Ухвала
від 19.06.2017 по справі 758/8031/17
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/8031/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2017 року суддя Подільського районного суду м.Києва Декаленко В. С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити дію,-

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача юнацтва про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити дію.

Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що вона (позовна заява) подана з порушенням вимог чинного цивільно-процесуального законодавства, які ставляться до її форми та змісту, а тому підлягає залишенню без руху для усунення недоліків, виходячи з наступних підстав.

Стаття третя ЦПК України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно ч. 1 ст. 118 ЦПК України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється, з дотриманням порядку, встановленого частинами другою і третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається визначеному судді.

Статті 119 та 120 ЦПК України встановлюють обов'язкові вимоги до змісту та форми позовної заяви, обов'язок дотримання яких покладається на позивача.

Так згідно ч. 5 ст. 119 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Стаття 79 ЦПК України визначає, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

На даний час таким законом, який визначає розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати при зверненні з позовом до суду в порядку цивільного судочинства є Закон України Про судовий збір .

Відповідно до ст. 3 ЗУ Про судовий збір , судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Проаналізувавши зміст поданої позивачкою до суду позовної заяви та врахувавши її предмет, приходжу до висновку, що вона носить немайновий характер і в ній об'єднано дві вимоги немайнового характеру.

Частина друга статті четвертої ЗУ Про судовий збір визначає, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ЗУ Про Державний бюджет України на 2017 рік , з 01.01.2017 року в Україні встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 1 600, 00 грн.

Згідно ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З врахуванням приписів вказаних норм спеціального закону, загальний розмір судового збору, який підлягає сплаті за пред'явлення позивачкою до суду її позову на даний час складає: 640, 00 грн.+640, 00 грн. = 1 280, 00 грн.

Мною ж встановлено, що незважаючи на вимоги вищезазначених норм чинного законодавства України позивачкою надано до суду документ, що підтверджує сплату нею судового збору лише за одну вимогу немайнового характеру, документів же, що підтверджували б сплату нею судового збору за іншу вимогу немайнового характеру, в розмірі визначеному ст. 4 ЗУ Про судовий збір , до суду не надано, а тому останній необхідно здійснити доплату вказаної суми судового збору на наступні реквізити: р/р 31213206700008, МФО 820019, код 37975298 ГУ ДКСУ у м. Києві.

З врахуванням вищевикладеного, приходжу до висновку про доведеність тієї обставини, що позовна заява не може вважатися такою, що відповідає вимогам чинного цивільно-процесуального законодавства, які ставляться до її форми та змісту.

Стаття 121 ЦПК України визначає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі викладеного, ст.ст. 3, 4, 6 ЗУ Про судовий збір , керуючись ст.ст. 3, 11, 79, 80, 118, 119, 120, 121 ЦПК України,-

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити дію - залишити без руху.

Надати позивачці строк в 2 (два) дні з дня отримання ухвали, для усунення недоліків.

Роз'яснити позивачці, що в разі невиконання вимог ухвали в указаний термін, матеріали позовної заяви будуть вважатись неподаними і повернуті їй.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяВ. С. Декаленко

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.06.2017
Оприлюднено04.07.2017
Номер документу67464764
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —758/8031/17

Ухвала від 02.10.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Рибалка Ю. В.

Ухвала від 01.12.2017

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Супрун Г. Б.

Ухвала від 27.06.2017

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Декаленко В. С.

Ухвала від 19.06.2017

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Декаленко В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні