Постанова
від 26.06.2017 по справі 802/883/17-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

26 червня 2017 р. Справа № 802/883/17-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Альчука Максима Петровича,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом: Головного управління ДФС у Вінницькій області

до: товариства з обмеженою відповідальністю "Редакція газети "Дорога, транспорт, пішохід"

про: надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Вінницькій області з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Редакція газети "Дорога, транспорт, пішохід" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що товариство з обмеженою відповідальністю "Редакція газети "Дорога, транспорт, пішохід" має непогашений податковий борг перед бюджетом в розмірі 69422,89 грн., в тому числі з податку на доходи фізичних осіб 30797,80 грн. та з орендної плати за землю в загальній сумі 38625,09 грн., з них: 8502,24 грн. - основний платіж, 30122,85 грн. - пеня. Тому, на підставі положень ст. 95 Податкового кодексу України податкова інспекція вимушена звернутися до суду з позовом щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу наявного у відповідача за рахунок майна, яке перебуває у податковій заставі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте надав заяву про розгляд справи без його участі. Окремо зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання також не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, конверт з повісткою повернувся на адресу суду з відміткою поштового відділення зв'язку: "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Частиною 6 ст. 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи відсутність перешкод для розгляду справи, з урахуванням встановлених обставин, суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позову, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ТОВ "Редакція газети "Дорога, транспорт, пішохід" зареєстроване як юридична особа 20.05.1992 року виконавчим комітетом Вінницької міської ради, перебуває на податковому обліку в органах державної податкової служби.

За відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в розмірі 69422,89 грн., в тому числі з податку на доходи фізичних осіб 30797,80 грн. та з орендної плати за землю в загальній сумі 38625,09 грн., з них: 8502,24 грн. - основний платіж, 30122,85 грн. - пеня.

При цьому судом встановлено, що 09.11.2015 року Вінницькою ОДПІ складено акт № 15 про опис майна відповідача у податкову заставу.

10.11.2015 року податкову заставу згідно з актом опису № 15 від 09.11.2015 року внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію обтяження, що засвідчується відповідним витягом за № 47296805 (а.с. 30).

В подальшому постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 28.11.2016 року у справі № 802/1759/16-а (а.с. 28-29), яка набрала законної сили, задоволено адміністративний позов Вінницької ОДПІ про стягнення заборгованості та вирішено стягнути з ТОВ "Редакція газети "Дорога, транспорт, пішохід" кошти в рахунок погашення податкового боргу в сумі 60920,71 грн.

Як слідує з повідомлень про повернення інкасових доручень (розпоряджень), представлених податковим органом у фінансові установи, в яких відповідачем відкрито банківські рахунки (а.с. 24-27), виконати такі платіжні документи не виявилось можливим у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках юридичної особи.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 88.1 ст. 88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу (п. 89.3 ст. 89 ПК України).

Пунктом 89.8 ст. 89 ПК України визначено, що орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у державному реєстрі.

У ході судового розгляду справи встановлено, що вжиті позивачем заходи для погашення податкового боргу ТОВ "Редакція газети "Дорога, транспорт, пішохід" шляхом стягнення коштів з його рахунків у банках є безуспішними через відсутність коштів у платника податків.

Згідно з п. 95.3 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

З огляду на викладене і враховуючи те, що ТОВ "Редакція газети "Дорога, транспорт, пішохід" має непогашену податкову заборгованість з податку на доходи фізичних осіб та з орендної плати за землю в загальній сумі сумі 69422,89 грн., а на його рахунках у банківських установах відсутні кошти для погашення податкового боргу чи готівкові кошти, які перебувають у його власності, суд приходить до переконання про наявність підстав для надання дозволу на погашення податкового боргу відповідача за рахунок того майна, що перебуває у податковій заставі.

Згідно ст.ст. 71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Надати Головному управлінню ДФС у Вінницькій області дозвіл на погашення податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю "Редакція газети "Дорога, транспорт, пішохід" (код ЄДРПОУ 04879905, м. Вінниця, вул. Лебединського, буд. 34-А) в сумі 69422,89 грн. за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі згідно акту опису № 15 від 09.11.2015 року.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя           Альчук Максим Петрович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.06.2017
Оприлюднено04.07.2017
Номер документу67480001
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/883/17-а

Постанова від 26.06.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 01.06.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні