ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"03" липня 2017 р. Справа № 809/1048/13-a
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження питання про заміну сторони виконавчого провадження по виконанню виконавчого листа №809/1048/13-а від 24.05.2013, виданого в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області до приватного підприємства «Вілакласік» про стягнення заборгованості в сумі 1021,49 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області звернулося до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області до приватного підприємства «Вілакласік» про стягнення заборгованості в сумі 1021,49 грн.
Заява мотивована тим, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 21.12.2016 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України", Долинське об'єднане управління Пенсійного фонду України реорганізовано шляхом приєднання до Калуського об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області. Таким чином, виникла необхідність замінити сторону виконавчого провадження.
Представник Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в судове засідання не з'явився, просив розглядати заяву за його відсутності.
Представник боржника в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час і місце розгляду даної заяви приватне підприємство «Вілакласік» повідомлялося судом.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно пункту 10 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, письмове провадження – розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин, суд вважає за необхідне вирішити питання про заміну сторони виконавчого провадження в даній адміністративній справі в порядку письмового провадження.
Відповідно до частини 2 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд зазначає наступне.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2013 задоволено позов управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області. Стягнуто з приватного підприємства «Вілакласік» на користь Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі заборгованість по сплаті єдиного внеску в сумі 1021,49 грн.
На виконання вищевказаного рішення Івано-Франківським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №809/1048/13-а від 24.05.2013.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1055 від 16.12.2015 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом злиття окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком 1 (пункт 1). Згідно Постанови Кабінету Міністрів України управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області реорганізовано шляхом злиття з Управлінням Пенсійного фонду України в м. Болехові, правонаступником яких стало Долинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 21.12.2016 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Долинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області реорганізовано шляхом приєднання до Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, яке стало правонаступником Долинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.
Дана обставина підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (а.с.40-41).
Калуське об'єднане Управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області звернулося до Долинського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області з проханням відкрити виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №809/1048/13-а від 24.05.2013, однак старшим державним виконавцем 02.06.2017 повернуто виконавчий документ стягувачу без прийняття до виконання, у зв'язку з пред'явленням виконавчого документа не стороною виконавчого провадження.
Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (частина 1 статті 1 Закону України "Про виконавче провадження").
Відповідно до частини 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Згідно статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
З наведеного вбачається, що необхідною умовою заміни сторони виконавчого провадження її правонаступником є наявність відкритого виконавчого провадження, однак, доказів відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №809/1048/13-а від 24.05.2013 заявником надано не було.
Таким чином, оскільки судом не встановлено факту відкриття виконавчого провадження, то підстав для заміни сторони виконавчого провадження її правонаступником суд не вбачає.
За таких обставин, у задоволенні заяви Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про заміну сторони виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №809/1048/13-а від 24.05.2013, виданого в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області до приватного підприємства «Вілакласік» про стягнення заборгованості в сумі 1021,49 грн., слід відмовити.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про заміну сторони виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №809/1048/13-а від 24.05.2013, виданого в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області до приватного підприємства «Вілакласік» про стягнення заборгованості в сумі 1021,49 грн. - відмовити.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Григорук О.Б.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2017 |
Оприлюднено | 05.07.2017 |
Номер документу | 67497376 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні