КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2017 року № 810/1321/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «КВВТ» про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
Бориспільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КВВТ» про стягнення заборгованості за внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 809,79 грн.
Заборгованість виникла у відповідача за зобов'язаннями зі сплати страхових внесків за період з лютого 2005 року по квітень 2005 року в сумі 4474,26 грн. Проте, відповідачем за період з лютого 2005 року по квітень 2005 року, здійснено лише часткову сплату, тоді як борг по страховим внескам складає 4474,26 грн..
Ухвалою від 11.04.2017 судом відкрито скорочене провадження а адміністративній справі, відповідачу запропоновано, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на їх підтвердження або заяву про визнання позову.
На день судового розгляду відповідач в установлений судом строк заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надіслав. Копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі була надіслана відповідачу за адресою його місцезнаходження згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, але конверт з повідомленням повернувся до суду з позначкою підприємства зв'язку "за закінченням встановленого строку зберігання".
Відповідно до частини четвертої статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України в разі надсилання судових повідомлень юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За таких обставин справа розглядалась судом за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши інші матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені Законом України № 1058-ІV.
Згідно приписів статті 1 Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 400/97-ВР) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до вимог статті 3 Закону № 400/97-ВР, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.
Згідно статті 17 Закону № 1058-ІV страхувальник (роботодавець та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування) зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Сплата страхових внесків є обов'язковою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності.
Відповідно до вимог статті 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для страхувальників є календарний місяць.
Згідно з п. 2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідач своєчасно не доплатив суми страхових внесків за період з лютого 2005 року по квітень 2005 року в сумі 4474,26 грн.
Суму зобов'язань відповідача зі сплати страхових внесків визначено територіальним органом Пенсійного фонду в сумі мінімального розміру страхового внеску.
Наявність у відповідача заборгованості підтверджується наявними в матеріалах справи доказами: вимогою про сплату боргу №Ю-20 від 16.04.2013, а також копією повідомлення про вручення поштового відправлення, що підтверджує факт надсилання рішення відповідачу; розрахунком заборгованості (недоїмки), наданим територіальним органом Пенсійного фонду та карткою особового рахунку страхувальника юридичної особи. На момент розгляду справи доказів погашення заборгованості в повному обсязі відповідачем суду не надано.
Оскільки відповідачем не виконано обов'язку страхувальника та добровільно не сплачено суми заборгованості по страхових внесках, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 14, 33,128, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КВВТ» (код ЄДРПОУ 31859331)на користь Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області заборгованість у сумі 4474 (чотири тисячі чотириста сімдесят чотири) грн. 26 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Василенко Г.Ю.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2017 |
Оприлюднено | 04.07.2017 |
Номер документу | 67480754 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Василенко Г.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні