Ухвала
від 21.06.2017 по справі 458/598/14-ц
ТУРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 458/598/14-ц 6/458/34/2017

УХВАЛA

22 червня 2017 року Турківський районний суд Львівської області в складі судді Строни Т.Г., за участю секретаря Яворської Ю.В., розглянувши в м.Турці Львівської області подання Головного державного виконавця Турківського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області, ОСОБА_1 , про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України громадянина України, ОСОБА_2 ,

встановив:

20.06.2017 року до суду із даним поданням звернувся Головний державний виконавець Турківського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області, ОСОБА_1 .

Просить суд тимчасово обмежити громадянина України, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер (РНОКПП)- НОМЕР_1 , уродженця та зареєстрованого за адресою: 82555, с.Либохора Турківського району Львівської області, у праві виїзду за межі України до виконання ним зобов`язань згідно із виконавчими листами Турківського районного суду Львівської області від 12.06.2017 року та Львівського окружного адміністративного суду від 15.05.2015 року.

В судове засідання Головний державний виконавець Турківського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області, ОСОБА_1 , не прибув, просить справу розглянути за його відсутності.

Дослідивши матеріали, подані суду Начальником Турківського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області, суд приходить до висновку, що подання підлягає до задоволення, із таких підстав.

Встановлено, що у Турківському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебувають на виконанні виконавчі листи: Турківського районного суду Львівської області від 12.06.2017 року про стягнення відшкодування моральної шкоди, заподіяної злочином, в сумі 9000 гривень та Львівського окружного адміністративного суду від 15.05.2015 року в справі про стягнення податкової заборгованості в сумі 6800 гривень.

Виконавчий лист Турківського районного суду Львівської області поступив на виконання у Турківський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області 22.02.2016 року за заявою ОСОБА_3

22.02.2016 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копію якої скеровано сторонам виконавчого провадження. Боржник на виклики державного виконавця жодного разу не прибув, заборгованість не сплатив.

16.02.2016 року державним виконавцем скеровано запити в контролюючі органи про наявність в боржника зареєстрованого на праві власності майна та коштів, відкритих рахунків в установах банків та про місце роботи і доходи боржника. Згідно з отриманими відповідями на запити ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець, має зареєстрований на праві власності транспортний засіб марки Причіп ПР ПП-2.8, синього кольору, 2008 року випуску, д.н. НОМЕР_2 , номер шасі (рами) НОМЕР_3 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_4 , проте місцезнаходження даного транспортного засобу невідоме і встановити його не вдалося.

09.06.2016 року постановами на даний транспортний засіб накладено арешт, оголошено розшук та скеровано орієнтування на затримання. Станом на 16.06.2017 року транспортний засіб органами поліції не розшуканий і не затриманий, а повідомлення про розшук чи затримання цього транспортного засобу від органів поліції не надходили. Згідно з отриманими відповідями в боржника немає зареєстрованого на праві власності будь-якого іншого рухомого чи нерухомого майна та коштів, боржник не працює та не отримує доходів.

Виконавчий лист № 813/2009/15, виданий 15.05.2015 року Львівським окружним адміністративним судом, про стягнення з ОСОБА_2 боргу в сумі 6800,00 гривень, поступив на виконання у Турківський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області 20.02.2017 року за листом Турківського відділення Сабірської ОДПІ.

20.02.2017 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копію якої скеровано сторонам виконавчого провадження. Боржник на виклики державного виконавця жодного разу не прибув, заборгованість не сплатив.

16.02.2016 року скеровано запити в контролюючі органи про наявність в боржника зареєстрованого на праві власності майна та коштів, відкритих рахунків в установах банків та про місце роботи і доходи боржника. Згідно з отриманими відповідями на запити ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець, має зареєстрований на праві власності транспортний засіб марки Причіп ПР ПП-2.8, синього кольору, 2008 року випуску, д.н. НОМЕР_2 , номер шасі (рами) НОМЕР_3 , свідоцтво про реэстрацію ТЗ НОМЕР_4 , проте місцезнаходження даного транспортного засобу невідоме і встановити його не вдалося.

09.06.2016 року постановами на даний транспортний засіб накладено арешт, оголошено розшук та скеровано орієнтування на затримання. Станом на 16.06.2017 року транспортний засіб органами поліції не розшуканий і не затриманий, а повідомлення про розшук чи затримання цього транспортного засобу від органів поліції не надходили. Згідно з отриманими на запити відповідями в боржника немає зареєстрованого на праві власності будь-якого іншого рухомого чи нерухомого майна та коштів, боржник не працює та не отримує доходів.

Наведене вище підтверджується матеріалами виконавчих проваджень №171/4 номер ЄДРВП: 50269521 та номер за АСВП: 53447130.

Не довіряти даним доказам у суду підстав немає.

Відповідно до Закону України "Про порядок виїзду з України та в`їзд в Україну громадян України", яким регулюється порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в`їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок розв`язання спорів у цій сфері, наявність в особи невиконаних зобов`язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Згідно зі статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України та в`їзд в Україну громадян України" громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов`язання - до виконання зобов`язань або розв`язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов`язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов`язань.

Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.

Пунктом 8 статті 19 Закону України "Про державну прикордонну службу України" встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в`їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в`їзд в Україну, або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України.

Наявність у ОСОБА_2 невиконаних зобов`язань, покладених на нього виконавчими листами Турківського районного суду Львівської області та Львівського окружного адміністративного суду, та факт ухилення від виконання даних виконавчих листів, які набрали законної сили, є підставою для обмеження його у праві виїзду за межі України.

Відповідно до ч. 1 статті 5 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Відповідно до статті 10 Закону України "Про виконавче провадження" заходами примусового виконання рішень є:

-звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, обєкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами;

-звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника;

-вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні;

-заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обовязку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем;

-інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.

Відповідно до ч. 1 статті 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Відповідно до п. 19 ч. 3 статті 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи чи керівника боржника-юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Статтею 377-1 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця або за місцезнаходженням виконавчого округу за поданням приватного виконавця.

Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця.

В зв`язку з вищенаведеним і з метою забезпечення виконання рішення суду та задоволення вимог стягувача; беручи до уваги те, що боржник ухиляється від виконання зобовязань, покладених на нього рішенням суду, подання державного виконавця підлягає до задоволення.

Враховуючи наведене вище, вимоги державного виконавця відділу ДВС є обґрунтованими.

Керуючись статтями 4,10,11,60,212,377-1 ЦПК України, законами України ,,Про виконавче провадження", "Про порядок виїзду із України та в`їзд в Україну громадян України", "Про Державну прикордонну службу України", суд

ухвалив:

Тимчасово обмежити громадянина України, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер (РНОКПП) - НОМЕР_1 , уродженця та зареєстрованого на проживання в с. Либохора Турківського району Львівської області, у праві виїзду за межі України до виконання ним зобов`язань згідно із виконавчим листом Турківського районного суду Львівської області у справі № 458/598/14-ц 2/458/209/2014 від 26.01.2016 року, та згідно із виконавчим листом Львівського окружного адміністративного суду №813/2009/15 від 15.05.2015 року.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Турківський районний суд Львівської області протягом 5 днів із дня її проголошення.

Суддя -

СудТурківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.06.2017
Оприлюднено23.09.2022
Номер документу67413298
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —458/598/14-ц

Ухвала від 21.06.2017

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Ухвала від 22.06.2017

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Ухвала від 22.06.2017

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Ухвала від 02.07.2015

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Ухвала від 05.09.2014

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Ухвала від 11.06.2014

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Ухвала від 18.05.2015

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Ухвала від 25.09.2014

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Рішення від 12.06.2014

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

Ухвала від 04.06.2014

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Строна Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні