Ухвала
від 27.06.2017 по справі 902/560/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

27 червня 2017 р. Справа № 902/560/17

Суддя господарського суду Білоус В.В., розглянувши матеріали

за позовом:ПАТ "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Теплицькі електричні мережі" (23800, Вінницька обл., смт.Теплик, вул.Енергетиків, 11)

до:Споживчого товариства "Діамант" (Вінницька обл., Теплицький р-н, с.М.Мочулка, вул.Першотравнева, 23)

штраф на суму 31 783,32 грн.

ВСТАНОВИВ :

ПАТ "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Теплицькі електричні мережі" звернулося в господарський суд Вінницької області з позовом до Споживчого товариства "Діамант" штраф на суму 31 783,32 грн..

Ухвалою суду від 06.06.2017 порушено провадження у справі № 902/560/17 та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 27.06.2017.

27.06.2017 від Споживчого товариства "Діамант" до суду надійшла зустрічна позовна заява у справі № 902/560/17 до ПАТ "Вінницяобленерго" про скасування оперативно - господарської санкції.

Розглянувши позовну заяву, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню виходячи з наступного.

Згідно ст.60 ГПК України відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.

Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.

Основні вимоги, що пред'являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів визначені ст.ст.54, 57 ГПК України. Невиконання вимог зазначених норм тягне за собою повернення позовної заяви без розгляду.

Відповідно до ст.57 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви, серед яких документи, які підтверджують: відправлення відповідачеві, третій особі копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги тощо.

Приписами ч.1 ст.56 ГПК України встановлено, що позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Із наведеного вбачається, що належним доказом надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу, третім особам є саме оригінал опису вкладення а не інший доказ.

Згідно із ст. 4-2 ГПК України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Статтею 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Конституцією України визначено основні засади судочинства і до них, зокрема, належать законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечення доведеності вини та змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 129 Конституції України).

Згідно із ст. 9 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак. Суд створює такі умови, за яких кожному учаснику судового процесу гарантується рівність у реалізації наданих процесуальних прав та у виконанні процесуальних обов'язків, передбачених процесуальним законом.

Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п.2, 4 ч.3 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст.4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України.

Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову, оскільки прийняття до розгляду позовної заяви, поданої без дотримання вимог ст. 57 ГПК України, може бути витлумачено як надання переваги заявникові, що є недопустимим.

Так, відповідачем (позивачем за зустрічним позовом) не додано до зустрічної позовної заяви належних доказів відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачу (відповідачу за зустрічним позовом).

З врахуванням викладеного, позивачем за зустрічним позовом в порушення наведених вище законодавчих приписів не надано належних доказів надіслання відповідачу за зустрічним позовом копії зустрічної позовної заяви та доданих до неї документів.

Зазначені обставини є суттєвими, оскільки нормами ст. 59 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про порушення провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідачі позбавляються можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.

Згідно із п.6 ч.1 ст.63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Неподання позивачем належних доказів надіслання відповідачеві за зустрічним позовом копії зустрічної позовної заяви та доданих до позовної заяви документів є підставою для повернення зустрічної позовної заяви без розгляду на підставі п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України.

На підставі викладеного вище, зустрічна позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Повертаючи зустрічну позовну заяву без розгляду, за відсутності відповідного клопотання позивача, суд не вирішує питання щодо повернення йому судового збору відповідно до ст. 7 Закону України "Про судовий збір".

Беручи до уваги викладене та керуючись п.6 ч.1 ст.63, ст.ст. 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

1. Зустрічну позовну заяву б/н від 27.06.2017 на 5-ти аркушах разом з матеріалами на 21-му аркуші повернути відповідачу (позивачу за зустрічним позовом).

2. Копію позовної заяви б/н від 27.06.2017 долучити до примірника ухвали, що залишається в наряді.

3. Копію ухвали надіслати сторонам рекомендованими листами.

Суддя Білоус В.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (23800, Вінницька обл., смт.Теплик, вул.Енергетиків, 11)

3 - відповідачу (Вінницька обл., Теплицький р-н, с.М.Мочулка, вул.Першотравнева, 23)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.06.2017
Оприлюднено03.07.2017
Номер документу67424835
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/560/17

Судовий наказ від 14.07.2017

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

Рішення від 27.06.2017

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

Ухвала від 27.06.2017

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

Ухвала від 06.06.2017

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні