ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2017 року , о 14:45 годині,Справа № 808/1693/17 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді Матяш О.В., розглянувши у порядку письмового провадження в м. Запоріжжя справу за адміністративним позовом Пологівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області до командитного товариства Товариство з обмеженою відповідальністю Розсервіс про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. б - з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення , за березень - травень 2017 року у розмірі 5919,81 гривень,
ВСТАНОВИВ:
позивач звернувся до суду із вказаним позовом, зазначивши в заяві, що на обліку в УПФУ знаходиться командитне товариство Товариство з обмеженою відповідальністю Розсервіс (надалі - КТ ТОВ Розсервіс ), яке зобов'язане відшкодовувати органам УПФУ фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. б - з ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення №1788-XII від 05.11.1991 (далі - Закон №1788-XII). Згідно з розрахунками по відшкодуванню цих витрат, УПФУ нараховано відпо-відачу до сплати 5919,81 гривень з березня по травень 2017 року. У зв'язку з тим, що нарахована сума сплачена не була, представник позивача просить задовольнити позов й стягнути з відповідача вказану заборгованість, розглянувши справу без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, до його початку на адресу суду надійшов лист №27 від 21.06.2017, в якому представник відповідача просить відстрочити виплати заборгованості на період дії договору передачі майна під військові потреби, укладеного між КЕВ м. Запоріжжя та КТ ТОВ Розсервіс , та розглянути справу без відповідача.
Згідно із ч.4 ст.122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. У зв'язку з цим суд розглянув справу в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши наявні у справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке: судом встановлено, що пенсіонерам КТ ТОВ Розсервіс ОСОБА_1 та ОСОБА_2 призначена та виплачується пенсія за віком на пільгових умовах, відповідно до п.п. б - з ст. 13 Закону № 1788-XII. Згідно з розрахунком, заборгованість по відшкодуванню цих витрат з березня по травень 2017 року становить 5919,81 гривень. Вищевказані пенсіонери працювали на КТ ТОВ Розсервіс і були зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, а тому вони мають право на призначення пенсії на пільгових умовах. У зв'язку з цим відповідач за рахунок власних коштів повинен покривати фактичні витрати на виплату і доставку пільгової пенсії своїм працівникам.
Як визначено в п. б ст.13 Закону №1788-XII, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам .
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування № 1058-VI від 09.07.2003 (далі - Закон № 1058-VI), пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди .
Відповідно до пп. 6.1 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в таких розмірах: для платників, зазначених у пп. 2.1.1 п. 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого ч. 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах .
Згідно з п.п. 6.4, 6.8 зазначеного пункту, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах .
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, позивачем направлено відповідачу копії виплатних відомостей по пенсіонерам, зазначеним у позові.
Отже, якщо вищевказаним пенсіонерам призначено пенсію за п.п. б - з ст.13 Закону №1788-XII, то фактичні витрати на виплату і доставку пенсії за віком на пільгових умовах покриваються підприємством, робота на якому дає право на пільгову пенсію, - КТ ТОВ Розсервіс .
Оскільки відповідачем до цього часу заявлену суму заборгованості по відшкодуванню вказаних витрат не сплачено,суд вважає, що вона підлягає стягненню в судовому порядку.
При цьому, щодо питання про відстрочення виплати заборгованості: згідно з ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
За приписами ч. 1 ст. 263 КАС України, суд може відстрочити або розстрочити виконання судового рішення виключно за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Особа, яка заявляє таке клопотання, повинна навести обставини та подати відповідні докази на підтвердження існування обставин, що ускладнюють виконання судового рішення.
Відповідачем до суду надано лише розпорядження голови Розівської районної державної адміністрації Запорізької області №304 від 14.11.2014 Про розташування військових підрозділів Збройних Сил України на території Розівського району , яким рекомендовано директору КТ ТОВ Розсервіс розташувати на відповідній території військовий підрозділ Збройних Сил України у зв'язку із виниклою потребою. Проте саме по собі розпорядження не свідчить про існування обставин, що ускладнюють виконання судового рішення. До клопотання відповідачем не додано доказів вивільнення працівників, зупинення діяльності підприємства (відповідних наказів, тощо), доказів відсутності на рахунках відповідача коштів та інших доказів, що підтверджують існування обставин, що ускладнюють виконання судового рішення.
За таких обставин суд не вбачає підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст.158,160-163,167 КАС України, ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення , ст.ст. 1, 2 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування , суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задовольнити.
Стягнути з командитного товариства Товариство з обмеженою відповідальністю Розсервіс (ЄДРПОУ 00904055, адреса: 70300, смт. Розівка Розівського району Запорізької області, вул. Леніна, буд. 60) на користь Пологівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області заборгованість із відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. б - з Закону України Про пенсійне забезпечення , пенсіонерам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за період з березня по травень 2017 року в розмірі 5919 (п'ять тисяч дев'ятсот дев'ятнадцять) гривень 81 копійки на р/р 25600301001069, Запорізьке обласне управління АТ Державний ощадний банк України , МФО 313957, код ЄДРПОУ 40386712.
В задоволенні клопотання представника командитного товариства Товариство з обмеженою відповідальністю Розсервіс про відстрочення виплати заборгованості - відмовити.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання постанови шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Матяш
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2017 |
Оприлюднено | 03.07.2017 |
Номер документу | 67421978 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Матяш Ольга Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні