у повному обсязі.
Суддя В. В. Біоносенко
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2017 |
Оприлюднено | 03.07.2017 |
Номер документу | 67400609 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Біоносенко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні