Рішення
від 22.06.2017 по справі 752/7148/17
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/7148/17

Провадження №: 2/752/3487/17

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2017 року Голосіївський районний суд м. Києва

у складі: головуючого судді Ладиченко С.В.

при секретарі Мороз О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД про захист прав споживачів та стягнення боргу за договором безпроцентної поворотної позики,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД про захист прав споживачів та стягнення боргу за договором безпроцентної поворотної позики.

Позивач просить суд: 1)Стягнути з ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД ЄДРПОУ 38746380 на його користь суму боргу за договором безпроцентної поворотної позики № 62 від 07.10.2015 року у розмірі 63819,72 грн.; 2) Стягнути з ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД ЄДРПОУ 38746380 на його користь за договором участі у програмі Подорожуйте разом і нами! № 62 від 07.10.2015 року компенсаційну суму у розмірі 27500 гривень; 3) Стягнути з ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД ЄДРПОУ 38746380 на його користь у відшкодування витрат понесених на оплату судового збору 913 грн. 20 коп.

У мотивування своїх позовних вимог вказує, що 07 жовтня 2015 року між ОСОБА_1 (далі Позивач) та ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД в особі директора ОСОБА_3 (далі Відповідач) в приміщенні офісу № 219, розташованого за адресою: м. Київ, проспект Валерія Лобановського, 119 було укладено: договір безпроцентної поворотної позики №62 та договір участі у програмі Подорожуйте разом з нами! на пільгових умовах з таким самим порядковим номером.

Згідно з умовами договору позики ОСОБА_1 (Позикодавець) надав ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД (Позичальнику) у позику на поворотній основі грошові кошти у сумі 50 000 (п'ятдесят тисяч) гривень для фінансової підтримки господарської діяльності товариства. Після підписання даного договору, того ж дня Позикодавець перерахував суму позики в безготівковому порядку на поточний рахунок Позичальника, підтвердженням чого є відповідні квитанції про сплату трьома платежами: 27 140 грн., 7 860 грн., 15 000 грн.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Відповідно до п.4.1, п.4.3: строк повного повернення позики становить через (одинадцять) календарних місяців з моменту надання суми позики. Позика повертається Позичальником згідно встановленого терміну: через 11 місяців в сумі 50 000 (п'ятдесят тисяч) гривень, але не пізніше, ніж 07 вересня 2016 року. Позичальник зобов'язанний повернути суму позики в останній день строку, встановленого в п. 4.1 цього Договору. Але в строк, передбачений договором, станом на день написання позовної заяви Відповідач боргу не сплатив, чим порушив його умови.

Відповідно до п.7.1 - 7.2 Договору: при простроченні повернення позики (її частини Позичальник сплачує штраф у розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день неповерненої суми позики. При простроченні повернення позики (її частини) Позичальник додатково до штрафу, передбаченого п. 7.1 цього Договору, сплачує проценти в розмірі 3 (трьох) відсотків річних, виходячи з неповерненої суми за весь час прострочення. При цьому Позичальник зобов'язаний повернути суму позики, збільшену з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення. Аналогічна позиція висвітлена в статтях 625 та 1050 ЦК України, а також згідно з ч.1 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання, тобто в даному випадку подвійна ставка НБУ за кожен день прострочення.

Відповідач грошові кошти не повернув, що дає підстави нарахувати суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, три проценти річних від простроченої суми, а також штраф у розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день прострочення до дня написання позову 03.04.2017 року, тобто протягом 207 днів.Ціна позову становить: 50 000 (основний борг) + 851 (3% річних) + 8087,68 (штраф (пеня) у розмірі подвійної ставки НБУ) + 4881,04 (втрати від інфляції) = 63 819, 72 (шістдесят три тисячі вісімсот дев'ятнадцять) гривень (сімдесят дві) копійки.

Згідно з умовами договору участі у програмі Подорожуйте разом з нами! від 07.10.2015 року, відповідно до п.1.1 - п.1.2: за активну діяльність в розвитку проектів і програм ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД (Виконавець) надає ОСОБА_1 (Учаснику) можливість використати подорож за узгодженою з Виконавцем програмою через програму Подорожуйте разом з нами , вартістю 27500 (двадцять сім тисяч п'ятсот) гривень в вересні - жовтні місяці 2016 року, або передати подорож третім особам, згідно заяви Учасника. В разі якщо Учасник не зможе використати дану подорож, попередивши письмово за місяць до дати виїзду, він має можливість отримати компенсаційну суму рівну вартості подорожі.

Відповідно до ст. 901 ЦК України: за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.

Після підписання даного договору відповідачем ОСОБА_1 жодного разу не було запропоновано можливість використати подорож, як це обумовлено п. 1.1 договору. Крім того, у жовтні 2016 року Учасник звертався до Виконавця із письмовою заявою про отримання компенсаційної суми, рівній вартості подорожі з метою реалізації п.1.2 договору, зміст якого висвітлено вище у даній позовній заяві.

За участь у програмі Подорожуйте разом з нами позивач ОСОБА_1 сплатив грошові кошти у сумі 6300 гривень, що підтверджується квитанцією до прибуткового ордера.

Згідно з п.3.1 Договору: цей договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами та діє до повного виконання Учасником (Замовником) і Виконавцем своїх зобов'язань за цим Договором. Тобто, оскільки Виконавець, станом на день подання позовної заяви не виконав умов договору він вважається дійсним, а Учасник, відповідно де умов, зокрема п.1.2 Договору має право отримати компенсаційну суму рівну вартості подорожі у розмірі 27 500 (двадцять сім тисяч п'ятсот) гривень.

Відповідно до ч. 1 ст. 906 ЦК України: збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором. Виконавець, який порушив договір про надання послуг за плат при здійсненні ним підприємницької діяльності, відповідає за це порушення, якщо а доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України Про захист прав споживачів : якщо під час виконання робіт (надання послуг) стане очевидним, що їх не буде виконано з вини виконавця згідно з умовами договору, споживач має право призначити виконавцю відповідний строк для усунення недоліків, а в разі невиконання цієї вимоги у визначеній строк - розірвати договір і вимагати відшкодування збитків або доручити виправленні недоліків третій особі за рахунок виконавця.

Відповідно до п.11 ст. 23 Закону України Про захист прав споживачів : у разі порушення законодавства про захист прав споживачів суб'єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування несуть відповідальність за порушення умов договору між споживачем і виконавцем про виконання роботи, надання послуги - у розмірі ста відсотків вартості- виконаної роботи (наданої послуги), а за ті самі дії, вчинені щодо групи споживачів, - у розмірі від одного до десяти відсотків вартості виконаних робіт (наданих послуг) за попередній календарний місяць, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст.526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

Отже, якщо умовами Договору передбачено право Учасника на компенсаційну суму рівну вартості подорожі у розмірі 27500 (двадцять сім тисяч п'ятсот) гривень, дане зобов'язання має бути виконане Виконавцем.

В судовому засіданні позивач та представник позивача позов підтримують, справу просять розглянути без їх участі, проти заочного розгляду справи не заперечують.

Відповідач повідомлялась в установленому законом порядку про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилась, про причини неявки суд не повідомив.

Судова повістка направлена за місцем знаходження відповідача повернулась до суду за закінченням терміну зберігання.

У відповідності до ч.5 ст.74 ЦПК України і разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи суд вважає позов таким що підлягає задоволенню.

що 07 жовтня 2015 року між ОСОБА_1 (далі Позивач) та ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД в особі директора ОСОБА_3 (далі Відповідач) в приміщенні офісу № 219, розташованого за адресою: м. Київ, проспект Валерія Лобановського, 119 було укладено: договір безпроцентної поворотної позики №62 та договір участі у програмі Подорожуйте разом з нами! на пільгових умовах з таким самим порядковим номером.

Згідно з умовами договору позики ОСОБА_1 (Позикодавець) надав ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД (Позичальнику) у позику на поворотній основі грошові кошти у сумі 50 000 (п'ятдесят тисяч) гривень для фінансової підтримки господарської діяльності товариства. Після підписання даного договору, того ж дня Позикодавець перерахував суму позики в безготівковому порядку на поточний рахунок Позичальника, підтвердженням чого є відповідні квитанції про сплату трьома платежами: 27 140 грн., 7 860 грн., 15 000 грн.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Відповідно до п.4.1, п.4.3: строк повного повернення позики становить через (одинадцять) календарних місяців з моменту надання суми позики. Позика повертається Позичальником згідно встановленого терміну: через 11 місяців в сумі 50 000 (п'ятдесят тисяч) гривень, але не пізніше, ніж 07 вересня 2016 року. Позичальник зобов'язанний повернути суму позики в останній день строку, встановленого в п. 4.1 цього Договору. Але в строк, передбачений договором, станом на день написання позовної заяви Відповідач боргу не сплатив, чим порушив його умови.

Відповідно до п.7.1 - 7.2 Договору: при простроченні повернення позики (її частини Позичальник сплачує штраф у розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день неповерненої суми позики. При простроченні повернення позики (її частини) Позичальник додатково до штрафу, передбаченого п. 7.1 цього Договору, сплачує проценти в розмірі 3 (трьох) відсотків річних, виходячи з неповерненої суми за весь час прострочення. При цьому Позичальник зобов'язаний повернути суму позики, збільшену з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення.

Згідно з умовами договору участі у програмі Подорожуйте разом з нами! від 07.10.2015 року, відповідно до п.1.1 - п.1.2: за активну діяльність в розвитку проектів і програм ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД (Виконавець) надає ОСОБА_1 (Учаснику) можливість використати подорож за узгодженою з Виконавцем програмою через програму Подорожуйте разом з нами , вартістю 27500 (двадцять сім тисяч п'ятсот) гривень в вересні - жовтні місяці 2016 року, або передати подорож третім особам, згідно заяви Учасника. В разі якщо Учасник не зможе використати дану подорож, попередивши письмово за місяць до дати виїзду, він має можливість отримати компенсаційну суму рівну вартості подорожі.

Відповідно до ст. 901 ЦК України: за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином у відповідності до умов договору, який є обов'язковим для виконання сторонами.

Договір є обов'язковим для виконання сторонами, у відповідності до ст. 629 ЦК України.

Згідно з ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Згідно із ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Частиною 2 ст. 625 ЦК України передбачена відповідальність за порушення грошового зобов'язання, а саме: боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Суд погоджується з зробленим позивачем розрахунком заборгованості.

У відповідності до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалене рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені витрати.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 57-61, 88, 208, 209, 212-215, 224-226, 228 ЦПК України, ст.ст. 22, 526, 549,625, 629, 901, 906 1046, 1050 ЦК України,суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД ЄДРПОУ 38746380 на користь ОСОБА_1 суму боргу за договором безпроцентної поворотної позики № 62 від 07.10.2015 року у розмірі 63819 грн. 72 коп. (шістдесят три тисячі вісімсот дев'ятнадцять гривень 72 копійки).

Стягнути з ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД ЄДРПОУ 38746380 на користь ОСОБА_1 компенсаційну суму за договором участі у програмі Подорожуйте разом і нами! № 62 від 07.10.2015 року у розмірі 27500 (двадцять сім тисяч п'ятсот) гривень.

Стягнути з ТОВ МІЖНАРОДНА ГРУПА АКТИВГОЛД ЄДРПОУ 38746380 на користь ОСОБА_1 у відшкодування понесених витрат по сплаті судового збору 913 грн. 20 коп.(дев'ятсот тринадцять гривень 20 коп.).

Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання через Голосіївський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя С.В. Ладиченко

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.06.2017
Оприлюднено04.07.2017
Номер документу67463209
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —752/7148/17

Ухвала від 14.06.2017

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ладиченко С. В.

Рішення від 22.06.2017

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ладиченко С. В.

Ухвала від 07.04.2017

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ладиченко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні