ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2017 р.м.ОдесаСправа № 814/291/17
Категорія: 10.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Марич Є. В.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Вербицької Н.В.,
суддів - Джабурії О.В.,
- ОСОБА_1,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаєві на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 21 березня 2017 року по справі за адміністративним позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаєві до підприємства ЮПІМЕКС-ШОУ про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И Л А :
13.02.2017 року відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаєві (далі - відділення Фонду) звернулось до суду з позовом до підприємства ЮПІМЕКС-ШОУ про стягнення заборгованості в розмірі 85,40 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачені страхові внески, самостійно визначені ним у розрахунковій відомості за 1 півріччя 2003 року.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 21 березня 2017 року в задоволені позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.197 КАС України у зв'язку із відсутністю клопотань від осіб, які беруть участь у справі про слухання справи за їх участю, справа розглядається в порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається наступне.
Підприємство ЮПІМЕКС-ШОУ (код ЄДРПОУ 13843131) зареєстроване у відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
В матеріалах справи наявна розрахункова відомість відповідача про нарахування страхових внесків та витрачення коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за 2003 рік, з якої вбачається, що залишок заборгованості з виплати заробітної плати на кінець звітного періоду (1 півріччя 2003 року) становить 10 166 грн. (а.с.14)
Відповідачем самостійно визначено суму несплачених платежів за страховими внесками в розмірі 85,40 грн., яка в добровільному порядку не сплачена.
Відмовляючи в задоволені позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що наявна заборгованість утворилась в зв'язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати за 2003р., тому не є недоїмкою або пенею. Оскільки позивач має заборгованість по заробітній платі, обов'язок щодо сплати страхових внесків не настав.
Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до п.7 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ОСОБА_2 № 2464-VI суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим ОСОБА_2.
Згідно ст.18 ОСОБА_2 № 1105 (в редакції чинній на час спірних правовідносин) виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду. Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду, проводить свою діяльність від імені Фонду у межах та в порядку, що визначаються його статутом і Положенням про виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків, організовує та забезпечує виконання рішень правління Фонду. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах і містах обласного значення.
Відповідно до ст.45,46 вищезазначеного ОСОБА_2 роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний, зокрема, своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. В свою чергу, Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.
Згідно п.4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001 № 12, яка була чинною на час виникнення заборгованості, страхові внески сплачуються, зокрема, страхувальниками-роботодавцями в день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу).
Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що наявна у підприємства ЮПІМЕКС-ШОУ заборгованість зі сплати страхових внесків, пов'язаної з несвоєчасною сплатою заробітної плати, що підтверджується п.15 Розрахункової відомості (а.с.14), не є недоїмкою, оскільки у відповідача не виник обов'язок щодо сплати нарахованих страхових внесків.
Враховуючи, що позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження порушення відповідачем ОСОБА_2 № 1105 та настання строку виконання зобов'язань, в задоволенні позовних вимог обґрунтовано відмовлено судом першої інстанції.
Апеляційна скарга відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків не містить правових обґрунтувань на спростування висновку суду першої інстанції.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно та у достатньому обсязі встановив обставини справи, і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Підстав для скасування чи зміни постанови суду першої інстанції колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги вважає такими, що висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, судова колегія, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаєві - залишити без задоволення.
Постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 21 березня 2017 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням апеляційної інстанції.
Головуючий: Н.В.Вербицька
Суддя: О.В.Джабурія
Суддя: А.В.Крусян
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2017 |
Оприлюднено | 03.07.2017 |
Номер документу | 67402052 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Вербицька Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні